Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

Witam

Pochodze z małej wsi ktora okreslona na mapie jest jako biala plama 

Wojewodztwo lodzkie, debiec

Lacze internetowe jest tragiczne i jest maxymalnie 10mbps

Uniemożliwia to prace w domu zdalnie

A ściąganie filmów to długie godziny

Według inwestycji Nextera w województwie łódzkim obszary objęte biala plama maja miec dostęp do światłowódu jednak na wszystkich mapach dostępu nie ma nawet mojej miejscowości w planach 

Od sąsiadów wiem że ich internet tez nie jest za ciekawy a praca w domu mimo czasów panedmii jest niewykonalna z racji na łącze internetowe 

Jest jakaś możliwość lepszego internetu 

Bądź podłączenia swiatlowodu 

Nie wiem na firmę, prywatne 

Można się zgłosić gdzieś?

Dodam ze kilka kilometrów obok mnie jest podłączona do swiatlowodu szkola i zaplanowane jest podłączyć tam budynki jednak u mnie nawet jak dzwoniłem do różnych operatorów to nie maja oni żadnej informacji na ten temat 

A mi bardzo zależy na światłowodzie gdyż jestem zmuszony do pracy zdalnej a na obecnym internecie jest to niemożliwe 

 

___________

* Temat przeniesiony z Szukam oferty - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

Pozwolę wtrącić trzy grosze w wątek nawiązując do początkowej wiadomości. Twoja miejscowość Dębiec (dla pewności podam szczegóły woj. łódzkie, pow. wieluński, gm. Ostrówek) nie jest ujęta jak tzw. biała plama. Jeden z operatorów radiowych deklaruje oferowanie internetu w prędkości 30 Mbps co wyklucza unijne dofinansowanie póki co.

Jeśli takiej oferty nie masz, to sugerowałbym napisać oficjalne pismo i wysłać skan na bialaplama@cppc.gov.pl

Jeśli 30 mega nie jest wystarczające lub jakość usługi nie jest wystarczająca, to najlepiej porozmawiać z ludźmi w okolicy i zrobić naciski na samorząd by zaczął współpracować z operatorami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

@Internettt9  cóż jeśli dzwoniłeś do opeatorów i nikt Ci nic nie "zdradził" z planów... to może sprawdź, czy jesteś w stanie uzyskać dobre parametry w internecie mobilnym LTE. Dostawcy nie sugeruję, bo zależy czyj nadajnik masz bliżej.... i mniej obciążony.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

Mi zależy na światłowodzie

I chce wiedzieć czy jest jakakolwiek możliwość nie wiem na firmę, na własny koszt czy z inwestycji jakieś 

Z programu POPC

dlatego napisałem ten post

Internet lte u mnie to dramat 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

@Internettt9  aktualnie realizowane są inwestycje w ramach POPC3 - tu znajdziesz wykaz

Anonim

Nie dotyczy

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

@Internettt9  kilka kilometrów światłowod to spory koszt, nie wiem czy za mój Lux domek by to zrealizowano, na firmę też zapomnij, chyba że tam sami biznesmeni mieszkają, jedynie z dofinansowania masz szansę na światłowod 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

Mógłbyś cos więcej o tych dofinansowaniach napisać 

Słyszałem o "Nextera" i o innych co wspomagaja tak zwane biale plamy ale nie wiem za dużo

Podobno są jakieś konkursy


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

Sądzę, że @Anonim  ma na myśli inwestycje z POPC, sprawdź w tym arkuszu, który znajdziesz na stronie do której link dałem poprzednio, czy w Twoim powiecie jest taka inwestycja. Możesz też dopytać w swojej gminie, czy na Waszym terenie jest coś w planach.

 

Konkursy to dla inwestorów np. Nextera, którzy chcą realizować jakiś program, który ma być dofinansowany.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

a w jaki sposob moglbym sprawdzic ktory nadajnik jest najblizej mojego domu i ktory najmniej obciazony

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

@Internettt9  lokalizację BTS (nadajników, masztów) znajdziesz na tej mapie.  Sądzę że dość dobrze Ciebie zlokalizowałem. Jeśli tak to maszt Orange, użytkowany wspólnie z T-Mobile jest tu:

bts-Debiec.png


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Swiatlowod - Wojewodztwo lodzkie, debiec

Dziękuje