Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie domu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Podłączenie domu

Witam,

chciałbym podłączyć mój nowo nadany dom do sieci Orange. Jednak trafiłem na banalny problem w postaci braku mojego nr domu w Waszej bazie danych adresów (nadany na początku tego roku przez gminę) .

 

Dzwoniłem na infolinię i czatowałem z doradcami, ale wszyscy załamują ręce, ponieważ nie ma mojego nr budynku w bazie danych Orange i nie wiedzą co z tym zrobić.

 

Z technicznego punktu to nie problem, ponieważ przed moją posesją biegnie droga, a wzdłuż niej jest zakopany kabel Orange do sąsiada i starego budynku (linia TP). Sąsiad ma internet z Orange (do 80Mb/s), natomiast za płotem znajduje się szkoła podłączona do światłowodu Orange. Ja natomiast wyprowadziłem budując dom kabel do drogi i w zasadzie trzeba tylko połączyć znajdujące się obok siebie kable. Problem istnieje wyłącznie w nieaktualnej bazie adresów Orange.

 

Czy jest możliwość w takiej sytuacji zamówienia wizyty technika by to sprawdził?

 

Internet mobilny praktycznie nie istnieje w tej okolicy (brak BTSów)

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie domu

@prost1  w salonie firmowym zgłosić chęć podłączenia Neostrady. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie domu

@prost1Zacznijmy od tego, że dla O adres nie istnieje. Spróbuj zgłosić zapotrzebowanie na https://www.orange.pl/view/sfh (deklaracja na FTTH) i sprawdzić zasięg usług na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu aby zweryfikować czy system widzi adres. Napisz też pismo i wyślij poleconym o dodanie adresu do bazy do Skierniewic na adres

Orange Polska S.A.

Ul Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

i dokładnie wyjaśnij w czym rzecz.

P.S. To tak nie działa, że znajdą kabelek w ziemi i się podłączą. Jedynym punktem styku z siecią operatora jest puszka/słupek/słup kablowy. Trzeba przedłużyć Twój kabel z domu (ten z ogrodzenia o ile spełnia wymogi techniczne) do takiego punktu dostępowego. Obecnie coraz ciężej takie przyłącze wykonać z powodu kosztów. Ustalenia, projekty, pas drogowy itp, itd...a środki jednostkowe na takie inwestycje niewielkie

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Podłączenie domu

Tylko ze Orange nie wyciągnie z ziemi kabla i Cię tam wepnie. Jak już kabel musi iść od słupka telekomunikacyjnego do Twojego domu. Kabel który idzie do sąsiada to pewnie przyłącze dwu parowe i tam na pewno nie da się Ciebie wpiąć. Orange nie buduje już praktycznie przyłączy miedzianych, chyba że słupek właśnie jest przy praktycznie posesji.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Podłączenie domu

Czarny słupek starej TP stoi obok mojej bramy.

 

 

A na mapie zasięgu jest Internet Domowy


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Podłączenie domu

To przy składaniu zamówienia zamiast numeru budynku podaj numer działki.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie domu

@prost1 zobacz jak jedna informacja ma ogromny wpływ na sprawę.Konkretnie obecnosc słupka w granicy Twojej posesji.Wtedy nie są wymagane ustalenia. Zrób jego zdjęcie weź jeżeli możesz numer telefonu sąsiada i wpis w dowodzie osobistym lub innym dokumencie, że taki adres istnieje. W telepunkcie/BOK-u poproś o wizytę technika w celu weryfikacji możliwości technicznych podłączenia usługi i koniecznie zaznacz, że jest ułożony kabel z domu w pobliże tego słupka. Sprawdź czy google pokazuje Twój adres i w razie czego również to pokaż. Powinno się udać.

Powiedz czy ten kabel z domu jest ułożony w pobliże słupka? Jaki to kabel i czy biegnie w rurce peszla, arot czy HDPE?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie domu


@prost1napisał(-a)

Witam,

chciałbym podłączyć mój nowo nadany dom do sieci Orange. Jednak trafiłem na banalny problem w postaci braku mojego nr domu w Waszej bazie danych adresów (nadany na początku tego roku przez gminę) .

 

 


Machina urzędnicza jest bardzo powolna. Może w przyszłym roku będą już "widzieć" twój dom w swoich systemach. Jeśli zakończyłeś kabel gdzieś blisko słupka rozdzielczego to może cię podłączą przy założeniu że są jeszcze wolne pary na głowicy i zaczną "widzieć" twój dom.