Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

światłowód

Dzień dobry
Przyszedłem tutaj w sprawie światłowodu na śląsku. Czy w Bytomiu będzie w najbliższej przyszłości ciągnięty światłowód (w tym lub przyszłym roku) ? Niestety teraz internet 20 mbps jest dużo za wolny. Oglądanie filmów w 1080p sprawia problemy (co jakiś czas film się zatrzymuje i trzeba chwilę czekać). Mój syn tak samo ma problemy gdyż nagrywa filmy na internet i film około 15 minutowy wrzuca się około 4- godzin. Więc dużo szybszy internet by był dobry. Jeśli nie ma innego wyjścia niż składanie wniosków około 10 sąsiadów jest skłonnych aby u nich był również światłowód. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10914
  • 150

światłowód


@marcinbl napisał:

(...) dużo szybszy internet by był dobry. Jeśli nie ma innego wyjścia niż składanie wniosków około 10 sąsiadów jest skłonnych aby u nich był również światłowód. 


Zapoznaj się z tym tematem... W zasadzie wystarczy, że przeczytasz tam post oznaczony jako rozwiązanie. Zawsze to coś 🙂

 

▬▬▬

Pokaż szczegóły
Jeszcze na marginesie Mrugający robot przypomnę najpożyteczniejszą zasadę panującą na NO:
Jak rozmawiać na Nasz Orange?Jak rozmawiać na Nasz Orange?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 31
  • 2

światłowód

W bytomiu jest jednak tylko na 

BYTOM, ZABRZAŃSKA 9


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

światłowód

@marcinbl  Na 20mbps nie ma prawa zaciąć 1080p. Nawet 1440p spokojnie obejrzysz. Problemem nie jest przesył ale raczej problemy Orange z trasami i z wieloma stykami.

 

Na 20 mbps jest pewnie jakieś 2 mbps uploadu a to czy wrzuca 4 godziny czy 2 to zależy też od jakości nagrania wideo. 2mbps uploadu to jakieś 240kb/s uploadu, więc wrzucisz 800mb w ciągu godziny.

 

No chyba że masz 20mbps tylko na umowie a faktycznie masz 5 lub mniej no to wtedy jest problem.

Pokaż jakiegoś speedtesta najlepiej.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

światłowód

Czyli jest możliwość aby orange poprowadziło światłowód czy nadal trzeba składać wnioski ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

światłowód

Właśnie nie wiemy dlaczego ale upload wynosi 0.9mbps...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

światłowód

No właśnie, więc tu jest problem. Powinieneś to im zgłosić. A jak z downloadem?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 31
  • 2

światłowód

Już pędzą ci nagle założyć światłowód, to nie jest takie łatwe "pociągnąć" jak ci sie wydaje.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

światłowód

Oczywiście wiem, że to nie jest proste ale tylko zapytałem. Tutaj dodaje testy ze speedtestu. Zaznaczone na biało to jest połączone z innym serwerem lub internetem udostępnionym z telefonu. Jak widać internet powinien być troszeczkę szybszy.test internetu.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

światłowód

Fakt, upload bardzo kiepski. Wręcz sprzed 15 lat. Download też powinien być wyższy.

 

Uważam że gdybyś miał te stałe 20mbps downloadu i 2mbps to nie miałbyś problemu z wrzucaniem filmików lub oglądaniem youtube, ale tutaj wszystko rozbija się o transfer. Dodatkowo dochodzą miernej jakości trasy Orange wiec wszystko to połączone faktycznie daje bardzo slaby efekt.

 

Nie ma innej rady jak powiadomienie ich o tym, ale może ktoś bardziej rozeznany z Orange się tu wypowie i wyjaśni dlaczego tak masz.

 

Ja mam światłowód 300mbps a i tak bywało że youtube potrafił przyciąć mimo że mam te stałe 300mbps. Więc widzisz, prędkość to jedno, ale jakość to inna sprawa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 31
  • 2

światłowód

Nie ma co wyjaśniać przy 20mb/s 0.9 na upload jest w granicy minimalnej gwarantowanej.