Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 23
  • 0

Podłączenie światłowodu

Cześć, 

wiem, że pewnie już było sporo takich postów, ale wciąż nie wiem jak to działa. Otóż niedługo przeprowadzam się do wolnostojącego domu jednorodzinnego w Szczecinie na ulicy Chełmońskiego. Jedyny dostępny internet po kablu, to neostrada 10 mb/s, która nie wchodzi w grę. Dotychczas używałem internetu LTE (było zazwyczaj 35 mb/s), ale w 4-osobowej rodzinie gdzie np. włączone są 2 telewizory z Netflixem 4k, internet koszmarnie zwalnia. Niestety ta ulica nie jest w POPC i nie jest planowana, żadna rozbudowa. Na razie zgłosiłem popyt w UKE, lecz nie wiem, czy ktokolwiek to sprawdza. Jeszcze nie kontaktowałem się z Orange, ale wiem jak takie rozmowy wyglądają. Co zrobić, aby Orange w ogóle zastanowiło się nad inwestycją? Może warto dogadać się z lokalnym dostawcą?

Z góry dzięki za odpowiedź

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Podłączenie światłowodu

@Adam_Karol jeśli adres nie jest ujęty w POPC i Orange nie ma w planach inwestycji ja bym wybrał lokalnego dostawcę tym bardziej, że nawet jak się zaczną rozmowy i projekty, to może trwać i trwać...Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Dalej śledzę rozwój inwestycji i wezmę Orange światłowód jak się pojawi w okolicy, ale mam i stare neo 10Mb/ sek i na tym naprawdę się nie dało zdalnie pracować. Zrób tylko dobry wywiad i rozeznanie w lokalnych ISP. Ja miałem 3 i wybrałem sprawdzonego. Powodzenia


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Podłączenie światłowodu

@Adam_Karol poszukałbym lokalnego dostawcy. Jeśli z programu POPC nie ma możliwości obecnie skorzystać, to lokalny dostawca będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Orange z własnych inwestycji realizuje wybrane lokalizacje. Większość jest z programu POPC.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 23
  • 0

Podłączenie światłowodu

@agat13 Jest jakiś spis lokalnych dostawców, bo po wpisaniu w Google "światłowód szczecin" wyskakuje 100 haseł.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Podłączenie światłowodu

@Adam_Karol rozejrzyj się po okolicy i szukaj słupów i słupków z oznaczeniami innymi niż Orange. Wpisz nazwę i do netu zasiadź. Ja z takich etykiet dowiedziałem się czyje to puszki OPP, a od monterów z mojego ISP złapałem kontakt normalnie jak u sąsiada robili instalację. Od razu telefon do handlowca i po sprawie 

Możesz popytać sąsiadów o to co mają i jak się sprawuje. Koniec języka za przewodnika 

 Wpisz nazwę ulicy,dzielnicy, osiedla...coś wyskoczy. Dzwoń i pytaj, nie wybieraj pierwszej lepszej. Ja np wybrałem taka, która miała elastyczne podejście do opłaty instalacyjnej, bo przyłącze zrobiłem prawie sam i za darmo...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Podłączenie światłowodu

@Adam_Karol w internecie nie zawsze uda się znaleźć lokalnego dostawcę. Jak radzi @agat13 popytaj sąsiadów, poszukaj ulotek reklamowych itp.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Podłączenie światłowodu

@Adam_Karol  lokalni ogłaszają się lokalnie i na swoich skrzynkach. Zerknij jak wyglądają kable w Twojej okolicy i jak będziesz widział instalację wykonane okrągłym czarnym przewodem i grubości około 4 mm ( oczywiście) mogące przebiegać no przez słupy elektryczne ( lokalni bardzo często korzystają z tych słupów) to zerknij jakie naklejki są na plastikowych skrzynkach wiszących po środku krzyżaka z nawinietym zapasem tego kabla.