Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 34
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@Anonim @PARANOJA @ketrasaArtur 

a co oznacza czarna plama w danej lokalizacji?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@dnem86 

Podbijam to co napisał @PARANOJA : jeśli przyjęli zamówienie, u sąsiadów już dawno jest światłowód z tego samego rozdania to "Twój" kabelek gdzieś tam jest. U mnie na przykład te kabelki są zakopane pod chodnikiem, w ładnych pętlach po kilkadziesiąt metrów zwinięte w kółko. Na wierzchu chodnika nic już nie widać. Na początku, jak to kilka lat temu kładli, była wyprowadzona pomarańczowa taśma, żeby łatwiej znaleźć. Ale teraz to już mało gdzie tę taśmę widać. Kilka osób tylko się podłączyło, reszta kabelków nadal spoczywa w piasku pod kostką brukową.

Oczywiście u Ciebie mogą być inaczej schowane, ale skoro przyjęli zamówienie to raczej gdzieś ten kabelek jest.

 

PS. Taśmy takie jak w tym poscie:

https://nasz.orange.pl/t5/image/serverpage/image-id/28109i9D98A234318A3432/image-size/large?v=v2&px=...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@dnem86 czarna plama oznacza, że w danej lokalizacji jeszcze przez położeniem światłowodu był dostępny internet z prędkością powyżej 30 Mb/s. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.


@dnem86napisał(-a)

zamówiłem 600, ale że anulowana umowa teraz jest zastanawiam się nad 1gb


Jak to anulowana? Pilnuj tego, niech szukają tego kabla.

 

W międzyczasie zachęcam do poczytania postów na forum dotyczących zbliżonej tematyki. Może się przydać w przyszłości. Na przykład taki temat:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Jaki-kabel-%C5%9Bwiat%C5%...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 34
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@j131 technik złożył reklamację, niby tam do wykonawców. Na infolinii mówili ze do 30dni dadzą znać.

        Tu problem jest taki że też dopytywał czy miałem TP kiedys, no ja miałem ale od sąsiada powietrzem szło. Ja na swojej posesji jako tako nie mam przyłącza itd. Ale w studzienkach dwóch żadnego kabla dla mnie, nigdzie. Myślisz, że może pójść do salonu i cisnąć? ok poczytam to co podesłałeś dzięki

 

@j131 ja mam na swojej posesji zakopaną "rurę" na internet, bo mam już netię. ale no tak czy siak nie ma kabla. I nie wiem czy nawet jakby był czy może to iść tędy co netia puszczała

_________________

* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@dnem86 

Usługi poprzednio świadczone na kablach miedzianych mają zero związku ze światłowodem. To kompletnie nowa infrastruktura. Bierność nie jest generalnie wskazana więc drąż temat na wszytkie możliwe sposoby.

 

Ta netia to rozumiem też miedź? To tak jak napisałem - bezpośredniego związku nie ma.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 34
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@j131 ok, wiec pojde pogadac do salonu co poradzą. A sądzisz że mapka orange ma jakieś znaczenie? Skoro wyszukuje mi że mogę mieć to chyba to ważne?

 

@j131 tak netia miedź, 30mega

_________________

* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.


@dnem86napisał(-a)

@j131 ok, wiec pojde pogadac do salonu co poradzą. A sądzisz że mapka orange ma jakieś znaczenie? Skoro wyszukuje mi że mogę mieć to chyba to ważne?


Yup, to jest istotne.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 34
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@j131 dzięki. Jak tylko się wybiorę do nich zrobię update 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@dnem86 

rozejrzyj się też po okolicy, może sam znajdziesz ten kabel...