Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@mianowniknapisał(-a)

Zgłoszenie na SIDUSIS (internet.gov.pl) wysłane 1 stycznia. 🙂

 

Na razie dzwoniła netia ze spamem. LTE do 300Mbps.

 

Pracownik nawet nie przeczytał treści zgłoszenia.

 

Wniosek o powołanie koordynatora szerokopasmowego w gminie już też złożyłem 🙂


Czekałem na ten SIDUSIS jak na jakieś wybawienie mając nadzieje, że będzie to jakaś realna opcja żeby ktoś się zainteresował położeniem światłowodu w mojej okolicy. No ale tak jak piszesz, zadzwoniła jedynie Netia z Internetem LTE...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Dziś ustaliłem w UKE, że można założyć stowarzyszenie i zarejestrować działalność gospodarczą telekomunikacyjną.

Jest już wiele takich stowarzyszeń.

I to da nam prawo negocjacji z Orange w trybie Art 27 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.

 

Szczerze powiem nie chce mi się w to iść.

Już lepiej chyba nawet 10 000 zapłaćić komuś - tylko komu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik Mogę Ci powiedzieć z mojego doświadczenia jako podwykonawcy jak to wygladało. Na ulicy było ok 13 domów jednorodzinnych. Mieszkańcy bardzo chcieli mieć światłowód jednak Orange im odmowił a lokalny dostawca zgodził się pod warunkiem że sami wszystki zrobią i dołącza się do ich sieci 500 metrów dalej bo tam kończy się sieć lokalnego operatora. Dlugo szukali aż trafili do nas jako firmy projektowo-wykonawczej z zapytaniem czy i za ile byśmy to wybudowali. Zrobiliśmy kosztorys i wyszło ok 40 tys. (ceny z przed inflacji). Zgodzili się. Wykonaliśmy projekt plus wszystkie uzgodnienia z tą lokalną firmą i zarzadcą drogi i podłączyliśmy ich. Całość trwała jakieś 10 miesięcy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Aktualizacja:

Czekam na informację w sprawie perspektywy finansowej na nowe lata.

 

Dnia 10 lutego 2023 Departament Telekomunikacji KPRM udostępnił listę białych plam.

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/publikacja-listy-tzw-bialych-plam---zaczynamy-kolejny-etap-budowy-...

 

Adres mojego domu nie znajduje się na liście białych plam. Mimo trzykrotnego zgłaszania w SIDUSIS oraz wyszukiwarka uke.

 

U dołu tej strony zamieszczono wpis:

Ewentualne uwagi do udostępnionych list "..." prosimy kierować na adres sekretariat.DT@kprm.gov.pl.

 

Dnia 13.02.2023 wysłalem wniosek na podany adres email o umieszczenie mojego adresu na liście białych plam.

 

Do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi.

 

Zadzwoniłem do sekratariatu Departamentu Telekomunikacji KPRM z prośbą o odpowiedź na moje pismo z dnia 13.02.2023. Uzyskałem odpowiedź: "Muszę włączyć komputer, proszę zadzwonić za 5 minut.".

I teraz juz moje połączenie jest odrzucane od około godziny.

 

Pozdrawiam,

Jakub


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

No to czekamy na to samo 😀

 

Mojego budynku również nie ma na liście pomimo wielokrotnego zgłaszania na UKE, na maila z białych plam i SIDUSIS. Jedynym pocieszeniem jest, że budynki na mojej ulicy są wymienione(mimo, że teraz mają dostęp do takiego samego neta jak ja…). 

Oby nasze adresy się dostały na listy finansowania 🤞🏻


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Burmistrz Żukowa też jest zaangażowany.

https://www.telko.in/burmistrz-zukowa-domaga-sie-od-orange-wywiwazaanie-sie-z-deklaracji-przejetego-...

Ostatnie zdanie punktu świetnie pokazuje problem projektów POPC - zarobić na budowaniu, nie interesować się przyłączaniem.

 

2)

"...wnosimy o umożliwienie przyłączania nieruchomości do wybudowanej sieci światłowodów."

 

Ja o to właśnie wnoszę już długo. UKE i KPRM rozkłada ręce. A ja na to: było budowane za pieniądze publiczne, to powinni pozwolić się podłączać.

 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Aktualizacja:

 

Docelowe listy adresów do dofinansowania zostały opublikowane. Pierwszego stycznia rusza nabór wykonawców.

https://www.gov.pl/web/cppc/zwiekszenie-dostepu-do-ultra-szybkiego-internetu-szerokopasmowego-1-nabo...

mianownik_0-1685691307329.png

 

 

Mój adres nie został ujęty w obszarze, a zostali ujęci sąsiedzi z tej samej ulicy.

 

Mimo tego potwierdzenia:

mianownik_0-1685691257714.png

 

 

Status na teraz to:

* odmowa podłączenia komercyjnego od lokalnych operatorów

* brak możliwości przyłączenia na własną rękę - trzeba założyć przedsiębiorstwo telekomunikacyjne

* nie zostałem ujęty w dofinansowaniu, mimo zapewnień, że najlepsze co mogę zrobić to zgłosić się na internet.gov.pl i czekać

 

Proszę o porady co robić dalej. Pozdrawiam.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik Odwołuj się zgodnie z tym zapewnieniem...Napisz, że zostałeś wykluczony pomimo odpowiedzi pisemnej i żądaj dołączenia adresu zgodnie z mailem. W końcu to nie frytkarnia odpowiadała, tylko urząd państwowy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Niestety mam tą samą sytuację, część ulicy ujęta a część nie( w tym budynek, w którym mieszkam).

 

zieliin_0-1685710028486.png

Na czerwono oznaczone adresy wybrane, mój z niebieskim domkiem. Tyle zgłaszania, pisania i wszystko na nic.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Pan Minister cyfryzacji mówił wczoraj:

"– Nie będzie już wybierania przez operatorów tego, co się opłaca, co jest tańsze, gdzie można więcej zarobić. Jeśli zdecyduje się na dany obszar, to będzie musiał zapełnić wszystkie tzw. białe plamy – zapewnił Janusz Cieszyński,"

 

https://www.tvp.info/70283788/internet-we-wszystkich-gospodarstwach-domowych-minister-podaje-termin

 

 

Umawiam się na przyszły tydzień do biura poselskiego PIS. Może ktoś mi wyjaśni o co chodzi.

 

PS. Moja babcia została wytypowana do przyłączenia, a nie zgłaszała zapotrzebowania i nie będzie korzystała z internetu 🙂