Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomoże ktoś?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Pomoże ktoś?

Witam Wszystkich forumowiczów

 

Od dłuższego czasu usiłuje zakupić od orange światłowód . Złożyłem deklarację rok temu w punkcie sprzedaży,  poprosiłem sąsiadów aby zrobili to samo co tez zrobili. Przeszukalem wszystkich alternatywnych dostawców i najbliżej świadczy usługi Orange inni są zbyt daleko aby budować sieć dla kilku osób .

Dostępność usług światłowodu  jest max 50 metrów od mojej posesji i to praktycznie  do okola niej.

W rozmowie telefonicznej juz "nastej" z Orange ciągle słyszę że nic nie wiedzą nic nie mogą.  Dodam że utrzymuje telefon stacjonarny w nadziei ze może będzie mi dane doświadczyć tego "światła" .

Proszę o radę jak nakłonić,  jakim kanałami jeszcze drążyć temat aby szanowny Orange chciał łaskawie  nas i mnie podłączyć do tej iście "kosmicznej" technologii. 

Czy mam pisac skargę do UKE? 

Gdzieś indziej? 

Nie mogę zrozumieć że w dzisiejszych czasach taka sytuacja może mieć miejsce.

 

 

 

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pomoże ktoś?

@Ninek skoro zlozyles deklaracje rok temu to proponuje ponowic wraz z sasiadami pisma do Orange. Najlepiej zebrac je razem i wyslac na raz na adres Orange Polska S.A.

Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa

Mozesz tez sledzic status swojej sprawy pod nr infolinii 801 234 567 

Wiecej info tutaj

https://www.orange.pl/view/sfh

Nic innego nie przychodzi mi do glowy skoro telefony nie pomagaja


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Pomoże ktoś?

Myślisz że to pomoże? 

Sytuacji podobnych pewnie jest multum .

Rozważam tą skargę do UKE da to cos ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pomoże ktoś?

@Ninek ja na pewno bym tak probowal. Skarga do UKE mysle ze nic w tej sprawie nie pomoze. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Pomoże ktoś?

Inwestycje światłowodu to skomplikowana sprawa - do okablowania jest cały kraj, wielu jest takich osób jak Ty. Sprawdź czy Twój adres jest objęty programem POPC na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ - zaznacz pod adresem Planowana rozbudowa POPC. Jeśli Twój adres jest objęty programem POPC to Musisz czekać i nic nie przyśpieszy inwestycji. Skarga do UKE nic tu nie da. Orange inwestuje tam gdzie się opłaca najbardziej (jak i inne firmy).

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Pomoże ktoś?

Podobnych zgloszen jak Twoje z całej Polski są setki tysiecy. Trzeba cierpliwie zaczekac i co jakis czas sie przypominac wysylajac jakies pismo do Orange. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pomoże ktoś?

Jak nie Orange, to może inni operatorzy?

Ja bym namówił samorząd (gmina/powiat), by się tym zajął.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pomoże ktoś?

@Ninek czasami lokalna firma szybciej założy światłowód niż Orange do tego się zabierze. Na moim osiedlu już 6 lat Orange nic nie robi w tej sprawie, a dwa lata temu przyszłą firma lokalna i cale osiedle w niecałe pół roku okablowali.