Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam

Jestem ,,Szczęśliwym’’ posiadaczem internetu mobilnego od Orange.  I wszystko byłoby cudownie, promienie słoneczka by mnie cieszyły, zapach kwiatków z ogrodu byłby przyjemniejszy gdyby nie maleńki problem, a mianowicie: Od około miesiąca internet rozłącza się jak mu pasuje. Czasami po 5 minutach czasami po godzinie a czasami działa cały dzień.  Od około roku wstecz jak  go brałem śmigał jak szalony łącze dochodziło do 15 mgb. I czasami nawet LTE się pojawiało. J działam na takim sprzęcie.

 

Modem ZTE MF831

http://allegro.pl/modem-usb-zte-mf831-4g-lte-wszystkie-sieci-i7407841046.html

 

Router TP-Link TL-MR3420

https://allegro.pl/router-3g-4g-tp-link-tl-mr3420-umts-hspa-lte-abcv-i6316704693.html?bi_s=ads&bi_m=...

 

Antena

http://allegro.pl/antena-lte-sorensen-17dbi-8m-sr-17pdla-graczy-b315-i7110000327.html

 

Najśmieszniejszy  jest fakt że na telefonie Samsung Galaxy S7 edge  jak go położę przy oknie mam 2 kreski LTE a antena zewnętrzna sobie nie radzi i jest  zero LTE i przechodzi od razu w USPA HSPA + czy coś takiego.  Sprawdzałem najbliższe  nadajniki BTS ale się na tym nie znam i nie wiem czy nie kupiłem czasami złej anteny, chyba że przez działanie promieniowania kosmicznego i ukrywania prawdy przez NASA kosmici mi ,,zajumali internet’’

PS: Najbliższe BTSy

Szpitary, Małopolskie 
maszt PTK Centertel

Orange ID: 2961 (N!) 
maszt własny
GSM900 UMTS2100 Szczegóły...

GPS: 50,140556,20,366667)


Jaksice
, Małopolskie 
Jaksice 19 - budynek mieszkalny

Orange ID: ?,51611 (N!) 
GSM900 Szczegóły...

GPS: 50,149444,20,524167)


Dalechowice - gm. Kazimierza Wielka
, Świętokrzyskie 
maszt Orange

Orange ID: 7389 (N!) 
maszt własny
GSM900 LTE800 UMTS2100 Szczegóły...

GPS: 50,206389,20,467500)

 

Może ktoś się będzie znał coś więcej i pomoże. Z góry dziękuję.

21 ODPOW. 21
Anonim

Nie dotyczy

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet

@HanssMoże lepiej zapytaj się w BOK przez czat po zalogowaniu się na Mój Orange.

Edit jeszcze Jak zglosic slaby zasieg,

Anonim

Nie dotyczy

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet

@Hanss  Kosmici nic nie zakosili tylko Orange interka "nie dowiozło" Ta antena to się chyba nie nadaje w ten rejon jeśli chodzi o LTE. Tylko UMTS z tej anteny jeszcze może łapać. Zakres częstotliwości : 1750-1900 MHZ, antena to tylko jest na 1800MHz. Trzeba byłoby potwierdzić u operatora, gdzie i co jest nadawane.

Anonim

Nie dotyczy

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet

@HanssDla tego modemu masz takie anteny tutaj

Anonim

Nie dotyczy

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet


@Anonimnapisał(-a)

@HanssDla tego routera masz takie anteny tutaj


@Anonim  ZTE MF831 to jest modem, a nie router.

---------------

Poprawiony wpis na modem 😉 - Rafał

Anonim

Nie dotyczy

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet

@HanssMoże podaj jaka masz odległość do nadajnika ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet

Myśle ze zakupienie innej anteny nie sprawi problemu byle by faktycznie przyniosło to jakikolwiek rezultati najlepiej złapała LTE.

Z moich obserwacji faktycznie wynika że to nie kosmici tylko zła antena bo  przecież komórka ustawiona przy oknie nie ma chyba lepszej anteny niż taka na zewnątrz.

PS: ktoś jest w stanie napisać dokładnie jaką antenę kupić.?

I czemu ta jest nieodpowiednia? przecież miała być taka rewelacyjna w/g opisu.
Odległości do nadajników
5,32 km

8,33 km

3,13 km


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet

To jak się porównuje fiat 126p do bolidu formuły 1. Telefon jest flagowiec a urządzenia do internetu mobilnego dosyć z niskiej półki jakości...

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet


@Piotrekk85napisał(-a)
To jak się porównuje fiat 126p do bolidu formuły 1. Telefon jest flagowiec a urządzenia do internetu mobilnego dosyć z niskiej półki jakości...

To jakie urządzenia w takim razie polecasz. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pomocy! Kosmici ukradli mi internet

Niestety nikt w Polsce nie sprzedaje zestawów router+antena w pełni skonfigurowanych. Obecny modem ma kategorię lte 4, samsung to 9. Na to m.in. trzeba zwrócić uwagę. U mnie w okolicy są punkty/firmy co za 50 zł można się umówić w domu na testy różnych urządzeń. Tu jeszcze jak pisał wyżej @Anonim warto na bok ustalić jakie są częstotliwości lte na nadajniku.