Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

Temat przeniesiony z Internet domowy do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam

 

Sprawa dotyczy nowego domu jednorodzinnego: Wrocław, ul. Mandżurska 22

 

Sprawdzając możliwości techniczne na światłowód jest brak możliwości pomimo, ze wszyscy sąsiedzi po drugiej stronie ulicy mają już przyłącza. 

Sam światłowód idzie wzdłuż całej mojej działki/ogrodzenia w odległości 50cm i 6m od domu.

 

W salonie orange jak i online oraz przez telefon nikt nie jest w stanie pchnąć sprawy dalej by ktoś jedynie pociągnął linie do mnie.

Magiczna mapa mówi brak możliwości i tyle.

 

Czy ktoś zna jakąś skuteczną droge?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

Domy na przeciwko zostały podłączone z POPC. Są to inwestycje dotowane przez państwo i ue. Stanowią jak nie patrzeć ograniczenie konkurencji. Póki nie minie okres trwałości projektu (niestety ciężko się dowiedzieć ile on trwa), to zwykle Orange nie może tego wykorzystać komercyjnie bez udostępniania łącz innym operatorom za grosze. Więc to już kwestia decyzji biznesowej Orange czy na to się zdecyduje. Niestety takich punktów adresowych są w całej Polsce tysiące.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

Skąd masz info że sąsiedzi po drugiej stronie ulicy mają światłowód od Orange? Bo na mapie zasięgu tego nie widać.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

Ps. Adresy po drugiej stronie zostały zgłoszone do POPC. Z uwagi na okres trwałości projektu z tego samego łącza raczej nie można skorzystać przez rok czy dwa.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

Adresy o numerach np. 19 , 21 co są na przeciwko mnie w odległości 6m mają światłowód z Orange od kilku miesięcy.

Dostępność pod tymi adresami jest widoczna też na mapie orange.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

@Regand - jak jest położony światłowód - linia napowietrzna czy w studzienkach?

Mapa mapą a życie życiem - poszedłem ze znajomym, który kupił dom na Wilanownie do Salonu Orange. Jego domu nie było na mapie. Nie było w żadnym zasięgu sieci Orange, pomimo, że domy obok/vis-a-vis miały podłączony światłowód. Pracownica Salonu nie dała za wygraną i po paru telefonach okazało się, że jednak jest możliwość podłączenia z tym, że tam światłowód biegnie linią napowietrzną. Swoją drogą Mapa Zasięgu Orange do dziś pokazuje jego dom bez możliwości instalacji światłowodu 😉

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

Wzdłuż mojego ogrodzenia idzie w ziemi. Do najbliższej studzienki mam gdzieś 15 metrów.

 

Na zdjeciu sieci widac moj dom (na czerwono) i na pomaranczowo jak kable ida... 

To jakis absurd, ze nie moge sie przylaczyc 🙂

swiatlowod.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

Domy na przeciwko zostały podłączone z POPC. Są to inwestycje dotowane przez państwo i ue. Stanowią jak nie patrzeć ograniczenie konkurencji. Póki nie minie okres trwałości projektu (niestety ciężko się dowiedzieć ile on trwa), to zwykle Orange nie może tego wykorzystać komercyjnie bez udostępniania łącz innym operatorom za grosze. Więc to już kwestia decyzji biznesowej Orange czy na to się zdecyduje. Niestety takich punktów adresowych są w całej Polsce tysiące.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Swiatłowód - brak możliwości. Mimo, że 50cm od działki.

Przecież za darmo sąsiedzi nie mają tego internetu. Też muszą Orange płacić i ja też chce im płacić .. :))

 

Widzę, że sytuacja jeszcze bardziej absurdalna niż myślałem...