Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

Kwarantanna, praca zdalna, a internet prędkością nie powala i gdy dziewczyna zaczyna cokolwiek wysyłać (w ramach swojej pracy) to praktycznie nic nie działa.

 

Gdybym mieszkał w jakiejś małej wsi, to może jeszcze byłbym wstanie zrozumieć stan rzeczy. Ale mieszkam w Poznaniu. Na Sołaczu. To nie są obrzeża. Ba! Wiem, że znajomi mieszkający na obrzeżach lub w pobliskich wsiach / miasteczkach mają lepsze łącza!

 

Najlepsze jest to, że zamawiając internet dwa lata temu Pani w punkcie obsługi powiedziała mi, że jest plan rozbudowy światłowodów i w przeciągu roku powinna być możliwość zmiany oferty. Myślę "SUPER!"... mija rok. Nic. Mija drugi rok, Orange odzywa się z propozycją odnowienia oferty, ale światłowodu jak nie było tak nie ma.

 

Dostaję więc troszkę na głowę. Informacji zero, planów zero, a ja siedzę na łączu z upload 3Mb/s (gdzie wykorzystanie tych 3Mb zabija praktycznie łącze). Nie bardzo wiem co robić, do kogo się zwrócić ani czy w ogóle jest cokolwiek co mogę zdziałać.

 

PS. Niby są oferty internetu LTE, ale wszystkie są bardzo restrykcyjne pod względem limitów danych. A ja pracuję w IT, a dziewczyna w architekturze - jeden i drugi zawód często operuje na dużych plikach, więc wszelkie limity odpadają.

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

Orange nie jest jedynym operatorem. Jak nie chcesz brać ofert mobilnych, to może warto poszukać innych stacjonarnych. Naprawdę nic nie masz koło siebie?
Podasz jakiś adres?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

Naprawdę nic w okolicy nie ma. O dziwo Vectra dostarcza całkiem sensowny internet pod, uwaga, dosłownie jeden numer na całej ulicy (sprawdziłem u nich na linii), ale już od tego budynku dalej nie chcą się rozwinąć (chyba komuś po znajomości podłączyli, a ja mieszkam 2 domy obok).

 

Ale może Twoje Google-Fu jest lepsze od mojego i masz lepsze zdolności wyszukiwania sensownych ofert. Pozwolę sobie jednak napisać adres na priv, a nie tu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

Okej, nic nie ma. Ew widzę że przynajmniej na kompie powinien być VDSL w Orange nie wiem jak w rzeczywistości.
Inna opcja to próba kontaktu z Vectrą lub Ineą albo innym lokalnym operatorem i zapłacenie pełnych kosztów za podłączenie. Orange w ofercie indywidualnej tego nie oferuje. I to też nigdzie z dnia na dzień nie nastąpi.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

@MBender można jeszcze zastosować ograniczenie i/lub podział prędkości na routerze jeżeli łączycie się z internatem po przez porty LAN w routerze. Nie jest to możne rewelacyjne rozwiązanie, ale na wzajem nie zapychany byłby upload. Dłużnej by trwało wysyłanie plików, ale łącze nie było by zapchane.

Może w międzyczasie coś się trafi ciekawa oferta, z dużym upload-em.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

@Piotrekk85

To tak poglądowo, bo może innym się przyda - orientujesz się jakiego rzędu to są koszta?

 

@ketrasaArtur 
Funbox średni jest w tego typu ustawieniach + przy 3Mbit w górę małe pole do manewrów + niestety WiFi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

Materiały+100zł za roboczogodzinę pracy jednej osoby+ koszty pozwoleń administracyjnych/opłat za zajęcie pasa drogowego itp.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

Czyli od "kilka tysięcy" do "kilkadziesiąt tysięcy"... Dość szeroki przedział, i pewnie trzeba sprawdzać indywidualnie. 😕


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Słaby internet w dużym mieście - co robić? Jak żyć?

@MBender byłem w podobnej sytuacji, miałem upload 1 Mbit/s, ale na szczęście pojawił się internet światłowodowy od konkurencji. Rozumie wiec, co przeżywasz jak ktoś zacznie wysyłać. Internetu praktycznie nie ma, a ping sięga ponad 3000 ms. Wysłanie dużego pliku to koszmar. Nawet strona internatowa nie chce się w tedy załadować.

 

Może masz jakąś usługę internetu radiowego. Nie jest to możne rewelacyjne rozwiązanie, ale upload mogą mieć większy.

Mobilnego nie proponuję, bo tam są limity transmisji danych, a przy dużych plikach może jeszcze się w międzyczasie trafić lejek techniczny.