Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prace tylko na połowie ulicy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Prace tylko na połowie ulicy

Witam,

Na mojej ulicy do końca roku ma być wykonana sieć światłowodowa w ramach POP 2 (31.12.2020)

Niestety na mojej ulicy tylko część domów została ,,zakwalifikowana" do podłączenia.Więc nasuwa mi się pytanie czy jak już sieć zostanie oddana do użytku to czy po skonsultowaniu się z salonem sprzedaży będzie możliwość dalszego pociągnięcia instalacji(oczywiście za dodatkową opłatą)? Podkreślam ze odległość od ostatniego domu ze światłowodowym będzie wynosiła około 420m. Orange posiada na mojej ulicy sieć studzienek telekomunikacyjnych wiec przedmuchanie przewodu nie będzie większym problemem.

Załączyłem mapkę poglądową:

niebieskie domu - ujęte POPC

czerwony dom - mój

PS. wysłałem już zapytanie na ich maila ale po odpowiedz ani widu ani słychu


Bez tytułu.png
15 ODPOW. 15

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Prace tylko na połowie ulicy

Niestety nie. Operator może podłączyć tylko te domy które zostały ujęte w programie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Prace tylko na połowie ulicy

Chodzi mi bardziej o to czy jak już się skończy projekt to po wcześniejszej konsultacji z orange będę mógł na własny koszt pociągnąć go dalej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Prace tylko na połowie ulicy

@Doneczek Przykro pisać, ale tego nie wie nikt. Na dwoje babka wróżyła. To zależy od tylu składowych, że nie jest w stanie nikt tego zagwarantować... Na własny koszt na pewno nie, ale jako inwestycję własną Orange może tak


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Prace tylko na połowie ulicy

Jako własny koszt chciałem powiedzieć że jak się zgodzą to zapłacę za poprowadzenie przez nich kabla bo chyba taką usługę mogą wykonać

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Prace tylko na połowie ulicy

@Doneczek Nie mogą. Na dzień dzisiejszy klient niebiznesowy nie ma takiej możliwości


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Prace tylko na połowie ulicy

Orange za prawie 500metrów pociągnięcia światłowodu to by ci policzyło kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Prace tylko na połowie ulicy


@Doneczeknapisał(-a)

Jako własny koszt chciałem powiedzieć że jak się zgodzą to zapłacę za poprowadzenie przez nich kabla bo chyba taką usługę mogą wykonać

 


Trwa pilot w kilku miejscach w kraju, gdzie klient może współfinansować budowę przyłącza do siebie, czy to wejdzie w standard operatora ? Nie wiadomo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Prace tylko na połowie ulicy

U konkurencji na U.. dla biznesu po wpisaniu adresu wyskakuje takie coś "Pod Twoim adresem istnieje możliwość instalacji usług na podstawie indywidualnej wyceny".

Należy zostawić dane i oczekiwać kontaktu. Szkoda, że nie ma takiego systemu w Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Prace tylko na połowie ulicy

@marko25 Toż @Arti_Kn_Pl napisał wyżej że trwają jakieś testy (o ile dobrze zrozumiałem) właśnie takiej usługi/opcji/możliwości (cokolwiek to jest). Ludzie których stać na takie fanaberie będą się cieszyć...nam zostaje nadzieja na okruszki z tego "stołu", gdyż wątpię, aby przy takiej inwestycji po drodze operator nie zostawił możliwości rozbudowy sieci "przy okazji"...chociaż...….