Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13868
  • 57039
  • 684

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

@Kasia1964 Światełko to nie miedź. Linia nie ma wpływu na prędkość netu. To działa zerojedynkowo: jest 300, albo nie ma wcale. Wyjątkiem są te przypadki, gdzie uszkodzony jest światłowód (złe spawy, brudne złącza, uszkodzenia mechaniczne kabla) i tam się może pojawić mniejsza przepustowość, ale to podlega reklamacji i naprawie. Jak mierzysz ten transfer? Może byśmy cos mogli doradzić, podpowiedzieć, abyś mogła korzystać z pełnej 3-setki?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2697
  • 9857
  • 51

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód


@marko22napisał(-a)

Mam odpowiedź od Neanet. Jest możliwość i mam się umówić na termin podłączenia. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. A co do Elmo, ponoć zostali wchłonięci przez jakąś warszawską firmę. Dalej świadczą usługi dla Orange? Ale nawet jeśli, to raczej ja, jako osoba prywatna, nie mam szans zlecić dla nich udrożniania studzienki. Zresztą nie znam tam nikogo i nawet nie wiem, gdzie miałbym dzwonić. Na ogólnej infolinii pewnie by mnie zbyli szybko. Pochwalę się, jak Neanet mnie podłączy.


Sam nic nie zrobisz. Jak jest niedrożność to zadaniem operatora czy firmy podwykonawczej jest jej usunięcie. Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

No to się pochwalę. Łącze 500 / 500 Mbit. Ping = 0. Tym samym Neostradzie po 10 latach mówię - dziękuję. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13868
  • 57039
  • 684

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

...czego i sobie życzymy dalej użytkując Neo w technologii ADSL. Nic tak nie cieszy jak zadowolony forumowicz...nawet jak z usługi "alternatywnej" firmy 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38314
  • 1382

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Ping 0? Rozumiem że testy tylko w laboratorium.
Anonim

Nie dotyczy

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód


@marko22napisał(-a)

No to się pochwalę. Łącze 500 / 500 Mbit. Ping = 0. Tym samym Neostradzie po 10 latach mówię - dziękuję. 


Zrób certyfikowany test szybkości i pokaż na forum, ping zero, to nawet jak mam własną sieć na światłowodzie, nie realny, więc tak realnie ping 3 lub 5 to już bardzo dobry wynik na światłowodzie Operatora, ja ma pin od 6 do 8, zależy jaki serwer i trasa 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

@marko22 moje gratulacje szybkiego łącza. U mnie po neo był mniejszy skok, bo na 150, obecnie 300 😉

Ping coś nie pasuje, ale wiem że w Siedlcach operatorzy testy robią na swoje serwery, dlatego takie parametry. U mnie na Domtel super wychodzi, ale jak puszczę przez:

https://pro.speedtest.pl/

to ping już jest 2-3 ms. To już realny wynik.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Tak. W laboratorium na Brzeskiej. Główny prowadzący doświadczenie prof. doc. dr hab. marko22 😎

Ludzie....czy wy umiecie "rozmawiać"? Bo ja odbieram to jako dziwną drwinę. Albo przewrażliwiony jestem. To może mnie ktoś z błędu wyprowadzi. Każdy korzysta ze speedtest. I na tym oparłem swoją informację. Ale proszę bardzo - test certyfikowany - ping 4ms. Teraz ok?


Screenshot_1 (1).png

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód

Jeszcze speedtest


Screenshot_1.png

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Siedlce - Neostrada i zmiana na światłowód


@marko22napisał(-a)

Jeszcze speedtest


Screenshot_1.png

Ten Speed test jest mało wiarygodny, bo testy idą na siedleckie serwery. Odległość jest kilka kilometrów, dlatego takie parametry. Tym speedtestem testujesz swoje łącze od Ciedie do Twojego dostawcy, dlatego takie osiągi. Certyfikowany jest bardziej wiarygodny, a ten co poprzednio wrzuciłeś z czasem 4 ms, już jest do serwera poza dostawcą. Teraz widać że łącze masz ok. Gratuluję więc świetnego światełka. 👍