Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing w Orange


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange

Mam nadzieję, że dobra kategoria.

 

Stanąłem przed wyzwaniem wyboru nowego ISP po przeprowadzce. Mniejsze zło, padło na Orange, nikt lokalny tu nie sięga. Proszę, wyprowadźcie mnie z błędu, ale według lg.tpnet.pl routing do hosta 5km dalej, który uczestniczy w TPIX leci przez Francję a ping wynosi 50ms. Przecież to kpina.

 

Chodzi o Orange FTTH dla firmy. Umowy jeszcze nie podpisałem, technik ma przyjść we wtorek, ale prawdopodobnie jutro zrezygnuję ze względu na routing.

28 ODPOW. 28

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6921
  • 189

Routing w Orange

@kazi wystarczy poszukac na forum. 

Tutaj cala lista tematow

https://nasz.orange.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?advanced=false&allow_punctuation=false&q=Rou...

 

Niestety w Orange routing odbywa sie turystyczna trasa przez zagranice. 

Temat juz walkowany wielokrotnie na forum😜


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange

Cytując jednego z postów, żeby już go nie odkopywać specjalnie wątku.

 

Dla klientów Neostrady nic się nie zmieni, póki czegoś nie zmieni się na rynku.
Orange ma styki w IXach, ma też własny IX - tpix http://www.tpix.pl/ , ale nie udostępnia go dla klientów Neostrady. Neo korzysta z AS 5617.
Skończcie z pisaniem półprawd.


 To w końcu klienci Orange światłowód będą routowani przez wszelakie kraje zachodnie, czy przez polskie IXy?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6921
  • 189

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange

Dzięki! Prawie wszystkie wątpliwości rozwiane, chciałbym się tylko upewnić z tym cytatem:

 


A w czym problem zapłacić więcej i kupić ofertę dla firm? Dla koło 80% osób znaczenia to niestety nie ma.

Jak dobrze rozumiem w ofercie dla firm problem nie występuje?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Routing w Orange

U mnie ping to 6 ms, więc nie jest źle


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange


@qszyhunapisał(-a)

U mnie ping to 6 ms, więc nie jest źle


Ping do czego, oto jest pytanie. Bo według lg.tpnet.pl będę mieć niższy ping do hosta w Falkenstein niż w Warszawie....

Anonim

Nie dotyczy

Routing w Orange

Jeżeli zależy Ci na pingu, zainteresuj się ofertą T-Mobile bądź Plusa - działają na kablach Orange, a peering i routing to coś, na czym się w przeciwieństwie do Orange znają. W Orange nigdy nic się nie zmieni. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 15
  • 0

Routing w Orange

Jakby jeszcze do mnie sięgali, jak już rzucamy nazwami to mam u siebie Orange i Netię, nic więcej.

 

/edit: To znaczy infolinia twierdzi, że usług u mnie nie świadczą. Najlepsze jest to, że lokalny dostawca jest 2 bramy dalej w tym samym bloku 😕

Anonim

Nie dotyczy

Routing w Orange

Mieszkasz w zabudowie jednorodzinnej czy wielorodzinnej?

I jakie miasto.