Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

Te maile powinny być oznaczone jako rozwiązanie, a głównie ten o grindach


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 43
  • 1

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu


@Ogalsonnapisał(-a)

Mała aktualizacja, wysłałem zapytanie do cppc i otrzymałem taką oto odpowiedź:

 

"

Szanowny Panie,


w odpowiedzi na przesłane zapytanie informujemy, że w obrębie obszaru PODREGION 29 - WARSZAWSKI WSCHODNI i WARSZAWA wyznaczonego na potrzeby II konkursu w ramach działania 1.1. Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa („POPC”) w ramach białych punktów adresowych uwzględniony został punkt adresowy w Warszawie ul. Olecka 16 (lista wyznaczonych punktów adresowych w ramach obszaru https://cppc.gov.pl/images/uploads/Lista-obszar-w-interwencji-z-maksymaln%C2%A6%C5%AF-kwot%C2%A6%C5%...).

Na przedmiotowym obszarze realizowany jest projekt beneficjenta ORANGE S.A nr POPC.01.01.00-14-0033/17 "Warszawski Wschodni i Warszawa Orange Światłowód".

Termin zakończenia realizacji projektu przypada na dzień 29 kwietnia 2021 r. 

 

Zgodnie z aktualnym raportem przedkładanym przez beneficjenta punkt adresowy w Warszawie ul. Olecka 16 ma status "w realizacji". Ponadto zgodnie z informacjami uzyskanymi od beneficjenta ORANGE S.A. dla ww. punktu adresowego trwają obecnie czynności związane z pozyskiwaniem umów na udostępnienie nieruchomości. Dopiero po uzyskaniu stosownych zgód Wykonawca powinien przystąpić do realizacji infrastruktury oraz przyłączenia budynku do sieci.

Niemniej jednak czasami z różnych względów dochodzi do wstrzymania przyłączenia danego adresu do sieci (brak możliwości rozbudowy infrastruktury np. z powodu braku zgody prywatnych właścicieli, brak zgody lub zbyt wysokie, ekonomicznie niekorzystne opłaty na zajęcie pasa drogowego, itp.). Wskutek tego beneficjent dokonuje wymiany punktów w ramach dozwolonego limitu. 

 

Zgodnie z zasadami konkursu beneficjent POPC nie musi objąć zasięgiem wszystkich punktów adresowych wyznaczonych w danym obszarze. Dla każdego z obszarów konkursowych wyznaczone zostało tzw. minimum pokryciowe, związane z kwestiami finansowymi, które wskazuje jaką minimalną liczbę punktów adresowych beneficjent jest zobowiązany objąć zasięgiem w danym obszarze – „Minimalna liczba gospodarstw domowych do objęcia zasięgiem”. Wybór punktów adresowych w ramach wymaganego minimum pozostaje w gestii beneficjenta. Decyzje, dotyczące objęcia zasięgiem danego punktu adresowego przedsiębiorcy podejmują samodzielnie, badając opłacalność inwestycji w danym obszarze. Po podpisaniu umowy beneficjent ma możliwość wymiany do 15% punktów adresowych, które zobowiązał się objąć zasięgiem, na inne w obrębie danego obszaru konkursowego.

Dodatkowo beneficjent realizujący projekt w ramach POPC ma prawo do rozszerzenia w ramach inwestycji prywatnej pierwotnego zakresu o inne punkty adresowe znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie wyznaczonych w konkursie, o ile faktycznie pozbawione są dostępu do infrastruktury NGA. Koszty związane z rozszerzeniem zasięgu projektu nie podlegają dofinansowaniu w ramach umowy zawartej z CPPC, lecz są finansowane ze środków własnych przedsiębiorcy, dlatego też decyzja o ewentualnym rozszerzeniu zasięgu budowanej sieci leży wyłącznie w jego gestii.


Ponadto uprzejmie informujemy, że jeszcze w tym roku w ramach Funduszu Szerokopasmowego zostanie uruchomiony nabór, w ramach którego Gminy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie na podłączenie do szybkiego Internetu gospodarstw domowych znajdujących się na obszarze gminy, które w poprzednich działaniach nie zostały uwzględnione. Zapotrzebowanie w tym zakresie należy zgłaszać do gminy i/lub do operatora, który może w ramach komercyjnych inwestycji podłączyć dany adres. W celu zgłaszania białych plam tj. adresów, które nie zostały uwzględnione lub zostały pominięte w interwencji w ramach I osi priorytetowej „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa utworzony został dedykowany adres e-mail bialaplama@cppc.gov.pl .

