Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość internetu w praktyce


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Prędkość internetu w praktyce

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy z internetem LTE w Orange (Orange Free na kartę). Może to zobrazuję. Przepustowość do serwera Orange jest przyzwoita: 

Screenshot_Speedtest_20190518-205300.png

Natomiast przepustowość do innych serwerów jest tak jakby ograniczona, zazwyczaj 1-3 Mbps, dziś taki wynik: 

Screenshot_Speedtest_20190518-210955.png

W efekcie czego pobieranie plików trwa znacznie dłużej niż powinno (przykładowy PDF 6 MB z serwerów INEI pobierał się w 20 sekund, gdzie normalnie powinien pobrać się w sekundę). A tu pobieranie pliku z GitHuba: 

 

Screenshot_ADM_20190518-210249.png

Wygląda to tak jakby wina leżała po stronie Orange... Czy da się jakoś to zaradzić?

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Prędkość internetu w praktyce

Konkretna prędkość zależy od wielu czynników. Na tym forum jest wiele wątków pokazujących małą obiektywność serwerów speedtest. Zawsze swój operator ma lepszy wynik niż na innej sieci. Tak samo mały operator w Krakowie może mieć mniej wydolne serwery.

Podobnie jest z pobieraniem plików. Korzystasz z mało wydajnego klienta Githuba, który nie dość że wysyła logi na dziwne serwery, to najpierw pobiera rzeczy na egzotyczny serwer, a potem do Ciebie. Próbowałeś coś pobrać bezpośrednio przez przeglądarkę z Githuba?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Prędkość internetu w praktyce

Akurat gdy testuję np. Playa czy T-Mobile do tych serwerów to wyniki są podobne do tych gdy testuje do serwerów operatorskich. Testowałem też do różnych innych Polskich serwerów i wyniki były te same. Tutaj test Playa do tego samego serwera: 

 

Screenshot_Speedtest_20190518-213914.png

 

 

Także to nie wina serwerów.

Pobierając przez przeglądarkę z GitHuba wyniki są podobne - około 300 kB/s. Na Playu mam 6-7 MB/s, a na WiFi w domu - około 12 MB/s.