Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing w Orange


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange

Nie uwierzysz.. mieszkam w nowym bloku 5 minut od centrum Wrocławia

Anonim

Nie dotyczy

Routing w Orange

To powinieneś mieć zarazem T-Mobile i prawdopodobnie Plusa (BSA Orange), nie chce mi się wierzyć że 5 minut od centrum Wrocławia T-Mobile nie świadczy BSA 😉 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange

Aż zadzwonię jutro z ciekawości, strona twierdzi że nie świadczą u mnie usług. Nigdy nie sądziłem, że będę skazany na Orange, a tu proszę, życie pełne niespodzianek.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Routing w Orange

Orange dla firm nie różni się niczym od zwykłej Neostrady w kwestii routingu.

Masz Netie FTTH, więc nad czym ty się jeszcze zastanawiasz? Jak Netia ma jeden z lepszych routingow w kraju i uczestniczy chyba w największej ilości IXow.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange

Netia ma zbyt wolny upload


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2687
  • 9818
  • 51

Routing w Orange


@kazinapisał(-a)

Netia ma zbyt wolny upload


Jak wolny? Przy 300Mb/s ma 50 czyli tyle co Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange

W Orange przy 1000Mb/s downloadu dostajesz 300Mb/s uploadu. W Netii jedynie 100Mb/s.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Routing w Orange

Jak Ci idzie trasa do Europy, z Wrocławia? Czy na Warszawę i wraca na zachód?

Te dodatkowe opóźnienie do Polskich hostów to taki duży problem? Możesz ewentualnie poprawić to sobie VPN-em hostowanym w Polsce u dostawcy, który ma private peering z Orange. OVH powinien mieć, zobacz, jaką masz trasę do ich DC w Ożarowie. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Routing w Orange

@kazi a co ci z 300 uploadu jak przez skopany routing do niektórych serwisów może nawet 100 nie być? To samo tyczy się downloadu.

Był tu taki temat gdzieś, gdzie komuś w Orange skądś szło po parę MB/s a nawet i Kb/s a ja robiłem test z T-Mobile albo UPC i w tym samym czasie szło full łączem.

 

@xinfx no jak do hostów z kraju ma się wyższy ping niż do zagranicznych serwerów z Europy, to chyba coś jest nie halo.. i jeszcze płacić dodatkowo za VPN.

Cloudflare Warp ma darmowy VPN, tylko tam raz Orange ma peering w kraju a raz przez zagranicę trasę zwrotną, więc to loteria.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2687
  • 9818
  • 51

Routing w Orange


@kazinapisał(-a)

W Orange przy 1000Mb/s downloadu dostajesz 300Mb/s uploadu. W Netii jedynie 100Mb/s.


A co jakieś serwery stawiasz czy centrum nadzoru zdalnego? Do zwykłej codziennej aktywności w sieci dla całej rodziny starczy 300. Szkoda przepłacać. Oferta Neti też nie jest sztywna. Tylko patrzeć jak będą nowe opcje.