Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Witam.

 

Mam pytanie do ekspertów. Czy powinienem obawiać się braku wykonania przyłącza do mojego domu w przypadku niewystępowania go na liście POPC2 dla mojego obszaru? Chodzi o ulicę Reja w miejscowości Pelplin (w załączniku spis adresów). Na liście jest adres Reja 11, lecz nie ma tam Reja 9 - który jest moim adresem zamieszkania (nic nie stoi na przeszkodzie aby światłowód prowadzić do końca ulicy dla kolejnych numerów 7, 5, 3, 1 oraz numerów parzystych.

 

Czy ktoś obyty w tym temacie może wypowiedzieć się co zrobić w przypadku pominięcia, do kogo się zgłosić? Infolinia Orange nie pomaga.

 

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Panowie będą już wkopywać światłowody, więc temat dość pilny dla mnie.

26 ODPOW. 26

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

A masz u siebie internet z min prędkością 30 Mbps?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Tak, lokalny dostawca internetu oferuje mi 30Mbit, oczywiście drogą radiową.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

To raczej będzie ciężko dodać adres do POPC jako białą plamę. Ale sąsiedzi też pewnie mają. Tu już warto pisać do CPPC. Ale szanse są małe. Orange musi podłączyć konkretne adresy. Póki nie minie okres trwałości projektu (ok 3-5 lat) to nie można podłączać "komercyjnie" innych.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Na stronie CPPC jest lista punktów dodatkowych, na których jest mój adres: https://cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/po-pc-i-os/dzialania-1-1-wyeliminowanie-terytorialnych-roznic-... jednak z tego co zrozumiałem nie mam co liczyć na przyłączenie do powstającej infrastruktury...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Jeśli jesteś w dodatkowych, to o ile mogą Cię podłączyć. To już kalkulacja Orange przy rozliczeniu projektu. Niestety nie dowiesz się o tak szczegółowych planach Orange.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Napisałem do CPPC, ponieważ infolinia nie działa w dniu dzisiejszym. Zatem pozostaje mi tylko czekać i liczyć na to, że Orange zlituje się i z łaski swojej wykona przyłącze do mojej działki?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Rozmawiałem dzisiaj z Panami, którzy kładą światłowody. Nawet pozwolili mi spojrzeć na plany, niestety mój adres nie jest zaznaczony jako "do podłączenia" jest numer 11, tak jak na liście. Brak już nadziei, że uda się to rozwiązać - jutro Panowie będą przekopywać moją ulicę, a ja będę musiał obejść się smakiem...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Orange samo projektu nie zmieni z dnia na dzień.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Pominięcie adresu w POPC2 - obszar starogardzki

Domyślam się. Tylko co będę mógł zrobić, gdy światłowody zostaną już położone. Jest możliwość późniejszego dołączenia do istniejącej sieci? W czasie kilku tygodni, miesięcy?