Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

Witam , 

 

Nie sprawdzając wcześniej uke zakupiłem w orange pakiet na rok ten z 250gb internetu mobilnego ,póki co, to sprawuje się super bo mam blisko do BTS'ów ale nie w tym rzecz. Ostatnio czytając informacje o światłowodach ,dowiedziałem się że "za płotem" jest podpięty światłowód. Czy jest jakaś opcja na to aby pociągneli go do mnie ? 

 

Popyt był zgłaszany ale już po budowie całej "infrastruktury"

Mój adres to Stargard ul.Kochanowskiego Jana 11/XX ( po wpisaniu na orange.pl wyskakuje że jest jedynie dostępna neostrada do 10 mb/s 😄 )

Adres za płotem to Stargard ul.Kochanowskiego Jana 13A ( po wpisaniu jest dostępne swiatlo do 1gb/s , dodatkowo bloki 13B i 13C są w trakcie budowy i widnieją w adresach które będą miały dostęp)

Z infolinia nie chce mi sie rozmawiać bo napiszą to samo co im system czy tez mapka wypluje a to nie o to chodzi.

 

123.png

25 ODPOW. 25

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

Deweloperka rządzi się swoimi prawami a pojedyncze domy i kamienice swoimi. Odpowiadając na pytanie: nie, nie ma możliwości "podpięcia się" pod nowo budowane bloki. Chyba, że na etapie inwestycji ktoś wspaniałomyślnie wziąłby pod uwagę twój dom. Z praktyki wiem że tak się nie dzieje.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

@michios11 warto sprawdzić jeszcze jak wygląda sytuacja na stronach:

https://mapbook.uke.gov.pl/

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Jeżeli nie ma tam Twojej lokalizacji, to podpięcie się do światłowodu realizowanego z programu POPC praktycznie jest niemożliwe. Żeby to była inwestycja własną któregoś z operatorów, to by było dużo prościej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

@ketrasaArtur 

 

W pierwszym linku widnieje w zakładce "Czarne plamy" i przy moim adresie jest "zasięg podstawowy"

Na drugiej stronie tzn capap pod moim adresem nic nie ma , tzn. żadnej zółtej kropki 😜


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

Takie osiedla raczej są budowane ze środków własnych operatora a nie z POPC. Co nie zmienia postaci rzeczy a nawet utrudnia bo o tym co będzie budowane decyduje tylko Inwestor w tym przypadku Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

@michios11Na POPC i w ogóle na inwestycje FTTH trzeba spojrzeć globalnie. Nie będę się rozwodził nad kwalifikowaniem adresów do inwestycji (zarówno z POPC jak i ze środków własnych), bo to temat rzeka i na forum poczytasz różne opinie i przypadki. Zerknąłem jednak szerzej na okolice i zauważyłem, że ten adres 13-tka jest jedynym budynkiem w okolicy, który ma na stronie Orange dostęp do FTTH. Mimo, iż sa budynki równie duże (z popytem), to na przestrzeni kilku ulic nie ma dostępu. Prawdopodobnie ten budynek (z nieznanych nam powodów) został wytypowany do takiej inwestycji...Jedno jest pewne, że jako przyczółek usługi światłowodowej bliżej sąsiadom do rozbudowy niż reszcie dzielnicy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

@agat13 

 

Możliwe ze został wytypowany bo jest to nowy budynek który powstał na przełomie może roku ? i budują się kolejne tzn 13B i 13C


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

To jest całe nowo budowane osiedle. Wystarczy sprawdzić tutaj https://osiedlekrolewskie.eu/

Dlatego Wam tłumaczę dlaczego tam będzie budowane FTTH. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2

@michios11To już wszystko jasne. Deweloper myśli przyszłościowo i po prostu od razu nawiązał kontakt z Orange w sprawie inwestycji (może partycypuje lub zobowiązał się do wykonania infrastruktury wewnętrznej -co operator bardzo lubi, bo to ogranicza koszty inwestycji).

Co radzę? Złap kontakt z deweloperem i dowiedz się jak i co ustalił umową z Operatorem. Na jakich warunkach Orange wszedł z inwestycją na obiekt. Zainteresuj Swoją administrację tym pomysłem współpracy. Warto pochodzić za własnymi sprawami..


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Swiatłowód za płotem... Orange POPC2


@agat13napisał(-a)

@michios11To już wszystko jasne. Deweloper myśli przyszłościowo i po prostu od razu nawiązał kontakt z Orange w sprawie inwestycji (może partycypuje lub zobowiązał się do wykonania infrastruktury wewnętrznej -co operator bardzo lubi, bo to ogranicza koszty inwestycji).

 


Dokładnie tak to wygląda.