Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłącze światłowodowe do bloku


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666  w Twojej okolicy popc  realizuje Inea Fibeehost. Do nich uderzaj..

Oczywiście tu masz pelna informacje o popc

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

No to jutro będę próbował u niech coś zdziałać.

Anonim

Nie dotyczy

Przyłącze światłowodowe do bloku


@Macieja666napisał(-a)

Witam. 

Przejrzałem trochę internetu ale nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż mój problem polega na tym, że mam światłowód podprowadzony pod blok. Dzwoniłem do kilku dostawców internetu o wykonania przyłącza ale każdy mówi, że nie świadczą u nas usług a blok obok mają internet od np. tego dostawcy. Blokiem zarządza wspólnota mieszkaniowa i nikt nie miałby sprzeciwu na wykonanie przyłącza a nawet większość by wyraziło też chęć posiadania światłowodu w mieszkaniu. 

Wiec pytanie co wspólnota ma zrobić? Gdzie kierować wnioski ?


Wniosek wyślijcie do wszystkich dostawców światłowodu, najlepiej z listą chętnych na internet, takie sprawy załatwia się szybciej przy grupowym zamówieniu, niż jednostkowy wniosek.

Wspólnota w bloku ma napewno jakiś zarząd i osobę, co zajmuje się sprawami bloku/ mieszkańców, to ona musi wniosek złożyć, nie mieszkaniec/ mieszkańcy bloku.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666 Zależy co rozumiesz przez światłowód koło bloku. Studnia jest koło twojego bloku i widziałeś że tam wciągali kable czy tylko wiesz że w bloku obok jest światłowód. Jeśli była ekipa to trzeba było podejść i zapytać skąd są.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Pod każdy blok podciągali kabel z oznaczeniem taśma w którym miejscu jest. Jak była ekipa to przecież nie wiedziałem, że będą takie problemy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666 Jak podciągali to raczej weszli do piwnicy a nie zostawili pod blokiem. Chyba że jeszcze nie skończyli robót. Orange raczej tak nie robi. Może to jakaś lokalna firma albo telewizja kablowa. UPC często kładzie światłowody.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Zostawili za blokiem, nie wchodzili do piwnicy. Robota została zakończona jakoś 3 lata temu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666 To dziwne. Dowiedz się we Wspólnocie czy nie było jakiś problemów ze zgodą na wejście do bloku. Może też być tak że właściciel piwnicy nie wyraził zgody i temat sobie odpuścili. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Z tego co pamiętam to kilka lat temu jeszcze długo przed rozpoczęciem inwestycji światłowodowej, chodził gościu i przeprowadzał wywiad czy byśmy chcieli mieć światłowód. Wspólnota wyraziła zgodę. A gdy inwestycja już była robiona to nikt nie chodził i się nie pytał czy mogą wejść do bloku czy cokolwiek. Albo po prostu nikogo nie było wtedy bo wiadomo no każdy pracuje.. 

 

Zostawiłem kontakt swój ale mam przeczucie, że to za dużo nie da a skontaktować się telefonicznie z nimi nie ma możliwości.

Screenshot_20220608-162423_Samsung Internet.jpg

________________
* Scalenie wpisów oraz wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666  a kontaktowałeś się może z innymi operatorami/dostawcami usług niż Orange czy INEA?