Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 12, Recenzent
  • 11
  • 1
  • 0

Słaby upload, wysoki download

Zazwyczaj ludki mają problem odwrotny, czyli wolny download a upload >20Mbit/s, natomiast u mnie na dwóch nadajnikach jest upload około 1Mbit/s Emotikon: Smutny

W tej chwili mój zestaw LTE biurowy 999GB - router huawei b525 + cybertech LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz. Łączę się z nadajnikiem przy ul. Tartacznej w Szczecinie. Nadajnik z kompletem pasm i agregacją. Testy pod nadajnikiem na S9 D: 100-180Mbit/s, U: 20-30Mbit/s, widać wyraźnie, że telefon ustawia pasmo 2600 jako podstawowe o szerokości 15Mhz i agreguje 2100 i/lub 1800Mhz. W każdym razie bomba. Do nadajnika mam kilka km więc z pasma 2600Mhz zostaje mi:

Screenshot_20190610-161152.jpg

Kicha, leci ledwo 20Mbit/s, nie nadaje się na pasmo podstawowe. 

Korzystam z pasma 2100Mhz na którym mam już 

Screenshot_20190610-180927.jpgokoło 50Mbit/s, upload za to leci 0.1-2Mbit/s. 

Co najgorszę jak coś wysyłam download spada a pingi rosną do 2000-6000ms aż do czasu zakończenia wysyłania danych. To normalne? Takie zachowanie już widziałem u znajomego w pracy, jak ktoś coś wysyłał, to nie szło przeglądać internetu, ping rzędu 2-6 sekund zniechęcał do surfowania.

Screenshot_20190610-194544_Ping.jpg

Screenshot_20190610-171915_Speedtest.jpg

Gdzie szukać problemu, przewody? antena? zamiana wtyczek od anten nie pomoże tutaj, router winny? napewno nie, mam dwa b525, sprawdziłem na obu, na s9 też upload około 1Mbit/s. Odłączyłem anteny, na wbudowanych antenach routera tak samo, LTE 800Mhz i upload 0.1-2Mbit/s.

Zmieniłem maszt, ustawiłem antenę na maszt przy ul Spokojnej w Szczecinie, odległość podobna. Najmocniejsze mam pasmo 1800Mhz, które po zagregowaniu z 800Mhz daje mi prawie 60Mbit/s, ale upload znów 0.1-2Mbit/s. Rok temu ten nadajnik dawał 100Mbit/s pobieranie i odbiór 5-8Mbit/s, ale było jeszcze pasmo 15Mhz na 1800Mhz, dziś niestety wykastrowane do 10Mhz. 

Telefon S9 też najczęściej łapie słaby sygnał LTE 800Mhz 1-3 kreski z ul Spokojnej w Szczecinie i upload 0.1-2Mbit/s, download 3-6Mbit/s.  

Będę wdzięczny za udział w dyskusji i rozwiązanie problemu.

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz

Rozwiązanie:
Poziom 29, Specjalista
  • 1546
  • 1421
  • 86

@fotomarek  Obstawiam problem z anteną lub ustawieniem anteny. Nie zapominajmy, że LTE czy Wi-Fi to transmisja dwukierunkowa.  Nadajnik nadaje - wysoki download, nadajnik nie odbiera Twojego modemu lub odbiera ze strasznie pogorszonymi parametrami - niski upload. Niestety nie mam doświadczenia z zewnętrznymi antenami do LTE, więcej nie jestem w stanie pomóc.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz

Wszystkie odpowiedzi:
Poziom 29, Specjalista
  • 1546
  • 1421
  • 86

@fotomarek  Obstawiam problem z anteną lub ustawieniem anteny. Nie zapominajmy, że LTE czy Wi-Fi to transmisja dwukierunkowa.  Nadajnik nadaje - wysoki download, nadajnik nie odbiera Twojego modemu lub odbiera ze strasznie pogorszonymi parametrami - niski upload. Niestety nie mam doświadczenia z zewnętrznymi antenami do LTE, więcej nie jestem w stanie pomóc.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 11
  • 1
  • 0

Takie zawrotne prędkości dziś uzyskuję.

W środę podjadę z drugim routerem pod maszt, pomierzę pasmo 2100Mhz.

orange.jpg

Po tym jak skończyło wrzucać 7MB na ftp.

orange2.jpg

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 11
  • 1
  • 0

Liczne zgłoszenia do Orange odniosły sukces, upload wrócił do normy. Piszę informacyjnie, może kogoś tutaj to uratuje od cięcia przewodów czy kupowania innych anten. 

orange3.jpg

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 22, Pasjonat
  • 1074
  • 292
  • 12

U mnie jest tak z wysyłaniem i pingiem do wp.pl.

Bez tytułu.png.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 11
  • 1
  • 0

Obstawiam że korzystasz z pasma LTE 2600Mhz ? 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 22, Pasjonat
  • 1074
  • 292
  • 12

Ping wzrasta jak zaczyna brakować pasma. 2600MHz musiałem usunąć (przekaźnik zarósł zielenią) tak przypuszczam, przerzuca mnie na dalszy. Router 525, interek od T-Mobile. Jest 2100, 1800, 800.  

0 Lubię to
Odpowiedz
Highlighted
Poziom 12, Recenzent
  • 11
  • 1
  • 0

Z takim uploadem wetransfer śmiga aż szalony 😊 jutro podjadę pod nadajnik z routerem sprawdzę pasmo 2100mhz jakie transfery oraz co z pingiem się dzieje. Obciążenie nadajnika nie zawsze odbija się na słabszym pingu. Ciekaw jestem wyników. 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 22, Pasjonat
  • 1074
  • 292
  • 12

[ Edytowane ]

bez 2600 to jest tyle Bez tytułu1.pngWłączę 2600 to up. powinien wzrosnąć. 

Niestety 2600  teraz nie chce mi załapać z przekaźnika z którego korzystałem jest z dalszego. 

Bez tytułu6.png

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 11
  • 1
  • 0

[ Edytowane ]

Więc oczywiście byłem pod nadajnikiem, widocznie moment kiedy testowałem nadajnik nie był udany, jedyne parametry które biorę tutaj pod uwagę to RSRP, RSRQ i traktuje je jako bliskie maks.

2100.jpg2100-2.jpg1800.jpg800.jpg

Zmuszony byłem przenieść instalację anteny na sam szczyt dachu, blisko wyłazu na dach, czyli dobrych kilka metrów wyżej, jest znacząca poprawa parametrów jak i upload wynosi 10-19Mbit/s. Ping pod obciążeniem wysyłania mieści się w 300-500ms, nie gubi pakietów.

LTE2100-A2.png

Winię tutaj zatem to co najczęściej jest winne, zakłócenia. 

Zmiana miejsca montażu, krótsze przewody H155 podniosły parametry znacząco, a  kanał transmisyjny jest teraz szeroki i nie zapełnia się tak jak wcześniej.

Ciekawe jakby sygnał leciał na B715 Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz