Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pominięty adres - co dalej?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Pominięty adres - co dalej?

Siemanko. Na przełomie lutego i marca chwaliłem się że i na moją ulicę dotarli panowie ze światłowodem z ŚI. Oczywiście biednemu wiadomo co i wiadomo gdzie więc mój adres został pominięty. Probowałem dochodzić dlaczego - czeski film, nikt nic nie wie. W maju skontaktowała się ze mną telefonicznie pani z Orange, tłumacząc że mają problem z uzyskaniem wszelkich zgód od wspólnoty budynku bo wspólnota nie ma wybranego zarządu XD ok, pobiegałem po sąsiadach, załatwiłem wszystko ze wspólnotą - została zawarta umowa udostępnienia nieruchomości celem doprowadzenia światłowodu. No i od maja cisza..., skorzystałem ponownie z formularza kontaktowego na stronie Światłowód Inwestycję i dziś rano dostałem następującą odpowiedź - Zrzut ekranu z 2024-08-26 13-36-25.png

no i ręce opadły, nie mam pojęcia gdzie dalej uderzać, jakby koszta nie były jakieś gigantyczne to i chętnie bym zapłacił żeby tylko nie męczyć się dłużej z gównianym VDSL od Netii..

 

Na internet.gov.pl adres ma taki status:

Zrzut ekranu z 2024-08-26 13-59-56.png

Na mapie zasięgu SI taki:

Zrzut ekranu z 2024-08-26 14-03-00.png

A w dzisiejszym mailu że im się nie opłaca...

Dorzucę jeszcze zdjęcia poglądowe budynku:
IMG_20240410_090904.jpgIMG_20240721_063041.jpg

jak widać po budynku pną się jeszcze miedziaki od Orange, sześć mieszkań - nie wiem gdzie oni widzą problem ale chętnię posłucham waszych pomysłów komu można potruć żeby coś się w tej kwestii ruszyło.

 

___________

* Edytowałem wpis - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2669
  • 9728
  • 50

Pominięty adres - co dalej?

@Wheelchur już Ci mówię. W umowie na udostępnienie powinieneś mieć numer i nazwisko do negocjatora z którym prowadziłeś rozmowy. Zazwoń do tej osoby i spytaj się na jakim etapie jest ten adres. Negocjator ma wgląd do bazy danych inwestycji i powie Ci czy adres trafił już do realizacji a jeśli tak to będzie też wiedział czy jest na etapie projektowania, budowy czy może został anulowany. Przyczyny anulowania też są opisane. Na infolinii ani nigdzie indziej niczego się nie dowiesz. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 130
  • 466
  • 0

Pominięty adres - co dalej?

Zgłoś zapotrzebowanie przez formularz internet.gov.pl. Zawsze można zgłosić się do innych operatorów może, któryś podejmie się inwestycji. Tym bardziej, że wspomniałeś o współfinansowaniu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Pominięty adres - co dalej?

zgłaszałem jak tylko uruchomili ten portal, bodajże w styczniu 2023 roku. kontaktowałem się z netią bo jestem ich klientem przez 10 lat to odpisali że nie mają w planach inwestycji/modernizacji w tym miejscu, pisałem też kilkukrotnie do mniejszych operatorów typu terra telekom których widziałem w okolicy na mapie internet.gov.pl ale bez odzewu.., irytuje fakt że technicy podłączający sąsiadów po rzuceniu okiem na studzienkę przed budynkiem i wystającą obok pomarańczową wstążke stwierdzili że wystarczy złożyć zamówienie na stronie bądź w salonie, jednak na stronie oferta niedostępna pod tym adresem, a w salonie pani zbywa mówiąc że będzie ale kiedy to nawet dumbledore z gandalfem nie wiedzą..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 130
  • 466
  • 0

Pominięty adres - co dalej?

Może jak wystąpicie do operatora jako wspólnota mieszkaniowa z oficjalnym pismem to coś pomoże. Większa liczba potencjalnych klientów to zawsze bardziej będą zainteresowani. Poproś o uzasadnienie SI dlaczego niby Twój budynek jest nieopłacalny skoro technik powiedział, że to nie dużo trzeba.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13799
  • 56758
  • 681

Pominięty adres - co dalej?

@Wheelchur  według mnie ta odpowiedź, że się nie opłaca jest najbliższą prawdy... 

Dlatego, że to konkret i znaczy, że ktoś przeliczył. Pismo wspólnoty i wniosek grupowy poparty indywidualnymi zgłoszeniami i deklaracjami, wysłane do Orange na adres korespondencji w Skierniewicach to już według mnie jedna z ostatnich możliwości. 

Opisz temat, daj propozycje współpracy i współfinansowania. 

Dom leciwy i instalacja zewnętrzna nie wchodzi w grę. Pionów i szachtów zapewne nie ma, stąd koszty nie tyle przyłącza, co instalacji


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2669
  • 9728
  • 50

Pominięty adres - co dalej?

@Wheelchur już Ci mówię. W umowie na udostępnienie powinieneś mieć numer i nazwisko do negocjatora z którym prowadziłeś rozmowy. Zazwoń do tej osoby i spytaj się na jakim etapie jest ten adres. Negocjator ma wgląd do bazy danych inwestycji i powie Ci czy adres trafił już do realizacji a jeśli tak to będzie też wiedział czy jest na etapie projektowania, budowy czy może został anulowany. Przyczyny anulowania też są opisane. Na infolinii ani nigdzie indziej niczego się nie dowiesz. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Pominięty adres - co dalej?

@marder Mam gdzieś skan tej umowy bo oryginał został załączony do dokumentów wspólnoty więc poszukam i spróbuję się czegoś dowiedzieć w zasugerowany przez Ciebie sposób. Rodzicielka przeszła się dziś do lokalnego salonu Orange podpytać i pokazać maila którego dostałem, Pani stwierdziła że problemem najprawdopodobniej jest to że tylko 2 lokale z 6 zadeklarowały chęć skorzystania z usług i adres nie jest przez to jakimś priorytetem dla nikogo. Pani zaproponowała też listowne opisanie sytuacji i załączenie orzeczenia o niepełnosprawności członka rodziny, a nusz ktoś na górze przyklepie z litości. Bądź co bądź, dowiedziałem się komu dalej marudzić więc temat myślę że wyczerpany i rozwiąany. Dzięki wam bardzo 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13799
  • 56758
  • 681

Pominięty adres - co dalej?

@Wheelchur  negocjator to może i dobry pomysł, ale pismo trafi do inwestycji i tam jest ośrodek decyzyjny i ich przekonujcie....