Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

Anonim

Nie dotyczy

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

Nic się nie martw, poradzą sobie, kawałków raczej się nie spawa, to mało profesjonalne, kiepskie firmy w blokach tak robią i na dodatek załamują kable, potem są usterki czy spadki prędkości, będzie dobrze 😋


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

@Anonim 

 

Nie wiem,  tyle sie nasłuchałem o tym popc, ze takie problemy są z instalacja światłowodów z tego projektu, ze sie troche boje, szczegolnie ze kabel, który jest przygotowany pod mój dom jest nawiniety na tą rolkę i przygotowany do podłaczenia tylko jest go cholernie mało, starczy jedynie na podłączenie napowietrzne.

 

Musieliby przyspawać kolejny dłuzszy kabel do skrzynki a kij wie czy mogą jeśli to jest popc...

Anonim

Nie dotyczy

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

Pewnie jest jak piszesz, to co na słupie, to do napowietrznwj instalacji, ale jak to ogarną to teraz gdybanie, trzeba poczekać i być dobrej myśli 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

Ja miałem podłączenie domu światłowodem. Ze względu ze domek odsunięty od drogi jakieś 80m to monterzy wymagali podłączenie doziemne. Także wykopane i kabel tam grzecznie leży. I estetyka lepsza i nie ma uszkodzenia jak napowietrznie. Po za tym na drodze już napowietrzne kable. Ale tak było taniej dla Orange. I wszystko tak leci. I miedź i światłowody. Bajzel na całego. Dodam ze mam przyłącze tez miedziane napowietrzne i tego nie zdemontowali. 


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

@misiegg @Anonim @maciejnet przyłącza miedzianego nie będą demontować przy instalacji światłowodu. Defakto jeżeli jest nieużywane to możesz zamówić serwis który to zrobi, albo możesz sam to obciąć. Jeżeli nie masz usługi na tym kablu to z drugiej strony jest on wypięty z szafy ONU i nie będzie żadnego problemu.


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

@misiegg @Anonim bardzo mi się podoba ten peszel 🙂 Panowie też będą zadowoleni. Historia będzie wyglądać tak: przeciąganie kabla adss albo madac 2j przez peszel, zostawią sobie zapas po obu stronach peszla i albo zespawają bezpośrednio do tacki ze spliterem na słupie, albo zrobią sobie końcówkę i wepną w spliter, kwestia jak jest w skrzynce. W domu będzie miał gniazdko optyczne. (wielkości paczki fajek) białe. Usługa się zestawi i można korzystać.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

@bwlodar 

 

A co w przypadku kiedy kabla zabraknie, tego, który jest przydzielony do mojego adresu na uchwycie na słupie ?

Jest cienki kabel zwinięty w taki zwój i przypieta trytytka z moim adresem.

 

Myslisz, ze jesli nie starczy to cos beda dospawywać / wymieniać jakoś kabel czy cos ? Bo na 100% nie styknie jeśli poprowadza tym moim peszelkiem, sądze ze zapas moze byc wymierzony do napowietrznego montowania 😞

 

Inwestycja z popc więc kij wie czy te kable musza byc takiej długosci i czy moga cos dospawać lub inne rzeczy.

 

Jutro o 13 przyjada, troche stresik bo duzo czasu poświęciłem na przeporwadzenie tych około 50m peszela ;(

 

Kabel w skrzynce jest juz przyspawany i wymierzony jest ten kabel cienki do domu więc raczej chyba wymiana kabla na dluzszy nie wchodzi w gre ;(

 

Anonim

Nie dotyczy

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

@misiegg  już ci pisałem, kawałków nikt nie spawa, partacze tak robią, nic się nie martw o kable, będzie jak trzeba 😉


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

@Anonim @misiegg a jak zabraknie to będzie wisieć 🙂 fotka z niespodzianki w terenie. Panowie technicy oczywiście już naprawili ten problem 🙂

IMG_20190707_182741.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

@bwlodar  takie rodzynki się zdarzają 🙂