Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zasięgiem sieci Dąbrówka gm. Paradyż


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Problem z zasięgiem sieci Dąbrówka gm. Paradyż

A jest możliwość, by jakoś Orange mógł zamontować wzmacniacz GSM? Samemu nie zamontuję, bo wiadomo nielegalne 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z zasięgiem sieci Dąbrówka gm. Paradyż

@użytkownik2 Każde zainstalowanie jakiegokolwiek urządzenia GSM to kwestia ustaleń, uzgodnień, pomiarów. Poza tym infrastruktura i kasa...

Oczywiście w okresie urlopowym pojawiają się mobilne nadajniki, ale to tylko w miejscach bez zasięgu, lub atrakcyjnych turystycznie. Na załatwienie, nawet awaryjne, ale długofalowo takiego urządzenia nie ma szans

W rejonie operuje Fiberhost, do nich uderz z pytaniami o FTTH


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Problem z zasięgiem sieci Dąbrówka gm. Paradyż

@agat13 W kwestii FTTH to tam na mapce CPPC kiedyś kilka domów było uwzględnione w POPC (tak, Fiberhost), ale wycofali się czy coś nie wiem i brak planów światłowodu na razie. Zresztą, budowa sieci światłowodowej to też trwa latami.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z zasięgiem sieci Dąbrówka gm. Paradyż


@użytkownik2napisał(-a)

A jest możliwość, by jakoś Orange mógł zamontować wzmacniacz GSM? Samemu nie zamontuję, bo wiadomo nielegalne 😁


Dla klienta indywidualnego jest to nieopłacalne, poza tym w Orange nie ma takiej oferty dla klienta indywidualnego.

Aby poprawić zasięg, warto by było zaangażować władze lokalne. Może coś szybciej pomogą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z zasięgiem sieci Dąbrówka gm. Paradyż

@użytkownik2  skoro z innym netem jest słabo, może trzeba zmobilizować mieszkańców  i władze i wystosować  pismo o wykluczeniu cyfrowym do CPPC  i do Fiberhost?

Nie wiem czy pomoże, ale nie zaszkodzi, tym bardziej, że niedaleko mają sieć...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Problem z zasięgiem sieci Dąbrówka gm. Paradyż

@agat13 Jakby wiesz, ja tam dużo zdziałać raczej nie mogę, nie mieszkam tam (ja mieszkam 5km dalej i mam normalny zasięg + lepszy BTS). Mam tylko tam rodzinę, w tym dziadków, którym brak zasięgu w komórce przeszkadza. Jest stacjonarny po linii telefonicznej, ale komórka czasem potrzebna niestety.

Tutaj gadam, by wiedzieć, czy rzeczywiście bez angażacji całej wsi nic się nie zrobi, poza tym ja sam trochę ogarniam pojęć technicznych. A internet domowy... tam Neostrada 20/1 wystarczy, tam nikt nie ma wielkich wymagań, byle by nie wyrzucało połączenia co 5-30 min i nie ładował stron po 2 min momentami, tak jak obecny radiowy tam 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Problem z zasięgiem sieci.

Kupiłem starter z T-Mobile, jeszcze jego sprawdzę jeśli chodzi o prędkości LTE w tamtejszych okolicach. U mnie różnica pomiędzy nim a Orange jest miejscami dość spora, więc tam zrobię kilka testów, może będzie szybciej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Problem z zasięgiem sieci.

I już po testach, tak samo beznadziejny sygnał jak w Orange (parametry sygnału w NetMonster czy Network Cell Info identyczne), choć prędkości LTE są lepsze, tam gdzie pisałem o problemach z zasięgiem to bez różnicy, tak samo, z kolei w Paradyżu prędkości oscylują w granicach 3-15 Mbps, gdzie Orange jak było 2 Mbps, to bylo dobrze 😁. No to cóż, pozostaje korzystać tam na skraju zasięgu w Play i tyle.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Problem z zasięgiem sieci.

Małe sprostowanie, niestety dopiero teraz 😁. BTS jest tak, w Dąbrówce, a omawiany problem, jeżeli to coś zmieni, to występuje w miejscowości Wójcin, zapomniałem wspomnieć na początku 😁. W domu często przebija się sygnał z innych BTSów (tak samo beznadziejny) z podobną siłą sygnału, np. Sieczka (Orange/T-Mobile), Marianów (Play). Problem omawiany występuje na parterze, na piętrze niewiele lepiej. Tam sygnał LTE zwykle stabilny w okolicach.. -119dBm, blisko granicy rozłączenia.