Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Status postępu prac nad światłowodem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Status postępu prac nad światłowodem

Witam,

 

Mieszkam w domku wolnostojącym ale znajdującym się ok. półtora (1.5) kilometra od centrum Bydgoszczy. Jako że lokalizacja jest taka zakładałem, że nie będzie problemu ze światłowodem. Zostałem również poinformowany przez okoliczny salon Orange:

  • że owszem;
  • a jakże;
  • i już jest plan;
  • i prace;
  • i będzie, bo data ustawiona jest na lipiec 2018;
  • A że prace zazwyczaj się opóźniają to poczeka Pan tak z dodatkowe 4 miesiące.

Było to w kwietniu 2018 roku. Do tego momentu data przewidywanej finalizacji inwestycji zniknęłą i żadna infolinia czy salon nie jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie "czy?" (ja już zaczynam wątpić w "kiedy?").

Sytuacja jest dość uciążliwa gdyż pracuję zdalnie (jak większość) i niestety ze sporymi plikami i na systemach wymagających stabilnego połączenia. Orange oferuje mi LTE [mam] (250GB miesięcznie, bywa że schodzę w okolice 0 ale mocno ograniczam się jeśli chodzi o wykorzystanie do pracy przez co zaczynam mieć już z przełożonymi problem) oraz stałe łącze o prędkości 10MB/s (no nie pomoże mi to żadne sposób). Z nieznanych mi przyczyn jest to jedyny domek przy mojej ulicy który został obdarowany taką prędkością. Reszta ma minimum 80MB/s, a jest i jeden kilkaset metrów dalej ze śwatłowodem. Oczywiście blok po drugiej stronie ulicy jest również wyposażony w światłowód ale wiem, że nie ma to najmniejszego znaczenia dla mojej sprawy.

Moje pytania to:

  1. Czy orange na czas pandemii postanowiło zrezygnować z łączenia domków z siecią światłowodową?
  2. Czy jest jakaś infolinia/strona/skrzynka mailowa, która będzie mi w stanie potwierdzić, że światłowodu nie będzie?
  3. Czy i jakie są wymagania techniczne/papierologiczne żeby wnioskować o modernizację łącza z 10 na 80 MB/s?
  4. Czy sprawy tego typu lepiej sobie podarować i przyjąć, że jestem zbyt małym klientem w skali Orange żeby się mną interesować?

Pozdrawiam.

 

____________

* Temat przeniesiono z Szukam oferty - moderator Bartłomiej

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Status postępu prac nad światłowodem

@MarFiedDla jednego klienta nikt FTTH nie pociągnie. Musi być akcja w rejonie. Sprawdź na https://www.orange.pl/view/popc w pliku adresowym obiektów podlegających POPC.

Co do miedzi-jeśli sąsiedzi mają do 80Mb/sek, a Ty masz do 10, to warto sprawdzić na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu jak podaje oficjalna strona na Twoim  na ich adresie. O to możesz powalczyć i się podpytać, bo może istnieje szansa na zwiększenie przepustowości linii poprzez jej przebudowę i skrócenie

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Status postępu prac nad światłowodem

Tak jak już napisałem:

  1. to nie jest kwestia regionu bo domek stoi 2 kroki od centrum i światłowód jest w okolicy (przyjmuję, że 10-15m to okolica)
  2. nie podlegam pod POPC bo okolice bydgoszczy nie podlegają, a w miastach z tego co wiem ten plan nie funkcjonuje bo ma na celu połaczenie ludzi spoza miast
  3. niby dla jednego klient nie pociągną a jednak jeden z domków przy tej samej ulicy ma
  4. strona i infolinia i salon mówią 10MB/s ale nikt nie chce mi powiedzieć czy i gdzie mogę postulować o modernizację

Reasumując jestem jeden i nikt nic nie będzie w stanie zrobić bo jest to wysoce nieopłacalne. Jedyna opcja to dalej korzystać z LTE które nie jest do moich celów wystarczające, a wyższego limitu transferu szukać gdzie indziej.

Dziękuję, takiej odpowiedzi się spodziewałem.

Pozdrawiam.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Status postępu prac nad światłowodem

@MarFiedZorientuj się (jak znasz adres tego z FTTH) co na to mówi strona zasięgowa. Może budował to z innym operatorem lokalnym za własne pieniądze?Linia do niego biegnie po słupach czy ziemią? Ze skrzynki Orange z takim krzyżakiem zapasu kabla? Koniec języka za przewodnika...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Status postępu prac nad światłowodem

  1. Wiem o tym połączeniu ze strony.
  2. Przed domem stoi skrzynka z napisem orange.
  3. Drut idzie na słup przed dome z tej skrzynki i do domku.
  4. Niestety domek ten jest za poprzeczną ulicą, więc już też otrzymałem informację, że nie ma to dla mojej sprawy żadnego wpływu.
  5. Właściciel jest nowy i nie wie skąd się połączenie pojawiło.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Status postępu prac nad światłowodem

@MarFiedDość tajemniczo to opisałeś. Fotnij  skrzynkę i okolicę z uwzględnieniem kierunku Twojego domu...może coś podpowiemy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Status postępu prac nad światłowodem

Adres pod którym światłowód w Bydgoszczy jest na tej samej ulicy, co moja.

 

Fotkę mogę cyknąć później dzisiaj jeśli będę miał czas.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Status postępu prac nad światłowodem

Dla Bydgoszczy jest taki program współfinansowanie  także pisz maila i zobaczysz co odpiszą.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Status postępu prac nad światłowodem

@MarFied   23 a 46 to dość daleki odcinek, a bloki naprzeciw Ciebie nie mają czasem światłowodu?

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Status postępu prac nad światłowodem

@MarFied  pod nr 46 na pewno jest pociągnięte światełko od Brzozowej (na niej jest linia światłowodowa podziemna a na skrzyżowaniu Brzozowa/Orzeszkowej jest studzienka i od niej pociągnęli) bo było "rzut beretem" Ty zaś mieszkasz dużo dalej i stąd dostęp tylko do miedzi, która obok Ciebie w ziemi siedzi (ale mi się rymło 😉). Masz bliżej do Chołoniewskiego i bloków o których wspomniałem, zorientuj się czy tam może mają dostęp do światłowodu.