Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Zgłoszenie na SIDUSIS (internet.gov.pl) wysłane 1 stycznia. 🙂

 

Na razie dzwoniła netia ze spamem. LTE do 300Mbps.

 

Pracownik nawet nie przeczytał treści zgłoszenia.

 

Wniosek o powołanie koordynatora szerokopasmowego w gminie już też złożyłem 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@mianowniknapisał(-a)

Wniosek o powołanie koordynatora szerokopasmowego w gminie już też złożyłem 🙂


Ok napiszę coś więcej o tym dla innych 🙂 ->

 


Powołanie Koordynatorów szerokopasmowych w gminach i powiatach jest dobrowolne,
ale zalecane. Zadaniem Koordynatora będzie obsługa ewentualnej współpracy inwestora
telekomunikacyjnego z jednostkami samorządowymi, wsparcie dla operatorów
w kontaktach z urzędem i szybkie procedowanie potencjalnych decyzji (np. decyzja
o zajęciu pasa drogowego). Będzie on także budować świadomość i akceptację lokalnej
społeczności dla realizowanych lub planowanych inwestycji. Dodatkowo, w przypadku
kiedy mieszkańcy nie będą mieli możliwości samodzielnie skorzystać z SIDUSIS i zgłosić
zapotrzebowania na usługi dostępu do internetu, np. przez brak dostępu do internetu
w danej lokalizacji, Koordynator Szerokopasmowy będzie mógł wesprzeć ich w tym
działaniu. Jesteśmy przekonani, że w gminach podobne kompetencje są już
wykonywane, chcielibyśmy je jedynie wzmocnić m.in. poprzez dotacje.

 

[...] powołanie Koordynatora
szerokopasmowego w gminie/powiecie jest dobrowolne, ale zalecane. Zaleca się też,
aby Koordynatorem został wyznaczony pracownik urzędu gminy/powiatu, któremu w
związku z tym powierzone zostaną uprawnienia i obowiązki umożliwiające efektywne
wykonywanie zadań Koordynatora – w tym przyjmowanie zgłoszeń popytu od osób
prywatnych. W zakresie środków finansowych działalność Koordynatora może być
finansowana ze środków własnych gminy/powiatu, natomiast w Kancelarii Prezesa Rady
Ministrów prowadzone są obecnie prace nad założeniami dla udzielania dotacji z
Funduszu Szerokopasmowego na wsparcie funkcjonowania Koordynatorów
szerokopasmowych. 


Jak taki wniosek się składa? Pismo ogólne? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Tak, po prostu napisałem wniosek w którego treści wyjaśniłem co to jest Koordynator Szerokopasmowy.

Ten wniosek i tak jest nieskuteczny - to gmina decyduje czy powołać koordynatora.

 

 

 

Dostałem odpowiedź z Warszawy z UKE:

 

Sieć z POPC jest finansowana ze środków publicznych. Jest ona własnością Orange, i Orange decyduje czy i kogo będzie przyłączało.

 

Publiczne środki przelane na konta francuskiej korporacji która odmawia ludziom korzystania z sieci. Dziś już mam załamanie nerwowe. Proszę jeszcze KPRM o wyjaśnienia. Jak uzbieram energię postaram się poprosić RPO o pomoc, albo podjadę do Gdańska do RPO. Ale RPO wie już o sprawie i zrobili to co robią urzędy - wymienili się pismami z pieczątką. 

 

https://bip.brpo.gov.pl/sites/default/files/2022-03/Do_MC_internet_17.03.2022.pdf

 

Kolejne projekty mają perspektywę 2026 - 2029. Jest już rok opóźnienia, więc realnie pewnie 2030. Może rzeczywiście skuteczniej sprzedać dom i zbudować nowy. 🤣

 

Pozdrawiam,

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Leci taki program Trudne sprawy 😂

Pozostaje ci póki co internet mobilny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik UKE regulowało dostęp do siebi miedzy operatorami w blokach aby udostępniali swoją infrastrukturę między sobą. Być może i POPC zostanie uregulowany (o ile nie jest w jakiś sposób - jakiś czas może musi upłynąć czy coś podobnego). 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@tolek 

Art. 27.  Ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych

 

https://lexlege.pl/ustawa-o-wspieraniu-rozwoju-uslug-i-sieci-telekomunikacyjnych/art-27/

 

tak, to dotyczy przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Trzeba mieć wpis w CEIDG oraz złożyć pismo do prezesa uke aby wpisał do listy przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

 

🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@toleknapisał(-a)

@mianownik UKE regulowało dostęp do siebi miedzy operatorami w blokach aby udostępniali swoją infrastrukturę między sobą. Być może i POPC zostanie uregulowany (o ile nie jest w jakiś sposób - jakiś czas może musi upłynąć czy coś podobnego). 


Nic o takiej regulacji nie słyszałem. Może to jest tylko sugestia dla operatorów a nie nakaz. Nie po to jedna firma buduje korytka w bloku aby inni ot tak wchodzili tam ze swoimi kablami. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@mardernapisał(-a)

@toleknapisał(-a)

@mianownik UKE regulowało dostęp do siebi miedzy operatorami w blokach aby udostępniali swoją infrastrukturę między sobą. Być może i POPC zostanie uregulowany (o ile nie jest w jakiś sposób - jakiś czas może musi upłynąć czy coś podobnego). 


Nic o takiej regulacji nie słyszałem. Może to jest tylko sugestia dla operatorów a nie nakaz. Nie po to jedna firma buduje korytka w bloku aby inni ot tak wchodzili tam ze swoimi kablami. 


Wprowadzone przez UKE zmiany, które zostały poprzedzone ponad półrocznym okresem przygotowawczym dla operatorów, zapewniają:

  • obowiązek udostępniania nieużywanych kabli,
  • prosty sposób dostarczenia usługi do użytkownika końcowego,
  • minimalizację zjawiska duplikacji infrastruktury telekomunikacyjnej.

źródło


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje dla następujących operatorów: NetiaUPC PolskaMultimedia PolskaVectraInea oraz Toya

 

Ciekawe że nie dotyczy Orange. W praktyce mogę Ci powiedzieć że nic w tym temacie się nie zmienia. Wykorzystanie starych kabli nie ma sensu bo ich stan jest tragiczny lub są już dawno poucinane. Reszta to tylko ogólniki i tzw pobożne życzenia.