Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłącze światłowodu Nexera - Kabel jest internetu nie ma :)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Przyłącze światłowodu Nexera - Kabel jest internetu nie ma :)

Witam 

Piszę do do Was z zapytaniem, czy ktoś miał taki problem w zeszłym roku firma nexera poprowadziła kable na mojej ulicy. Wszystko jest gotowe na stronie wyświetla się komunikat żebym skontaktował z usługodawcą (czyt. Orange) a konsultant mówi że tego przyłącza nie widzi, a kabel jest od roku wkopany przy bramie. Dodam, że niektóre przyłącza na osiedlu są dostępne. 

Czy Ktoś zna rozwiązanie i jest w stanie pomóc? 

Dodam, że pisałem do UKE i NeXery bez odzewu:(  

 

1.jpg

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Bartłomiej

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przyłącze światłowodu Nexera - Kabel jest internetu nie ma :)

@pmilke  to, że kabel jest w ulicy, nie oznacza że inwestycja w ramach której został on tam ułożony została już ukończona, odebrana... Jeżeli Nexera się nie odzywa, to jest problem gdzie można się dowiedzieć o tym czy inwestycja jest już po testach działania i odbiorach.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Przyłącze światłowodu Nexera - Kabel jest internetu nie ma :)

Ok. Rozumiem ale gdzie tu logika. Jeśli jeden, czy dwa domy na ulicy są podłączone a pozostałe nie. Mam wrażenie ze to jakaś loteria.

Do tego teraz korzystam z anteny i modemu i mam zawrotną prędkość 80 kilobajtów 😉🤣 tak to nie pomyłka. Pani w callcenter nie dowierzała. Codzień do nich dzwonie a oni ze usterka na maszcie będzie usunięta. 
i tak koło się zamyka. Ani światłowodu ani bezprzewodowego. czas pomyśleć i kupić gołębie.i Nimi listy wysyłać 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Przyłącze światłowodu Nexera - Kabel jest internetu nie ma :)

@pmilke nie próbuj szukać logiki w tym jak te adresy są przydzielane. Nawet tu na forum nie raz są przypadki jak u Ciebie - kabel na wyciągnięcie ręki. Ale to nie takie łatwe i proste na jakie wygląda. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przyłącze światłowodu Nexera - Kabel jest internetu nie ma :)

@pmilke  ciężko zrozumieć czym Nexera podczas wykonywania przyłączeń się kieruje, podejrzewam że jest to jakaś dziwna loteria, przykład z mojej ulicy, przyłącza do domów z numerami 12, 14, 16, 18, 20, 22 i tu 12, 18, 22 jeszcze nie przyłącza nie działają i raczej w tym roku nie zadziałają, 16, 20 działają od 3 miesięcy, 14 będzie działać do końca miesiąca, więc nie ma gdzie szukać logiki...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przyłącze światłowodu Nexera - Kabel jest internetu nie ma :)

@pmilke  pisz na adres do korespondencji  w Skierniewicach o ujęcie w bazie danych adresów w zasięgu. Jeśli to tylko kwestia  dokumentacji , to może się udać dodanie domu do zasięgu 

Orange na pewno zada pytanie Nexerze w czym jest problem