Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie o dostępność usługi światłowodowej Białystok


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pytanie o dostępność usługi światłowodowej Białystok

@PARANOJA  W formularzu do UKE to nie... bo to nie ten adresat. Jeśli natomiast chodzi o brak chęci świadczenia usługi na sieci innego operatora, to moim zdaniem tak. Stąd potrzeba uzyskania informacji czy w ogóle Orange podejmie rękawicę i zechce przejąć tego klienta.

Pytanie podstawowe jest takie czy mamy, w tym konkretnym przypadku, do czynienia z rzeczywistym światłowodem, czy raczej inną technologią z niby szybkim internetem... W takim przypadku mogą faktycznie wystąpić jakieś przeszkody natury technicznej. 

Ewentualne opory ze strony zarządcy budynku (o ile mamy do czynienia z budynkiem wielomieszkaniowym) aby wpuścić do sieci operatora nie będącego głównym dostawcą też są do obejścia. 

 

Myślę, że w formularzu korespondencji z UKE trzeba podać nazwę dotychczasowego dostawcy,  oraz ewentualną treść odmowy ze strony Orange - jeżeli nie będą chcieli przyłączyć @kubzz. Jeśli @kubzz  ma wiedzę odnośnie technologii jaka użyta do świadczenia usługi, to też... równie może być przydatna informacja o liczbie użytkowników usługi internetowej w budynku - jeśli jest to budynek wielomieszkaniowy... po prostu wszystko co pozwoli ocenić sytuację czy jest to przypadek w którym nie da się zmienić dostawcy.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Pytanie o dostępność usługi światłowodowej Białystok

@Misiek62  wytłumacz mi jedna rzecz. Co masz na myśli pisząc świadczenie usługi na sieci innego operatora? Na jakim odcinku sieci to ma się odbywać? Tylko w budynku czy poza również?

Czy UKE wymaga aby wszyscy operatorzy mieli że sobą podpisane umowy na korzystanie z sieci?

Obecnie Orange nie ma tam łącza światłowodowego doprowadzonego i co dalej, jak ma podjąć rękawice?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pytanie o dostępność usługi światłowodowej Białystok

@PARANOJA  czytałeś w temacie który założyłem, dotyczącym zmiany dostawcy usług, bo wypowiadałeś się w nim także... że UKE wprowadził procedurę komunikowania się między operatorami w zakresie zmiany dostawcy usługi... ale przypomnę, na początku drogi - po wniosku klienta - nowy dostawca (biorca) ma się wypowiedzieć czy są możliwości świadczenia usługi. Kwestia sprawdzenia możliwości technicznych (w tym weryfikacji czy sieć dotychczasowego dostawcy (dawcy) odpowiada standardom nowego dostawcy) jest elementem drogi opisanej przez UKE. Sprawa porozumienia (umowy) między dostawcami co do innych elementów (choćby opłat) chyba nie powinna interesować klienta... 

 

Powiedz mi jak inaczej odczytujesz przytoczone przeze mnie przepisy ustawy (oraz schemat wymiany "komunikatów między operatorami" z procedury UKE), niż jako regulację umożliwiającą świadczenie usługi na sieci innego operatora? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Pytanie o dostępność usługi światłowodowej Białystok

Skasowaly mi sie moje wypociny 😢😢😢

A tak na dobra sprawe to co mnie to obchodzi jakies procedury uke i to w jaki sposob ktos chce zmienic operatora!