Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość Internetu LTE

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Prędkość Internetu LTE

Posiadam ofertę internetu mobilnego bez ograniczeń w LTE. Zawsze był kiepski zasięg, więc dokupiłem antenę. Zasięg poprawił się, ale jedynie w różnych porach dniach. Prędkość wacha się od 0,5 mb/s do 24 mb/s. Czy jest jakieś rozwiązanie, żeby ustabilizować prędkość? Modem to ZTE MF283+.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Prędkość Internetu LTE

Kolor niebieski oznacza LTE. Jeśli nie spada na zielony, to nie spada na 3G.

Na początek bym ustalił czy to na pewno problem z zasięgiem a nie coś innego. Kilka rzeczy do sprawdzenia (nie trzeba ich robić wszystkich ale jeśli masz możliwość łatwego sprawdzenia to warto):
1) spróbować przełożyć kartę sim do jakiegoś innego urządzenia z LTE - i tam sprawdzić jak działa
2) o ile to nie problem spróbować na chwilę przenieść router pod adres bliżej nadajnika
3) sprawdzenie czy nie masz lejka (wykorzystanego podstawowego pakietu danych) na mój Orange, LTE bez limitu i tak jakiś "hamulec" ma po iluś GB
4) nie wiem czy zgłaszałeś ogólnie na BOK problemy z zasięgiem, w razie czego warto przez stronę zasięgu te problemy http://orange.pl/zasieg - fajnie jakbyś podzielił się odpowiedzią (oczywiście bez danych osobowych)

I jeszcze pytanie: ile masz do nadajnika? czy po drodze jest coś co może przeszkadzać zasięgowo? jakie częstotliwości LTE wspiera nadajnik? (jak masz problem z ustaleniem tego możemy pomóc)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Prędkość Internetu LTE

Jakie masz kolory lampki od 3G/4G? Czy jeden kolor czy się zmienia?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Prędkość Internetu LTE

mruga na niebiesko


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Prędkość Internetu LTE

Kolor niebieski oznacza LTE. Jeśli nie spada na zielony, to nie spada na 3G.

Na początek bym ustalił czy to na pewno problem z zasięgiem a nie coś innego. Kilka rzeczy do sprawdzenia (nie trzeba ich robić wszystkich ale jeśli masz możliwość łatwego sprawdzenia to warto):
1) spróbować przełożyć kartę sim do jakiegoś innego urządzenia z LTE - i tam sprawdzić jak działa
2) o ile to nie problem spróbować na chwilę przenieść router pod adres bliżej nadajnika
3) sprawdzenie czy nie masz lejka (wykorzystanego podstawowego pakietu danych) na mój Orange, LTE bez limitu i tak jakiś "hamulec" ma po iluś GB
4) nie wiem czy zgłaszałeś ogólnie na BOK problemy z zasięgiem, w razie czego warto przez stronę zasięgu te problemy http://orange.pl/zasieg - fajnie jakbyś podzielił się odpowiedzią (oczywiście bez danych osobowych)

I jeszcze pytanie: ile masz do nadajnika? czy po drodze jest coś co może przeszkadzać zasięgowo? jakie częstotliwości LTE wspiera nadajnik? (jak masz problem z ustaleniem tego możemy pomóc)

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Prędkość Internetu LTE

@patryk90 Kiepski zasięg nie musi oznaczać gorszych transferów.  Prędkości na LTE nie ustabilizujesz. Nie ma szans, do jednego nadajnika dołącza różna liczba ludzi w różnych porach dnia. Najgorzej jest wieczorem.

Rozwiązaniem może być zmiana nadajnika przez zastosowanie anten kierunkowych i dobrego kabla koncentrycznego. Mapa nadajników http://mapa.btsearch.pl.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Prędkość Internetu LTE

@patryk90 To ja przypomnę istotną zasadę panującą na NO:

Pokaż szczegóły
Jak rozmawiać na Nasz Orange?Jak rozmawiać na Nasz Orange?

Bardzo szczęśliwy mężczyznaEmotikon: Mrugający