Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prędkością internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

1F3AC1E8-005B-4899-968B-BFD9D67B87F8.png

Witam, chciałbym prosić o poradę albo rozwiązanie problemu co zrobić aby ustabilizować prędkość internetu, bo przy 240kb/s nie da się korzystać z niego i myśle nad zerwaniem umowy. Zastanawia mnie to dlaczego ta prędkość tak drastycznie spada 

10 ODPOW. 10

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Problem z prędkością internetu

Czy masz możliwość wykonania testów prędkości przy użyciu połączenia kablowego? Na prędkość WiFi mogą wpływać chociażby takie kwestie jak zakłócenia generowane przez inne urządzenia, zagęszczenie urządzeń korzystających z danej częstotliwości/kanału etc etc.
Czy mieszkasz w bloku? Domu? Z jakiej usługi korzystasz?
Jeśli nie masz możliwości przeprowadzenia testu przy wykorzystaniu połączenia przewodowego spróbuj zmienić częstotliwość na 5 GHz jeśli masz możliwość, zmień kanał na wyższy/inny.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

Mieszkam w bloku na 3 pietrze, to są usługi mobilne 150gb w strefie domowej i 100 GB poza nią.. testy przez kabel prześle później jak wrócę do domu, ale jak robiłem testy przez kabel to prędkość była identyczna jak na zaliczanym obrazku 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

 

3 razy robiony test przez kabel w odstępie 3 minut3 razy robiony test przez kabel w odstępie 3 minut

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z prędkością internetu

@Grzesio1257  Usługi mobilnej nie ustabilizujesz. Na prędkość wpływa masa czynników np. ilość użytkowników w danej chwili, ilość ścian pomiędzy Tobą a nadajnikiem, zakłócenia elektromagnetyczne. Możesz wyposażyć się w urządzenie z agregacją pasm(jeżeli u Ciebie jest to dostępne), nie wiem czy Twój router to obsługuje. Usługa mobilna nigdy nie będzie miała gwarantowanych parametrów.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

Nawet jeśli to dlaczego jak sprawdzam w telefonie prędkość mam np 8 mb/s a na routerze prędkość wynosi 256 KB/s


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z prędkością internetu

@Grzesio1257  Telefon rozłączony z routerem mobilnym? Robisz test na danych komórkowych? 

Sytuacja może być taka, że router jest podłączony do częstotliwości 1800 MHz a telefon agreguje lub jest podłączony do innej częstotliwości. Napisz więcej szczegółów co masz za sprzęt.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

Router to flybox huawei a telefon Iphone 7. 

Tak test robiłem na danych komórkowych 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z prędkością internetu

@Grzesio1257  To dobry router. Spróbuj go przestawić bliżej okna. Możesz sprawdzić sobie na stronie mapa.btsearch.net

najbliższy BTS.Spróbuj wejść w ustawienia i wymusić pasmo 2100MHz lub 2600MHz jeżeli jest dostępna taka opcja. Jednak nie liczyłbym na ustabilizowanie prędkości. Wieczorami będzie mniej, nad ranem więcej. Taka technologia, trzeba z tym żyć.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

To znaczy, ze muszę zerwać umowę, bo przy prędkości 241 KB/S nie da się z niego korzystaćimage.jpg