Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Sam nic nie zrobisz. Musisz uzbroić się w cierpliwość czy Orange zrealizuje Twój adres jako dodatkowy.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Witam po dłuższym czasie. Z tego co widzę to pojawiła się lista adresów gotowych do sprzedaży w terminie do 30 dni od daty publikacji, więc pewnie niedługo sąsiedzi będą podłączani. Otrzymałem taką odpowiedź od CPPC:

 

Szanowny Panie,       

 

Uprzejmie wyjaśniam, iż punkt adresowy w lokalizacji ul. Reja 9 w miejscowości Pelplin (gmina Pelplin, powiat tczewski, województwo pomorskie) znajduje się w puli dodatkowych punktów adresowych dla II konkursu w Dz. 1.1 POPC objętych realizacją projektów wyłonionych w naborach dla działania 1.1 POPC w obszarze nr 3.6.22.42 Starogardzki.

 

Wyjaśniamy, iż białe punkty adresowe stanowią uzupełnienie listy punktów wskazanych w dokumentacji konkursowej i traktowane są jako dodatkowe punkty adresowe, co oznacza, że nie mogą być wykorzystane do wykonania minimalnego zobowiązania pokryciowego (lista białych punktów podstawowych pozostaje niezmieniona). Punkty takie jednak mogą zostać objęte inwestycjami finansowanymi ze środków POPC.

 

W miejscowości Pelplin realizowany jest projekt nr POPC.01.01.00-22-0012/17 pn. Starogardzki Orange Światłowód. Inwestorem jest firma Orange Polska S.A.

 

Ostateczny wybór punktów adresowych leży w gestii Inwestora. W przypadku pytań lub wątpliwości sugerujemy kontakt z Orange Polska S.A. Adres skrzynki: orangeswiatlowod@orange.com

 

Z poważaniem,

Zespół POPC

Centrum Projektów Polska Cyfrowa
ul. Spokojna 13A, 01-044 Warszawa
mail: zespol_popc@cppc.gov.pl

 

 

Czyli oznacza to, że to tylko dobra wola Orange czy mnie podłączą czy nie? Konsultant na infolinii powiedział, że Orange nie może podłączyć dodatkowych adresów z dofinansowania do POPC gdyż przez takie działanie mogą im cofnąć dofinansowanie. Sam już nie wiem kto tu mówi prawde...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

@jededo  ten cały projekt popc to cyrk. Absurd goni absurd.

Niech ktoś wytłumaczy dlaczego jest potrzebny dodatkowy konkurs na dogeszczenie (dobudowa przyłączy dla tych HH które zostały pominięte w projekcie pierwszym). 

 

W ostateczności to operatorzy decydują który HH podłącza.

Ma się zgadzać ilość 

 

Zamiast zrobić AMA nt POPC to jakieś tematy z .... 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Zrozumcie jak działa administracja samorządowa i centralna. Mamy 15 milionów gospodarstw domowych. Kto ma to weryfikować czy tam stoi stodoła czy budynek czy dom czy fabryka? Samorządy gminne nie mają ludzi, powiatowe też, rząd nie zajeżdża na prowincję. A ludzi też nie dbają sami o porządek w geodezji.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

@Piotrekk85to chcesz powiedziec ze Ci ktorzy nie znalezli sie w projekcie nie maja naniesionych swoich posesji na mapkach geodezyjnych a przez to sa niewidoczni dla operatorow? 😆


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Jeśli ktoś mówi o absurdach w sensie "cała ulica jest podłączona a mój dom nie" - to tak.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

@Piotrekk85  pewnie wiesz 😉 ale sa lokalizacje gdzie nawet polowa HH nie jest podlaczona albo na cala miejscowosc 1 lub 2 adresy maja tylko dostep do ftth.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Ale to było z POPC2? czy z POPC1 albo komercyjnie?

Osobiście nie znam wiele sytuacji takich niedoróbek w drugiej osi.
W pierwszej edycji ludzie się dopiero uczyli - tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

To było z POPC2. Autor tematu mieszka w tym samym obszarze co ja - starogardzkim.

@jededo Jak się sprawa zakończyła?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Sprawa zakończyła się tak, że sąsiad ma światłowód, a ja mogę mieć światło co najwyżej z żarówki...