Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia

Cześć wszystkim!

 Na wstępie chciałbym dodać, że jestem nowy na forum i chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić 🙂 

 

W Toruniu w dzielnicy stawki dokładnie na ulicy Tęczowej jest położona sieć światłowodowa przez Orange. 
Niestety nie ma na chwilę obecną możliwości podłączenia sieci do domów. Z tego co wiem "skrzynka" jest za mała i poprowadzone jest tylko zasilanie.

 

Jaka jest szansa na przyspieszenie podłączenia sieci światłowodowej do domów na ulicy Tęczowej ? Czy wysyłanie wniosków załatwia ? Przyspiesza procedurę ? 

 

Obecnie posiadam pakiet z Orange na światłowodzie 1 GB/s ale będę się przeprowadzał. 

Informacja, że będę miał tylko 20 zł tańszy abonament i internet o stałym połączeniu 22 mb/s  ( w umowie do 80 mb/s ) nie napawa mnie optymizmem. 

 

Z usług Orange jestem bardzo zadowolony i nie ukrywam, że miło by było jakbym pozostał przy światłowodzie 🙂 

 

Jeżeli chodzi o wniosek z strony https://www.orange.pl/view/sfh  Ktoś w ten sposób załatwił sobie światłowód ? Potrzebna była większa grupa wsparcia ? 

 

Dzięki za odpowiedzi!

 

Pozdrawiam 

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia

@Krywciu  szkielet sieci jest, teraz trzeba czekać, aż dofinansowanie będzie, na podłączanie klientów, wnioski o chęć podłączenia światłowodu niestety tego nie przyspieszą,.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia

@Krywciumam podobną sytuację, skrzynka (ale nie zasilona) i cała nowa kanalizacja kablowa położona do granic działek jest niezagospodarowana już od dwóch lat i żadne pisma mieszkańców i prośby tak jak @Anonim mówi nie mogą skłonić orange do zakończenia inwestycji.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia


@Krywciunapisał(-a)

Z tego co wiem "skrzynka" jest za mała i poprowadzone jest tylko zasilanie.


GPON to jest sieć pasywna. Tam nie ma żadnego zasilania 😀 

Co do podłączenia nic nie zrobisz. Albo się przeprowadzasz i będziesz miał póki co mierną Neostradę, albo się nie przeprowadzasz hehe. Jest jeszcze trzecie wyjście. Przeprowadzasz się tam gdzie jest już sieć FTTH 😅  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia

może w słowie "zasilanie" chodziło mu o dosył, a nie zasilanie prądem


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia

może w słowie "zasilanie" chodziło mu o dosył, a nie zasilanie prądem

 

Myślisz?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia

Cześć 😉

 

Napisałem zasilanie bo zostałem „poinformowany” Nie znam się na tym na tyle czy chodzi o zasilanie dosył itp

 

Widzę, że pisanie listów nie pomoże po pewnie kwestia braku dofinansowania z uni itp itp Czyli jednym słowem koszty .. 

 

Znam temat z kilkanaście ulic dalej że sąsiedzi razem walczyli pismami i dzwonieniem udało im się ale po 5 latach 😂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia

@Krywciu  ja już walczę ponad dwa lata razem z sąsiadami pisma i dzwonienie nic nie daje, u mnie też to nie była inwestycjia POPC, tylko własna Orange

😀


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Położony światłowód na ulicy ale brak możliwości podłączenia

No to lipa 🥺🥺

 

Wielka szkoda no trudno..