Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Od ponad 5 lat pytam, dzwonię, dopytuję, niestety nie ma szans na podłączenie światłowodu. Obiekt to dom jednorodzinny w dawnym mieście wojewódzkim przy głównej ulicy wylotowej z miasta. Wokoło wszędzie w blokach światłowód jest. Do mnie dotrzeć nie może. W czym problem? Otóż dzisiaj dostałem informację z lokalnej firmy świadczącej usługi internetowe na światłowodzie, że byłaby szansa podłączyć mnie, ale.....No właśnie. Ale problemem jest niedrożna studzienka telekomunikacyjna po mojej stronie ulicy na wysokości domu, a kable światłowodowe są dostępne po drugiej stronie. W związku z tym mam pytanie - czy można niejako poprosić szanowne Orange, żeby ową studzienkę udrożnili? Jakieś oficjalne pismo? Ktoś coś podpowie? Pomoże?

 

Dziękuję z góry.

Mariusz

 

______________
* Przeniesione do odpowiedniego działu + doprecyzowano tytuł - moderator Kinga

21 ODPOW. 21

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

odradzam mi niby mieli dostarczac 300mb/s na swiatlowodzie mam 94mb/s i nie ma siły zeby ich zmusic zeby sie wywiazali. oczywiscie place jak za 300mb/s


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Miejscowość?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Siedlce. Kasia....ale to nie Orange byłoby moim dostawcą. Tylko inna firma dzierżawiąca od nich studzienki i kanały.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

To niech ta firma napisze do Wydziału Infrastruktury przez POKO. Ew jak chce, zostaje interwencja UKE. Niestety z poziomu forum nie oczekuj wskazania konkretnych osób. Żaden ale to żaden pracownik Orange nie będzie publicznie pisał o szczegółach relacji międzyoperatorskich.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Piotrek...ja nie oczekuję. Ja tylko pytam. W jaki sposób można to zrobić. I właśnie podałeś mi rozwiązanie. Pytanie tylko, czy tej firmie zechce się to zrobić, żeby jednego maluczkiego podłączyć do swojej sieci. Ale zadzwonię zapytam. Dzięki.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/infrastrukturalne/

Jako klient indywidualny tego nie zrobisz. Lokalna firma powinna podpisać umowę z Orange i zyskać dostęp do platformy POKO. Innej szybkiej drogi nie ma.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

@Kasia1964 proponuję skontaktować się z lokalnym pidwykonawcą. W tej okolicy działa firma ELMO. Zgłosić im sprawę drożności studzienki itp., może uda się szybko udrożnić, przeciągnąć światłowód i będzie można cieszyć się szybkim internetem ze światełka.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Mam odpowiedź od Neanet. Jest możliwość i mam się umówić na termin podłączenia. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. A co do Elmo, ponoć zostali wchłonięci przez jakąś warszawską firmę. Dalej świadczą usługi dla Orange? Ale nawet jeśli, to raczej ja, jako osoba prywatna, nie mam szans zlecić dla nich udrożniania studzienki. Zresztą nie znam tam nikogo i nawet nie wiem, gdzie miałbym dzwonić. Na ogólnej infolinii pewnie by mnie zbyli szybko. Pochwalę się, jak Neanet mnie podłączy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Daj więc znać jak zakończy się sprawa z podłączeniem światłowodu. Czekam na pozytywne informacje 👍