Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Radiolinie w Orange Polska - pytanie o pasmo


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Radiolinie w Orange Polska - pytanie o pasmo

@ketrasaArtur  no i właśnie o to mi chodzi że ma dużą przepustowość tylko na papierze bo w rzeczywistości może pracować na niższych modulacjach (nie maksymalnych) albo być mniej wydajna ze względu na długość zestawionego linku. 

@agat13  najbardziej interesuje mnie świeży nadajnik w miejscowości Karłów powiat kłodzki gmina Radków ID 79639 pozwolenie dla Orange. BTS N! pracuje dla O! I TM! uruchomiony jakiś lekko ponad rok temu. Owa radiolinia tam skierowana jest na miejscowość Szczytna, przynajmniej tak na oko wychodzi patrząc na jej skierowanie na maszcie. Tutaj link do artykułu o tym nadajniku:

IMG_34041.jpg

https://gsm.biz.pl/2020/11/05/orange-uruchamia-stacje-bazowa-w-miejscowosci-karlow-u-podnoza-gor-sto...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Radiolinie w Orange Polska - pytanie o pasmo

@ketrasaArtur  I jak zwykle pocieszę czytających, że nie tylko w przypadku BTS-ów teoria planowo-założeniowa mija się z praktyką funkcjonalną

 

@iCinek

Przyszło mi do głowy również inne rozwiązanie zagadki. Może radiolinia to atrapa? Może (jak to było wcześniej pisane) służyła na zasadzie tymczasowego rozwiązania, póki nie zadziała rozwiązanie docelowe (np FTTH)? To, że wisi nie znaczy, że jest aktywna 🙂

 

Ot, dlatego może być nie ujęta w bazie UKE...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Radiolinie w Orange Polska - pytanie o pasmo

Rzeczywiście może być to atrapa, ale to co najmniej dziwne...bo została podłączona i z tego co udało mi się dowiedzieć pół roku temu pracowała w synchronizacji 512 Mbps więc ...no ciekawa sytuacja. Może rzeczywiście było to tymczasowe rozwiązanie. Ale w takiej wiosce żeby był węzeł FTTx... cuda 🙂 Wszystko jest możliwe 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Radiolinie w Orange Polska - pytanie o pasmo

@iCinekWidzisz, cuda i dziwy...ale prawdopodobne, że właśnie takie rozwiązanie tymczasowe zastosowano. Obecnie może nie ma sił i środków na demontaż, albo zostawili, bo są jakieś plany techniczne wedle tego sprzętu (np backup)? Tej tajemnicy nie wyjaśnimy 🙂