Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieć nexery, problem z domem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sieć nexery, problem z domem.

To jeszcze bym wyjaśnił w urzędzie gminy. W geoportalu wygląda to tak:

wadlew.PNG


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Sieć nexery, problem z domem.

Tam gdzie jest 71 powinno być 70 a tu gdzie 72 71 i 72 powinno zniknąć. Tak zrobię, w poniedziałek do orange a we wtorek pojadę do gminy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sieć nexery, problem z domem.

W Orange w salonie to nie wiem czy coś zrobią. Najlepiej ktoś na poziomie infolinii/czatu. I zgłoszenie powinno pójść do ludzi od "ewidencji" adresowej.

W urzędzie gminy powiedz, że takie dane są w systemie "Geoportal krajowy".

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Sieć nexery, problem z domem.

Ok, dzięki za pomoc, zrobię jak piszesz. Będę informował na bieżąco jak czegoś się dowiem.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Sieć nexery, problem z domem.

Jutro jadę do nadzoru budownictwa, z rozmowy z konsultantką wychodzi że po prostu orange nie ma możliwości zmiany tych błędów dopóki nie będzie porządku w danych na geoportalu. Dam znać jak się sprawa potoczy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Sieć nexery, problem z domem.

Z ciekawości zapytam jak ten sąsiad jest podpięty ?

Ze słupa czy od strony studzienki ? Jak ze słupa to teoretycznie jest możliwość np "odbicia się" od jego posesji lub nawet odprowadzenie nitki ze słupa. Problem może zacząć się jak jest podpięty ze studzienki, bo np kanał w Twoją stronę może nie być drożny lub może być jakiś inny powód np brak peszla....

Przeczytałem właśnie, że masz okablowanie na terenie Twojej posesji - najlepiej zgłoś się do tego kto je Tobie założył. Jeśli miałeś podłączenie okablowania za free albo za niską cenę to możesz "postraszyć" tą firmę że nie chcesz jej okablowania i je usuniesz albo zgłoś po prostu że jak nie chcą Tobie doprowadzić internetu to prosisz o usunięcie okablowania. Być może wystąpił błąd ludzki i z jakiegoś powodu ktoś o Tobie zapomniał. 😞 Napisz czy (i jak) sprawa się wyjaśni, bo sam jestem ciekaw jej rozwiązania...powiem szczerze że sytuacja jest patowa... 
Albo tak na koniec jeszcze mi przyszło - zadzwoń do delegatury UKE w Twoim rejonie i zapytaj co z tym fantem zrobić. Z mojego doświadczenia ludzie w UKE są pomocni i jeśli tylko mogę to spróbują Twój problem rozwiązać 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Sieć nexery, problem z domem.

@pablusNa razie muszę wyjaśnić numer domu na działce, część dzisiaj załatwiłem, jak tylko dostanę papier to już wszystko powinno być ok i zmienią na geoportalu na poprawny adres. Wtedy wszystko z górki.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Sieć nexery, problem z domem.


@pablusnapisał(-a)

Z ciekawości zapytam jak ten sąsiad jest podpięty ?

Swiatlowodu nie "odbija/odciaga" od tak od sasiada, a swoja drogą w ramach POPC obecnego, w ktorym dziala Nexera oraz Orange ostatnio jest obowiazek podpiecia adresu, nie trzeba podpinac klienta do usługi tylko doprowadzic kabel do granicy dzialki czy najblizszego slupa.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Sieć nexery, problem z domem.

Swoją drogą akurat ten sąsiad nie jest podpięty.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Sieć nexery, problem z domem.

Chcę po prostu załatwić wszystko legalnie aby to miało ręce i nogi a nie jakieś podłączenia do kogoś.