Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

Dzień dobry,

Od wielu lat staram się o Internet światłowodowy. Niezwykle rad byłem kiedy ruszył program POPC. Po wielu latach  w końcu mój adres znalazł się na liście adresów jako punkt dostępowy. Lista była dostępna w postaci tabeli w Internecie . W momencie kiedy nadszedł moment instalacji mojej miejscowości okazuje się, że adres mój jest pominięty. 

Mój adres to : Myśliwska 12, 66-415 Różanki. Nie wiem do kogo mam się zwrócić o pomoc.

 

 

______________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" i doprecyzowana nazwa - moderator Wojciech.

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

@MichalT Jedynie słusznym adresem do informacji jest 

Zespół POPC

Centrum Projektów Polska Cyfrowa
ul. Spokojna 13A, 01-044 Warszawa
mail: zespol_popc@cppc.gov.pl

Tam uzyskasz info od strony Projektu

Niestety jeśli adres wypadł, to wie o tym jedynie beneficjent, który miał go podłączyć, a tu już zaczynają się schody, bo nie ma adresów do korespondencji mailowej. Możesz napisać pismo do

Orange Polska S.A.

Ul. Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice z dopiskiem POPC lub inwestycje

i wysłać na ten adres listem poleconym

Przydatne info jest też na stronie POPC – pytania i odpowiedzi - Nasz Orange


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

Dziękuję za pomoc. 

Dostałem odp. 

W skrócie : jesteś nieopłacalny dla Orange. Narobiliśmy ci nadzieji a ta jak wiadomo jest matką głupich. Udawaliśmy że możesz mieć swiatłowód dzięki czemu inne podmioty nie chciały wchodzić na Twój obszar. Teraz kiedy już tu jesteśmy jesteś na nas skazany a my mamy czas. 

 

Tu odp. 

"Decyzje, dotyczące objęcia zasięgiem danego punktu adresowego przedsiębiorcy podejmują samodzielnie. Beneficjent ORANGE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA realizujący projekt nr POPC.01.01.00-08-0036/17 „Gorzowski Orange Światłowód” nie wybrał PA Różanki, ul. Myśliwska 12 do objęcia zasięgiem sieci. W trakcie realizacji projektu beneficjent ma możliwość wymiany do 15% punktów adresowych, które zobowiązał się objąć zasięgiem, na inne w obrębie danego obszaru konkursowego. Centrum Projektów Polska Cyfrowa CPPC, jak i żadna z pozostałych instytucji zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu nie ma możliwości wywierania wpływu na beneficjenta w zakresie doboru punktów adresowych wybranych na potrzebę realizacji inwestycji."

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

@MichalT Skąd odpowiedź? Z maila do CPPC, bo na to wygląda...choć odpowiedź negatywna droga słuszna :). Nie martw się, wiele osób dostało taką. W ramach pocieszenia podpowiem, że po zakończeniu Projektu POPC można składać wnioski o dorejonizowanie (słowo kluczowe) w ramach dogęszczania obszaru, czyli po naszemu mówiąc: dokładanie tam instalacji po POPC, gdzie są rezerwy po wyznaczonych adresach, które nie skorzystały, czy wręcz dokończenie zaopatrywania rejonu z zasobów POPC inwestując w rozbudowę niewielkie środki własne 🙂

Wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak jest


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

Tak, z C


@agat13napisał(-a)

@MichalT Skąd odpowiedź? Z maila do CPPC, bo na to wygląda...choć odpowiedź negatywna droga słuszna :). Nie martw się, wiele osób dostało taką. W ramach pocieszenia podpowiem, że po zakończeniu Projektu POPC można składać wnioski o dorejonizowanie (słowo kluczowe) w ramach dogęszczania obszaru, czyli po naszemu mówiąc: dokładanie tam instalacji po POPC, gdzie są rezerwy po wyznaczonych adresach, które nie skorzystały, czy wręcz dokończenie zaopatrywania rejonu z zasobów POPC inwestując w rozbudowę niewielkie środki własne 🙂

Wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak jest


Tak od nich odpowiedź. Najlepsze jest to że nawiny i podjarany 5 lat temu sam ulotki od Orange sąsiadom roznosiłem. Potem te ankiety. Miało być tak pięknie. A teraz widzę które adresy zostawili. W większości te które można bezpośrednio podłączyć ze studzienek TPsa czyli głównie tam gdzie leży stara miedź. Po najmniejszej linii oporu. Czyli to co powinni już dawno zrobić w ramach wlasnych inwestycji. No nic teraz czekają mnie ciężkie czasy bo będę codziennie przejeżdżał obok dumnie wyglądających słupków z napisem Orange stojących  obok domów ludzi którzy z tego co mi wiadomo nie będą nawet z tego korzystać. "Bo tv to ja mam z satelity a internet w telefonie". 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

@MichalT  pisałem, że wykonując trudny teren jako przyczółki dla całego obszaru później można oszczędzając środki własne z nich właśnie dokończyć inwestycję.  Zrobić dzięki temu można więcej, choć na raty 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

@MichalT  skąd informacja (pomijam CPPC) że Twój adres wypadł?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

Nie liczmy za bardzo na magiczne słowo "dorejonizowanie". W większości przypadków operator niczego później rozbudowywać nie będzie. Dorejonizowanie będzie polegać głównie na podłączaniu tylko takich domów które są w bliskim zasięgu słupa, studni lub szafy OPP. Jak ktoś mieszka na sąsiedniej ulicy która miała być w planach, ale wyleciała może jeszcze długo czekać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

@marder  nikt nie twierdzi, że dorejonizowanie zadziała.  Ono również rządzi  się swoimi prawami, ale jest kolejna  szansa na osiągnięcie ftth.  Zawsze to coś i warto  spróbować 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Różanki POPC - usunięty adres. Czy to możliwe?

Piszę o tym żeby kolega @MichalT za bardzo się nie nastawiał tak jak przedtem. Ulotki człowiek nosił cieszył się jak dziecko a teraz co? Słupki u sąsiadów może tylko oglądać...