Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 1

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

Witam 3 lata temu na mapie inwestycji był mój adres. Po 2 latach Panowie przyjechali i zakopali kable i powiesili na słupach. Rok sobie tak wisi i czekają, sąsiedzi obok są podłączani, dosłownie 3 domu na wsi są przyłączenia, a w mieście nie. Na mapie jak sprawdzałem w punkcie Orange mój adres jest "W realizacji", tak samo info, że "Twój adres jest na liście inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Skontaktujemy się z Tobą, gdy będziemy mogli już podłączyć światłowód."

asd.png

 

Tylko to już trwa ponad rok.  To nie jest całodniowa czynność, bo wystarczy ten kabel co wisi przeciągnąć (domyślam się, że takich osób jest dużo więcej po prostu), tak jak to zrobili wczoraj znajomej 3 domy obok. Ja jednak dostaje informację, że nie będzie i może być nawet za kolejne 3 lata. Czy jest możliwość zgłoszenia tego? Jakkolwiek albo realna data do kiedy to może być ? Ja chce za to płacić i korzystać.

 

Mogę wziąć 10mb/s i też będą musieli z tego samego słupa ciągnąc kable z miedzy, a te od światłowodu i tak będą bezczynnie wisieć - to jest bez sensu. 

 

 

____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 1

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

Aktualizacja:

Okazało się, że były błędne dane w systemie i nie pozwalały zamówić usługi na właściwy adres.

Kontakt przez forum na prawdę pomógł i dziękuję.

 

Światłowód zamontowany i śmiga 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5474
  • 22045
  • 179

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.


@spiku26napisał(-a)

...

Mogę wziąć 10mb/s i też będą musieli z tego samego słupa ciągnąc kable z miedzy, a te od światłowodu i tak będą bezczynnie wisieć - to jest bez sensu. 


Nie ma żadnej gwarancji, że cokolwiek będą chcieli Ci ciągnąć. Jeśli sąsiadów podłączają, a Ciebie nie to coś jest nie tak. Nie czekaj bezczynnie tylko próbuj się czegoś dowiedzieć u źródeł - w kwestii POPC na tym forum może atramentu już wylano, poszukaj.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 1

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

Nie sądzę, że u mnie jest coś nie tak - jakby cała moja ulica od miasta do wsi nie ma podłączenia, a odkąd zaczyna się wieś to jak najbardziej podłączone i to się tyczy tak samo ulicy za mną.

 

Szukałem na forum ale szczerze mówiąc nie wiem gdzie uderzyć z tym, żeby coś więcej się dowiedzieć 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

@spiku26 Potwierdź czy to jest ten Sulechów...kod 66-100 woj.Lubuskie?

Tu na przykład na Mapie Zasięgu znalazłem FTTH z Orange Mapa zasięgu Orange | Orange Polska

Tego typu miejscowości są czasem realizowane z POPC dalej od centrum, gdyż tam są dopiero Białe Plamy. W środku miejscowości znajduje sie centrala i jeśli ma wyposażenia VDSL, to adresy blisko obiektu nie podpadają pod projekt POPC. Podaj choć kod i ulicę, może coś wygrzebiemy 🙂

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 1

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

Hej

Na samym dole podam pełen adres.

 

Pisałem do zespół POPC to odpisali, że nie będzie światłowodu. Dla mnie najdziwniejsze, że wszędzie wokół jest a moja ulica tylko nie ma gdzie jest ciąg starych domów i sporo ludzi.

 

Dodatkowo na mapie jest W realizacji

 

Pokaż szczegóły
ul. Kruszyna 11/2 lub 11A (różnie to widać na mapie), 66-100

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

@spiku26 To ja Cie zaskoczę. Na mapie zasięgu Orange możesz mieć światłowód na 11-ce

Zerknij https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?_ga=2.91124186.137881156.1555393363-1195887732.1543488637


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 1

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

@agat13  
Każdy myli ten adres - to jest na wsi, dom oddalony jakieś 500m. Ja mieszkam w mieście na ulicy o nazwie tej wsi 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

@spiku26 Idź do salonu bo tak to możemy tu pisać i pisać. Jesteś w zasięgu to zamawiaj usługę. POPC  tak ci odpisało bo Orange już tam wybudował z własnych środków. Przynajmniej tak to wygląda.

Ps. Zrób screena z mapy Google żebyśmy się dobrze zrozumieli


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 1

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

@marder 

Byłem, powiedzieli że jest, po czym potem, że nie ma.

Orange nic nie wie. POPC pisze inaczej - każdy myli a kable wiszą i czekają i nie wiem gdzie już mogę się z tym udać


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Sulechów - Długi czas oczekiwania na światłowód.

@spiku26 Pokaż dokładnie na planie "szczałką" lub krzyżykiem 🙂