Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przełączanie pasm na nadajniku bts

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Samotnick  Ja miałem internet satelitarny ale to**** nie będę wymieniał pełnej  nazwy bo to forum orange ale to była masakra za wysoki ping koło 500 a prędkości okolo  20 mb/s a strony się wczytywały jakby to było łącze 1 mb/s a nie 20 mb/s to pewnie przez ping szkoda gadać żałuje że to miałem  a światłowód  niestety odpada z przyczyn sąsiedzkich to już wolę miec mobilny internet jedyna opcja bo ping niski koło 20 i prędkość koło 100 czasami  tylko czemu ten upload jest taki niski mam tylko 4 A jak to jest u Was z uploadem? a to co napisaleś to jest dobre ale duże koszty nie stać mnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Jakie parametry musiałbym poprawić żeby zwiększyć upload ? Bardziej siedzicie w temacie ja jestem zielony z tych 4 co wymieniłem?

RSRQ

RSRP

SINR

RSSI


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3238
  • 7580
  • 140

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba , bardziej od tych parametrów, wpływ może mieć przeciążenie nadajnika jak sugerował @IreneuszCD . 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Ron  Rozumiem ale to znaczy że nie mam szans zwiększyć uploadu z 4 na 20 np.?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2434
  • 10091
  • 89

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Cześć @Januszbba 

Jeśli nadajnik  jest przeciążony to możesz rozważyć użycie anteny np  w sklepie Orange jest dostępna antena LTE MIMO https://www.orange.pl/esklep/modemy-i-routery/inny/antena-lte-mimo-14-kab-10m---komplet-przej-ci-wek, dzięki której mógłbyś zmieniając jej położenie wybrać inny BTS, który okazałby się mniej obciążony. Wcześniej warto jednak sprawdzić pod daną stacją, jaki wynik testu prędkości osiągasz.

Może ta wskazówka pomoże Ci rozwiązać ten problem

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Pablo5 Ja nie muszę kupować bo ja mam antenę zewnętrzną kierunkową microtik lte 18 a w moim przypadku tylko z 1 nadajnikiem będe miał dobre parametry co się teraz łącze a  jest 2 nadajnik ale jest daleko mnie tylko zastanawia jeśli uzyskuje jak na góry 100 mb/s a upload jest tylko 4 to coś tu jest nie tak i czemu nie ma więcej.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2434
  • 10091
  • 89

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba  ok zapomniałem że kupiłeś antenę zewnętrzną microtik. To spróbuj ją skierować na inny BTS i sprawdz jaką masz prędkość. Może ten nadajnik będzie mniej obciążony 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Pablo5  Ja już próbowałem na inny nadajnik i było jeszcze gorzej niż obecnie a tutaj mam rssi -70 dbi czyli dobre 100 mb/s  bym zaaceptował ale upload wolałbym mieć nie 4 a 20 to pewnie pozostaje mi jeszcze pokręcić anteną i poprawić parametry może to pomoże i upload się poprawi jak myślisz?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2434
  • 10091
  • 89

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbbaco do uploadu 20mb/s w górach to moze być problem aby to osiągnąć. Jeśli czasami w górach osiagasz 100mb/s to bardzo dobry wynik 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Pablo5  Ale skoro pobieranie czasami mam 100 mb/s 🙂 to czemu upload nie może być wyższy powyżej 10 ? 🙂