Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

@jededoto jest przykre wtedy 😕 Mój adres jest na liście, więc mam nadzieję, że go nie pominą. Może w przyszłości uda Ci się skorzystać z tego światłowodu kto wie... Tylko pewnie Orange będzie chciało $ za podłączenie 😕 Chyba, że jakiś lokalny dostawca Ci puści tam światłowód, ale może być z tym problem skoro prawie cała ulica już ma. Pewnie nie będzie im się opłacać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

jededo

Pisz do UKE prośbę o interwencję, a do Orange na adres centrali w Skierniewicach wniosek o tzw. dorejonizowanie i przyłączenie światłowodu w ramach POPC albo poza tym programem - na zasadach komercyjnych w ramach działalności własnej operatora.
Z  tekstu na Telko.in wynika, że Orange może już po pół roku po uruchomieniu sieci zbudowanej w ramach POPC oferować swoje usługi na zasadach komercyjnych: https://www.telko.in/kontrowersyjne-biale-plamy-w-1-1-popc,1

Tu kluczowy cytat z tego tekstu: "dwa miesiące temu CPPC przekazało beneficjentom 1.1 POPC najnowsze rekomendacje. Wskazywało w nich, że zależy na zwiększaniu efektywności inwestycji. Jednym z obowiązków beneficjentów budujących sieci jest zapewnienie w nich określonej  nadmiarowości, która ma pozwolić na swobodne wykorzystanie przez innych operatorów detalicznych, którzy mogą skorzystać z oferty hurtowej. Jednak − jak wskazuje CPPC − jeśli w okresie sześciu miesięcy od opublikowania oferty hurtowej żaden operator nie zgłosi zainteresowania na danym obszarze, to beneficjent ma możliwość korzystania z nadmiarowości tej sieci (po poinformowanie o tym fakcie CPPC)".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Reja 9 jest na liście POPC, o  co tutaj chodzi skoro ponoć nie podłączono temu Panu jego domu do sieci? Ta lista jest w ogóle wiarygodna? Pytam się bo adres znajomego również się tam pojawił, ale co z tego skoro być może nie jest to lista wiarygodna. Ktoś coś wie?

Link do listy: https://www.hurt-orange.pl/wp-content/uploads/2020/09/lista-punktow-adresowych-ii-konkurs-popc-1.xls...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Witam.

Mój adres był na liście dodatkowej. Lista, która była związana z projektem mojego adresu nie obejmowała. Na tą chwilę nie widzę sensu dalszej walki z Orange, tyle lat przeżyłem bez światłowodu to te kilka lat na koniec ważności projektu mnie nie zbawi...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki


@Piotrek94napisał(-a)

Reja 9 jest na liście POPC, o  co tutaj chodzi skoro ponoć nie podłączono temu Panu jego domu do sieci? Ta lista jest w ogóle wiarygodna? Pytam się bo adres znajomego również się tam pojawił, ale co z tego skoro być może nie jest to lista wiarygodna. Ktoś coś wie?

Link do listy: https://www.hurt-orange.pl/wp-content/uploads/2020/09/lista-punktow-adresowych-ii-konkurs-popc-1.xls...


Jak nie podłączono? Zgłosił się już po usługę do operatora? Nie zawsze buduje się aż do domu. Wystarczy że jest przygotowany zapas kabla na słupie. Może nawet być tak że monterzy będą robić przewieszkę od skrzynki ze splitterem i wówczas nie ma nawet zapasu przy jego domu. Są różne metody wszystko zależy od tego jaka firma robi i jakie wymogi ma inwestor.  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

30.12.2020 byłem w salonie Orange (tak przy okazji) i uzyskałem informację, że na tą chwilę nie wiadomo czy i kiedy będę podłączany. Zostałem wpisany na jakąś ich listę (któryś raz z kolei) i na tym się skończyło. Żadnego kabla nie zostawili przed domem, jeżeli by tak było to nie zawracałbym tutaj głowy. Skrzynka ze światłem jest 5-6 domów dalej. Będą podwieszać kable na słupach? Bardzo to logiczne co nie? Trochę sobie położą w ziemi a trochę sobie będzie wisieć w powietrzu...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki


@jededonapisał(-a)

30.12.2020 byłem w salonie Orange (tak przy okazji) i uzyskałem informację, że na tą chwilę nie wiadomo czy i kiedy będę podłączany. Zostałem wpisany na jakąś ich listę (któryś raz z kolei) i na tym się skończyło. Żadnego kabla nie zostawili przed domem, jeżeli by tak było to nie zawracałbym tutaj głowy. Skrzynka ze światłem jest 5-6 domów dalej. Będą podwieszać kable na słupach? Bardzo to logiczne co nie? Trochę sobie położą w ziemi a trochę sobie będzie wisieć w powietrzu...


Jeśli jesteś na liście do realizacji to teoretycznie powinni pozostawić zapas na słupie blisko twojego domu. Chyba że masz dom tuż obok OPP to nie muszą. Chodzi o to aby później instalatorzy mieli jak najmniej roboty. Jeśli nie ma Cię na liście to później trzeba ciągnąć nowy kabel aż od splittera pod warunkiem, że jest jeszcze wolne miejsce i że systemy w salonach przetrawią że można to zrobić.