 

Z poważaniem,

Zespół POPC

Centrum Projektów Polska Cyfrowa
ul. Spokojna 13A, 01-044 Warszawa
mail: zespol_popc@cppc.gov.pl"

Czyli rozumiem, że mam czekac do kwietnia? Dziwi mnie tylko wzmianka o tym, że operator jest w trakcie załatwiania zezwolenia na podłączenie mnie do sieci. Mam rozumieć, że Orange zrobiło całą instalacje od słupa do budynku i w mieszkaniu bez zezwoleń a teraz czekają czy im miasto (administrator budynku) pozwoli włączyć wtyczke? A jak zgody nie dostaną to bedą wszystko zrywać?


Epopei ciąg dalszy czyli kolejny update. Napisałem do administracji budynku czemu zwlekają z wydaniem zgody na podłączenie  światłowodu i taka dostałem odpowiedź:


zgn.png

Czyli co, Orange kłamało bo co? Chyba napisze ponownie do cppc...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

Bałagan maja i tyle... u mnie to samo,  kilka lat temu zapisałem się do światłowodu w urzędzie gminy i w orange, goście rozkładają już swiatłowód po drugiej stronie ulicy, pytam kiedy mnie przyłącza a oni na to że nie ma mnie w umowie..dzwonie do orange, jestem  ponoć na liście ,dzwonie na popc - nie ma mnie na liście 🙂 az chciało by się szpetnie zakląć.. najlepsze jest to że mają gości którzy nie będą zakładac netu 🙂 a ci co wyrazili chęc podłączenia  - średnio ich obchodzą lokalizacja 67-300 Szprotawa


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu


@Ogalsonnapisał(-a)

Czyli co, Orange kłamało bo co? Chyba napisze ponownie do cppc...


A niby kto kłamał ? Wyraźnie Ci napisali: Termin zakończenia realizacji projektu przypada na dzień 29 kwietnia 2021 r. 

Widocznie prace nie są jeszcze zakończone i odebrane. To że zrobili Ci przyłącze o niczym nie świadczy. Może jeszcze kabli magistralnych do OLTa nie podciągneli, może gdzieś muszą dobudować kanalizację lub słupy. Tego nie wiesz. Może być też sytuacja taka że Orange nie osiągnął zamierzonej liczby gospodarstw w wyznaczonym obszarze i w związku z tym nie może oddać inwestycji. Pisze o tym w mailu od CPPC.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 43
  • 1

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

Mader gdybyś przeczytał poprzednie moje posty, wiedziałbyś że prace zostały zakończone i odebrane bo w lutym już uruchomili usługi wszystkim na mojej ulicy, sąsiedzi juz realnie mają światłowody i z nich korzystają. Ba, nawet budynek na tej samej posesji, zarządzany przez tego samego administratora ma światło. Cała instalacja jest juz gotowa i działa z wyjątkiem mojego budynku. 
Napisałem, że Orange kłamie bo z oczywistych względów nie są w trakcie załatwiania żadnych zgód bo zgode mają od maja 2019, nawet nie musiałem pisać do administratora budynku w tej sprawie by widzieć że owe zgody posiadają bo w sierpniu ubiegłego roku zrobili całą instalacje od słupa do mieszkania, gdyby zgody nie posiadali to by nic nie zrobili.
Uważam, że osoba w Orange odpowiedzialana za dokumentacje zapomniała/zgubiła gdzies zgodę wydaną przez administracje mojego budynku ale zamiast się przyznać do błędu woleli wkleic jakąś losową wymówkę, jednym słowem skłamać,


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

W takim razie tytuł wątku jest błędny. Nie pominęli Cię podczas instalacji bo takową posiadasz. Pominęli twój adres w bazie usługowej. Innymi słowy handlowcy nie mają informacji że w tym budynku można świadczyć usługi szybkiego internetu. Już kiedyś pisałem co zrobić jak w salonie nic nie wiedzą. Zadzwoń do osoby z Orange z którą administrator podpisywał umowę na udostępnienie nieruchomości. Powinien posiadać jej imię nazwisko, telefon a nawet email.      


