Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?


Piotrekk85 napisał(-a):
Jeśli oczekujecie jakiś konkretów w zakresie wsparcia od zespołu NO albo coś na Nasz Orange miałoby powstać, zachęcam do zgłoszenia pomysłu https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly (może jakieś rozwiązanie "w-pół-drogi" powstanie).

@Kierus57: odchodzą, to nie znaczy, że całkowicie rezygnują. Jeśli budowany jest nowy blok a developerowi zależy by mieć jakiś internet stacjonarny, a nie ma innej konkurencji, to kładą miedź. Bo można mieszkania szybciej czy drożej sprzedać, z drugiej strony to względnie łatwa sprzedaż dla Orange. Mam tylko nadzieję, że zmodernizowany węzeł uchroni resztę przed przeciążeniami.

@Piotrekk85  możesz być pewny,że w nowym bloku pojawi się UPC albo/również inny operator. Oni, podobnie jak Orange, także wiedzą o tej inwestycji.

@wmarlen  śledź , proszę postępy inwestycji. Napisz, jak będziesz wiedziała, ilu operatorów doprowadziło światło do tej nowej inwestycji. Bez Orange, oni zapewne dociągną miedż.

Anonim

Nie dotyczy

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

Orange się opłaca podciągnięcie miedzi, bo jest, utrzymanie łącza, za jedyne 29,24 zł bez telefonu a jak będzie telefon analogowy to tylko 10zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@Anonim: 10 jest w nowych promocjach przy braku analogu. Jak ktoś ma analog, to nie płaci utrzymania.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

Moi drodzy moje pytanie dotyczyło układania nowych ciągów teletechnicznych, na które myślę że wyczerpującą odpowiedź udzielił @Piotrekk85 za co serdecznie dziękuję.

Miłego weekendu Wam wszystkim życzę.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?


Piotrekk85 napisał(-a):
Jeśli budowany jest nowy blok a developerowi zależy by mieć jakiś internet stacjonarny, a nie ma innej konkurencji, to kładą miedź.

(koniec cytatu, mam problem) [edit] ► Okiełznano zakres cytatu 😉 - Moderator Wiktor ◄

A mnie zastanawia co się dzieje w przypadku, kiedy w okolicy budowy bloku(ulica/miejscowość) nie ma możliwości świadczenia usług po światłowodzie, a deweloper jest zobligowany do doprowadzenia światłowodu 2J do mieszkania. Kabel jest, ale niewykorzystany i na przyszłość ? Miał ktoś styczność z takim budynkiem ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

A czemu developer ma jakiś oblig? Ma chyba zostawić miejsce a nie koniecznie podłączyć.

Anonim

Nie dotyczy

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

U mnie dwa nowe bloki już mają, w ofercie Internet od konkurencji a Orange nie ma.
Jeszcze jeden przykład właściciel spólnota dwóch bloków chciała, podłączać światłowód od Orange gdzie jest, 40 lokali to w odpowiedzi z Orange musi, się nam opłacać 35 osób wyraziło chęć.  


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@Piotrekk85 Ma oblig. Do każdego mieszkania doprowadzić po dwa włókna jednomodowe i nie tylko - 

http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,piec_kabli_do_kazdego_mie...

 

 

Zastanawia mnie czy realnie wygląda to tak, że w przypadku braku dostępu do światłowodu(jakiegokolwiek operatora) w całej miejscowości włókna są po prostu niewykorzystane. Pewnie tak jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

Ale nic nie ma mowy, że to ma być wykorzystane. Widzę po blokach pod Olsztynem gdzie nikomu się nie chce... i kable kończą się w błocie...