Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Kilka możliwości:

  • podział jednego łącza - niezgodne z regulaminem Orange, ale sprawne skuteczne i tanie rozwiązanie.
  • pociągniecie światłowodu na własną rękę od sąsiada, który nie korzysta z usługi. Zamówienie usługi na adres sąsiada. Potrzebna pisemna zgoda sąsiada.
  • założenie usługi u sąsiada na moje nazwisko, i wiadomo, przesłanie internetu do mojej nieruchomości. Podobne do pkt1 ale bez współdzielenia pomiędzy dwoma rodzinami.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik  zadne z rozwiązań nie jest zgodne z regulaminem,  choć skuteczne.

Szkoda, że trzeba kombinować, a nie rozwiązać problem normalnie dopisując działkę do projektu 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik Obawiam się że na żadne z tych rozwiązań sąsiad się nie zgodzi. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22128
  • 181

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@mianowniknapisał(-a)

Kilka możliwości:

  • podział jednego łącza - niezgodne z regulaminem Orange, ale sprawne skuteczne i tanie rozwiązanie.
  • pociągniecie światłowodu na własną rękę od sąsiada, który nie korzysta z usługi. Zamówienie usługi na adres sąsiada. Potrzebna pisemna zgoda sąsiada.
  • założenie usługi u sąsiada na moje nazwisko, i wiadomo, przesłanie internetu do mojej nieruchomości. Podobne do pkt1 ale bez współdzielenia pomiędzy dwoma rodzinami.

Wszystkie te rozwiązania są bardziej ryzykowne niż pożyczanie szczoteczki do zębów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

A czy znacie kogoś kto próbował drugiego sposobu?

 

 

zrobić wpis do ceidg i rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjncyh i wtedy wysłać pismo do Orange w trybie z Art. 27 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.

 

Zgodnie z tą ustawą Orange musi prowadzić negocjacje w sprawie dostępu do infrastruktury. Jestem ciekaw jakie są warunki dostępu. No i jestem również ciekaw czyje staje się przyłącze gdy wybuduję je jakie jednoosobowa działanośc a wtedy zawieszę działalność.

 

Można stracić zdrowie przez tą biurokrację

Pozdrawiam was forumowicze


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Ten zapis dotyczy przedsiębiorców telekomunikacyjnych czyli musisz być operatorem sieci lokalnej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Tak, potrzebuję wpisu do ceidg oraz do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Uzyskanie jednego i drugiego jest darmowe. Zawieszenie działalnosci jest też darmowe.


A przeprowadzenie takich negocjacji może być bardzo ciekawe i uczące. No i się gra w grę którą przygotował nam ustawodawca. Tytuł gry "biurokracja".

 

Oglądaliście 12 prac asterixa i obelixa? Załatwianie tego przyłącza kojarzy mi się to z urzędem z tej bajki. 😅


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Szczerze? Nie polecam. Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś robił takie rzeczy tylko po to żeby internet mieć w domu. To tak jakbyś budował rakietę żeby polecieć nią na księżyc i zrobić sobie tam selfi. Operator telekomunikacyjny musi posiadać infrastrukturę czyli własną sieć, urządzenia itd. Wówczas Orange wyznacza warunki na jakich będzie współpracował z tym podmiotem. Może też odmówić współpracy. W twoim przypadku to raczej musiałbyś założyć jakąś firmę np warsztat samochodowy, salon fryzjerski, zakład naprawy RTV, albo postawić budynek pod wynajem lokali dla firm i wówczas starać się o łącze. Firmy mają dla Orange inny priorytet. Oczywiście nawet te działania nie gwarantują sukcesu. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@marder 

dzięki za odpowiedź.

 

Ale to co polecasz? Sprzedać dom i kupić gdzie indziej działkę, gdzie działa lokalny operator i jest już przyłącze?

Kupując działkę wiedziałem, że jest w planach budowa przyłączy światłowodowych.

 

Po zakupie od razu skontaktowałem się z Orange, wykonawcą, podwykonawcą, urzędami itd.

 

I okazalo się, że nie będę mógł być podłączony, mimo że był otwarty wykop od działki do szafy. I przyczyna jest prosta i nikt tego nie ukrywa: robiąc teraz przyłącze przy okazji tych prac, nie będzie można później zgarnąć za mój adres pieniędzy z UE. Więc lepiej nie robić przy okazji by sobie Orange  dopłat nie zmniejszał.

Nie spodziewałem, się że maszyna biurokratyczna może być o wiele silniejsza niż gospodarne wydawanie pieniędzy - trzeba będzie od nowa robić wykop około 150m.

 

Również brak jakiegokolwiek zapasu kabla mnie zniszczył.

 

Ja nie zamierzam się poddawać i już studiuję wszystkie informacje na platformie

"Punkt Informacyjny ds. Telekomunikacji".

 

Z tego co widzę większość formalności dokonuje się za darmo. Albo nawet wszystkie.

 

Zobaczymy jak będzie.

 

Temat ma już dwa lata, a wygląda, że będzie otwarty jeszcze co najmniej kolejne dwa 🤣


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7667
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

były doniesienia o skuteczności kontaktu z rzecznikiem. Wątek jest długi, więc nie sprawdzałem i nie jestem pewien, czy ten pomysł już tu nie padł.