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

Firmy telekomunikacyjne wliczając w to orange to jeden wielki bajzel jeżeli chodzi o sprawy reklamacji, to jest wszystko tak zrobione żebyś nie mógł  dochodzić swoich racji (chyba że przed sądem a firma liczy na to że się zniechęcisz) możesz np zadzwonić... porozmawiasz sobie z Max-em (SI) możesz pogadać na czacie (też z Max-em) nawet nie możesz wysłać maila do orange - bo orange nie podaje maila - firma telekomunikacyjna w XXIw nie podaje maila do kontaktu :))  jak się w końcu dodzwonisz , czy dostukasz do żywego człowieka - to oni nie wiedza, nie mają uprawnień, (ew Ty nie masz uprawnień żeby podali ci dane) nie mogą sprawdzić etc.. mineły czasy że mogłeś coś załatwić przez telefon ew maila, teraz konsultantowi nie zależy, bo nie płacą mu od załatwionej sprawy, a zarabia najniższą krajową to co mu zrobią? Zwolnią? pojdzie do następnego call center 🙂 w swojej sprawie dzwoniłem do 1 szefa ekipy montującej,2 projektantki ekipy montującej, 3 do orange ( rozmawiałem z 2 czy 3 konsultantami (ale oni nie wiedza 🙂 )4 dzwoniłem do cpcp (nie dodzwoniłem sie )  5 poszedłem do salonu orange, Myślisz że COKOLWIEK się dowiedziałem czy załatwiłem?? centralnie mają gdzieś petenta.

 

____________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu


@Piotrek1234napisał(-a)

jak się w końcu dodzwonisz , czy dostukasz do żywego człowieka - to oni nie wiedza, nie mają uprawnień, (ew Ty nie masz uprawnień żeby podali ci dane) nie mogą sprawdzić etc.. mineły czasy że mogłeś coś załatwić przez telefon ew maila, teraz konsultantowi nie zależy, bo nie płacą mu od załatwionej sprawy, a zarabia najniższą krajową to co mu zrobią? Zwolnią? pojdzie do następnego call center 🙂w swojej sprawie dzwoniłem do 1 szefa ekipy montującej,2 projektantki ekipy montującej, 3 do orange ( rozmawiałem z 2 czy 3 konsultantami (ale oni nie wiedza 🙂)4 dzwoniłem do cpcp (nie dodzwoniłem sie )  5 poszedłem do salonu orange, Myślisz że COKOLWIEK się dowiedziałem czy załatwiłem?? centralnie mają gdzieś petenta.

 

____________

Wpis poddany edycji - Rafał


Współczuję Ci. Tak niestety działają korporacje. Dużo zależy od osób do których dotrzesz. Mogę Ci tylko powiedzieć że zarówno kierownik projektu z firmy podwykonawczej jak i projektantka ma wystarczającą wiedzę żeby zadzwonić do kogo trzeba w Orange i spytać się jak wygląda sytuacja na ulicy X pod nr Y. Po prostu Cię zbyli. Co do konsultantów i sprzedawców w salonach to niestety mówili prawdę. Oni szczegółowej wiedzy na temat prowadzonej inwestycji nie mają.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

Wiem jak działają korpo, widzę jak działa orange  Chodzi mi o przedstawienie punktu zwykłego "Kowalskiego" który złożył o coś wniosek i jak jest traktowany i co sam może załatwić.A mówią że komuna się skończyła, a jest gorzej :)Nawet nie wiesz na jakim etapie popełniono błąd - bo że popełniono to widzę,  z mojej ulicy pominięto dokładnie 3 domy 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 36
  • 0

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

Jako że jestem osobą która lubi wyjaśnić  sprawy do końca i nie odpuszcza tematów, wykonałem ok 20-30 telefonów napisałem do popc, poszedłem do 3 biur obsługi klienta, napisałem post na tym forum 🙂 i dzisiaj niespodzianka !!! Przyjechali Panowie i kopią mi kabelek 🙂 pewnie niedługo przejdę z LTE na światłowód. A teraz najciekawsze , pomyłka/ niedopatrzenie (jak zwał tak zwał) Prawdopodobnie nie nastąpiła z winy Orange , dobrze konsultanci mówi że jestem na liście, popc również odpisało mi że jestem na liście, a niedopatrzenie powstało gdzieś po drodze miedzy firmami podwykonawczymi, gdzieś zaginął po prostu mój nr domu, a że zaczełem drążyć temat jak jeszcze firma podwykonawcza nie oddała prac do orange to jeszcze wszystko można było naprawić i podciągnąc mi kabelek.  Dla osób które znajdą się w podobnej sytuacji : zamiast przechodzić przez to co ja, ktoś poradził mi po prostu - nie zważać na to że ma się wniosek o kabel złożony, iść do Orange i złożyć NOWY wniosek o światłowód - wtedy orange samo sprawdza możliwości techniczne !