Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłącze koszty


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Przyłącze koszty

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykieta: klient indywidualny) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam sprawa ma się tak. Mieszkam w domku kilkorodzinnym. Linia telefoniczna poprowadzona od słupa do budynku. Troje sąsiadów ma doprowadzoną linię do swoich mieszkań. Akurat w moim nie ma i nigdy nie była doprowadzona linia telefoniczna. Trzeba poprowadzić przewód od skrzynki przyłączeniowej około10 do 20 m( zależy jak będzie musiał iść kabelek) z czego część na zewnątrz budynku.

Zamówiłem internet do 20 Mbit, pani powiedział że koszta przyłączenia będą po stronie Orange. Czy rzeczywiście tak będzie? Nie ponoszę żadnych dodatkowych kosztów?

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Przyłącze koszty

@Karas220288  skoro masz informację że bez kosztów własnych, to nie będziesz nic płacić, mi za podłączenie światłowodu (nie od Orange) zażądali symboliczną złotówkę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyłącze koszty

Tak. Orange ponosi koszty przyłącza. Ew Orange może dojść do wniosku że jest to nieopłacalne i wcale nie podłączyć usługi.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Przyłącze koszty

Okey, a gdzie instalator może zamontować mi gniazdo telefoniczne?? To znaczy jak głęboko w mieszkanie może się wbić 😋 no chodzi mi że chciałbym gniazdko w salonie przy stoliku RTV. Cze monter wbija się tylko do mieszkania i gniazdo montuje w kuchni (w moim przypadku kuchnia to pierwsze pomieszczenie)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyłącze koszty

Zwykle jest to pierwsze pomieszczenie. Rozbudowana instalacja jest odpłatna. Zgodnie z cennikiem to 149 zł https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11338/76ec74c9-6562-4108-a80c-326307a67cdb.pdf

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Przyłącze koszty

No okej ale co oznacza:

Asysta instalacyjna bez dodatkowych opłat, pozostałe płatne asysty zgodnie z cennikiem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyłącze koszty

A skąd te info?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Przyłącze koszty

No w mailu taka informacja jest odnośnie instalacji. Trzykrotnie przy zamawianiu na infolinii pytałem i tłumaczyłem że trzeba wykonać przyłącze ze skrzynki do mieszkania, skrzynka na szczycie budynku.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Przyłącze koszty

@Karas220288  Nie martw się. Technicy to też ludzie, z którymi można rozmawiać. 

Za instalację nic nie płacisz, technik zamontuje gniazdo tam, gdzie sobie tego życzysz, nawet jakby miało być tego kabla i 20m.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Przyłącze koszty

Witam, jestem już po wizycie technika. Okazało się iż instalacja telefoniczna w moim budynku jest do przerobienia. Monter chce zlikwidować wszelkie prowizorki. Teraz każde przyłącze idzie od słupa, łącznie 5 przewodów a monter chciałby:

Nowe przewody od słupa, około 150 m, zlikwidować większość linii i zamontować jedną zbiorczą instalacje. Oczywiście musi mieć zgodę Orange. I tu mam pytanie, jakie są szanse że Orange zgodzi się na tak kosztowny interes? Dodam iż monter stwierdził że i tak wkońcu będzie trzeba porządek zrobić.