Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatlowodowy dramat akt II


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatlowodowy dramat akt II

Jeśli oczekujesz wyciągnięcia danych dla miejscowości, co ma ponad 30 tysięcy gospodarstw domowych - to nikt Ci takich danych nie udostępni.

U Ciebie POPC robi Toya - może warto tam uderzyć by robiła adresy dodatkowe - albo Twoją okolicę zgłosiła? Oczywiście o ile Twój adres łapie się na POPC (tu trzeba nie być w zasięgu internetu o prędkości min 30 Mbps).

W Twojej miejscowości też działa kilka lokalnych firm. Więc jak nie Orange, to można spróbować gdzieś indziej.

 

___________

* Post poddany edycji - Rafał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Swiatlowodowy dramat akt II

Poprosiłeś  o adres dostałeś miasto na priv , 

Ja szukam poszukuje rozwiązania w konkretnej sprawie dlatego uczestnicze w tym forum .

Może jest ktoś w podobnej sytuacji lub się z tym uporał.

Co do operatorów swiatla tylko bloki reszta domy i bloki to pomarańcza. 

 

___________

* Post poddany edycji - Rafał

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatlowodowy dramat akt II

Nie chcesz podawać danych, nikt Ci nie zmusza. Jakbyś skorzystał z wyszukiwarki na forum, znalazłbyś wiele przydatnych adresów stron, gdzie można sprawdzić inwestycje. Dostępu do SIIS i danych o 30 tysiącach adresów w Twoim mieście - nikt Ci nie da. Ew. może spróbuj napisać w trybie dostęp do informacji publicznej - może ktoś Ci da. Ja w każdym razie nie będę już szukał.

Inwestycje Orange zakończone na 30 dni na przód dostępne są na poziomie BOK/salonu.

POPC robi Toya. Orange współpracuje z Urzędem Miasta od 2017 roku (można znaleźć wpisy w prasie lokalnej już z tego czasu). Na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu można znaleźć wiele adresów domów jednorodzinnych w Twoim mieście, które mają światło z Orange.

Totalnie nie wiem jakimi kryteriami kieruje się Orange podłączając dosyć wybiórczo adresy w Twoim mieście. Podejrzewam, że sporo osób nie chce światłowodu - albo inne kryteria ekonomiczne /administracyjne mają wpływ.

 

___________

Post poddany edycji - Rafał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Swiatlowodowy dramat akt II

jakie jest ARPU uwzgledniajac nawet doplate za dom jednorodzinny?

W Szwajcarii mam 1000Gbit/1000Mbit  ale podobnie jak z POPC w Polsce kantony dotowały instalacje.

 

Wszystko w best effort. W jednym miejscu jest nawet 10Gbit za 50 CHF miesiecznie, ale to na GPON idzie i sciagajac wielowatkowo na RAID z dyskami SSD nie bylo nigdy wyzej 7Gbit/s a i sms szybko przyszedl ze sie obciaza siec i sie zegnamy.

 

Wracamy do PL - ceny sprzetu zachodnie, ceny uslug i ARPU z nich polskie. To nie ma prawa dzialac.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Swiatlowodowy dramat akt II

A co to jest ARPU ? Bo może wiem ale kojarzę inną formę opisu. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatlowodowy dramat akt II

https://pl.wikipedia.org/wiki/Average_Revenue_per_User

Orange zaczęło podawać ostatnio ARPO
Tu są dane za 2019 w zależności do typu/grupy usług https://orange-ir.pl/sites/default/files/OPL_Skonsolidowany_raport_roczny_2019.pdf

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Swiatlowodowy dramat akt II

Załóżcie stowarzyszenie i podpiszcie z Orange umowę i powinno pójść .

 

kary umowne będą w cenniku oferty pewnie 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Swiatlowodowy dramat akt II

impetiginisatio powiem Ci że na to nie wpadłem.  W sumie dobry pomysł.  

Prosty do wykonania.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Swiatlowodowy dramat akt II

Za dawnej tepsy mieliśmy stowarzyszenie po to aby były telefony. Dawna tepsa nam je komercyjnie podłączyła a potem stowarzyszenie uległo samorozwiązaniu .

 

bylo nim profit i tylko opłata biurokratyczna poszła ale całość sumy wraz z gwarancja była na koncie tp.

 

tam było prościej i bez kar umownych. Z góry zapłacono za usługę ile trzeba ( wtedy za telefon za 3 lata z góry goły abonament plus 500 pln) a to wszystko rozliczono na poczet usług 

 

wtedy połowa chcących zrezygnowała bo chcieć a zapłacić to 2 różne sprawy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatlowodowy dramat akt II

Teraz też jak masz firmę SOHO lub jednoosobową działalność gospodarczą to jest inne podejście niż dla klienta indywidualnego.