Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek mocy sygnału na masztach


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Spadek mocy sygnału na masztach

Witam.

Od około 12 marca w moim rejonie drastycznie spadła jakość transmisji danych.

Do tego czasu w godzinach pomiędzy 9:00 a 24:00 osiągałem od 200 do 1500 KB/s (kilo bajtów), a obecnie od 0 do 500 KB/s.

W godzinach pomiędzy 24:00 a 9:00 było 1200 do 2200 KB/s , a obecnie jest 500 do 700 KB/s.

 

Poziom sygnału LTE spada i modem nie przechodzi automatycznie na HSPA tylko jest w stanie "zawieszenia". Powoduje to ogromny wydatek energii, przez co modem jest po prostu gorący. Nigdy wcześnie to się nie zdarzało w sieci Orange.

 

Taki sam problem mają modemy Huawei E3272s-153, Huawei_E3372h-153 oraz telefon Samsung Galaxy S5.

 

Samsung Galaxy S5 lepiej radzi sobie z problemem, bo okresowo ponawia poszukiwanie masztu i renegocjuje połączenie. Również jednak i on wydatkuje na to bardzo dużo energii, w czym objawia się zauważalnie szybsze zużycie baterii niż to miało miejsce przed 12 marca.

 

Gdzie znaleźć można oficjalne informacje o pracach remontowych/modernizacyjnych dla danego rejonu?

 

Oczekuję przeniesienia numeru do sieci Orange, ze względu na dotychczasowe parametry transmisji z/do masztów. Teraz jednak mocno się nad tym zastanawiam, jeśli nie miałbym żadnego wsparcia od operatora.

 

 

Screenshot_2018-03-18-10-16-00.pngScreenshot_2018-03-18-10-16-12.png

 

16 ODPOW. 16

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7019
  • 182

Spadek mocy sygnału na masztach

Anonim

Nie dotyczy

Spadek mocy sygnału na masztach

@7DarekZgłoś problem do BOK link na samym dole pod mapą 

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Spadek mocy sygnału na masztach

Dzięki.

Orange broni się przed zgłoszeniami z przeglądarki VivaldiEmotikon: sfrustrowany

 

Ech. Adres najpierw trza wpisać.

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Spadek mocy sygnału na masztach

Zgłoszenie poszło.

 

Wciąż jednak interesuje mnie skąd czerpać informacje o problemach z siecią Orange?

 

To dla mnie to nie problem przejść na kartę innego operatora. 

Chcę wiedzieć, co się dzieje, bo problem może dotyczyć również innych operatorów i nadajników, a nie konkretnego operatora.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7019
  • 182

Spadek mocy sygnału na masztach

Ktoś tu pisał, że orange rekonfiguruje sieć i są czasowe problemy z netem w różnych lokalizacjach. U mnie tydzień temu też cuda się działy przez dwa dni, ale wszystko wróciło do normy. Oficjalnej informacji o takiej akcji jednak nie spotkałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Spadek mocy sygnału na masztach

Skąd czerpać wiedzę? Lepiej czytać wpisy na fb/tt bo Orange rzadko kiedy uprzedza klientów przy takich pracach.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7019
  • 182

Spadek mocy sygnału na masztach

Tylko nie każdy używa tt i fb 😞

Anonim

Nie dotyczy

Spadek mocy sygnału na masztach

Takie strony to ja mam zablokowane tt i fb wiem że dla dzieciaków to bardzo ważne strony jak ich nie maja to nie istnieją.