Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

Witam.

Tydzień temu na mojej ulicy pojawili się panowie monterzy i podwiesili kabel światłowodowy, w tym na słupie, będącym na mojej posesji. Nadmiar został oczywiście umieszczony i pojawił się cieńszy przewód, na końcu którego można dostrzeć zielony pigtail. Z tego co sprawdzałem na kilku stronach, w przypadku mojego adresu, rozbudowa nie jest planowana. Czy jest zatem możliwe, aby mimo wszystko światłowód został doprowadzony do mojego domu? Dodam, że popyt był zgłaszany w wakacje 2021 roku, gdy tylko dowiedziałem się o planowanej budowie światłowodu w mojej okolicy. Podkreślę również, że korzystam już z neostrady od Orange VDSL 80/8 Mb/s. Załączam zdjęcia uchwyconego słupa ze światłowodem.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

329869963_157831897069455_8024753125101859987_n.jpg329149623_895475568319443_106222915051387492_n.jpg328072541_1541592119660021_6279897766868926793_n.jpg

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

@Firestone Tego typu kable (z zieloną wtyczką na końcu -cieńsze) są wykorzystywane dom podwieszek do domu. przy pewnym rodzaju inwestycji tak właśnie się kończy instalację w ramach inwestycji. Zostawia się już wyspawany odcinek kabla, który później monter-instalator podwiesi do domu klienta. Wiele razy widziałem ulicę i co budynek prócz skrzynki zapasu i puszki OPP zwinięty docelowo odmierzony odcinek instalacji (w Warszawie na Włochach tak robili). Przypuszczam, że jeżeli nie ma w zasięgu długości tego kabla innej posesji niż Twoja, to jest on założony dla Ciebie. Warto to zweryfikować na stronie Orange na Mapie Zasięgu (oczywiście po zakończeniu inwestycji i oddaniu jej do użytku) lub napisać adres, a może coś wywęszymy... 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

@Firestone  szkoda że nie dopytałeś o to ekipy monterskiej (kierownika) może by wiedzieli, warto abyś sprawdzał swój adres w mapkach zasięgu w necie, może będzie możliwość podłączenia i Ciebie. Dopytam, czy obok twojej działki lub na przeciwko są adresy które od początku miały być podłączone do światłowodu?, bo być może to przyłącze na te adresy 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

@Firestone Tego typu kable (z zieloną wtyczką na końcu -cieńsze) są wykorzystywane dom podwieszek do domu. przy pewnym rodzaju inwestycji tak właśnie się kończy instalację w ramach inwestycji. Zostawia się już wyspawany odcinek kabla, który później monter-instalator podwiesi do domu klienta. Wiele razy widziałem ulicę i co budynek prócz skrzynki zapasu i puszki OPP zwinięty docelowo odmierzony odcinek instalacji (w Warszawie na Włochach tak robili). Przypuszczam, że jeżeli nie ma w zasięgu długości tego kabla innej posesji niż Twoja, to jest on założony dla Ciebie. Warto to zweryfikować na stronie Orange na Mapie Zasięgu (oczywiście po zakończeniu inwestycji i oddaniu jej do użytku) lub napisać adres, a może coś wywęszymy... 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

@agat13 są trzy budynki jednorodzinne praktycznie przy mnie, jeden naprzeciwko, drugi obok, po lewo i z tego co widziałem w przypadku tego pierwszego był ten sam cieńszy kabel co u mnie. Natomiast w przypadku tego naprzeciwko ten gruby kabel idzie od mojego słupa do niego, ale nie patrzyłem dokładnie czy tam też jest cienki przewód. Mogę podać adres, aby pomóc w odpowiedzi na moje pytanie: Wielogóra, ul. Ceglana 19A (Mazowieckie).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

@Firestone  na razie na tym adresie nie ma widocznych usług światłowodowych, sprawdzaj regularnie tu:

Mapa zasięgu Orange | Orange Polska

SIDUSIS (internet.gov.pl)

UKE - Wyszukiwarka


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

@Firestone  jak już napisał @slav72  nie ma tego adresu w żadnej bazie inwestycji. Ja znalazłem jeszcze jednego operatora w okolicy . To Fiberhost. Może warto przejść się po okolicy i zobaczyć jakie jest oznaczenie na skrzynkach umieszczonych w tych stelażach zapasu. Jeśli to Orange, to daj znać...popytamy dalej


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 84

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

Hej @Firestone 

 Musisz  zgłosić zapotrzebowanie na usługę  światłowodową na  następujących stronach  https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/  i w prawym rogu nacisnąć zgłoś popyt na światłowód i czego podać miejscowość i jak chcesz prędkość internetu a także na stronie Orange kiedyś był formularz deklaracja w sprawie przyłączenia światłowodu (ale nie wiem czy on jeszcze jest) albo możesz napisać taką prośbę o założenie światłowodu z  podpisami sąsiadów i wysłać do Orange taką prośbę na adres   

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania.
z prośbą o odpowiedź.

Tutaj jest link do strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie. Także tutaj może zgłosić zapytanie o plan inwestycyjny: https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/o-programie/dostep-do-szybkiego-internetu/

Nawet możesz nie wysyłać tylko online wypełnić wniosek i  wyślij link sąsiadom aby online przesłali do Orange podsyłam linka https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie

Pozdrawiam 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

@agat13 @slav72 w porządku. Dziękuję za odpowiedź.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

@FirestoneDuży zapas jest na przelocie kabla rozdzielczego lub w tym miejscu będzie OPP a mniejsze zapasy to kable przygotowane do domków. Musisz dowiedzieć się kto to buduje i później drążyć temat kiedy będą podłączać klientów


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Pytanie dotyczące podłączenia światłowodu

Po zastosowaniu się do porad wymienionych wyżej, udało się wykonać dość duży krok na przód. Dzisiaj pojawił się mail od getfibre.pl, informujący o tym, że adres został ujęty w planach. 

1.png