Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie bezprzewodowe

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Połączenie bezprzewodowe

Po niedawnych perypetiach z internetem, nie korzystam z połączenia przez Wi-Fi. Jednakże trapi mnie wciąż ikonka połączenia. Co prawda, w panelu sterowania jest ok, czyli FunBox-sieć domowa >Typ dostępu-internet > HomeGroup-sprzężono > Połączenia-połączenia lokalne. Po najechaniu na ikonkę mam widocznego kogoś, kto mnie dosłownie paraliżuje. Tym bardziej, że pojawił mi się w zasobie Komputer trzeci dysk:Q, do którego, jako administrator, nie mam praw dostępu. We właściwościach ma 0 bajtów. Może mi ktoś pomóc? Bo przedtem było kilku widocznych w sieci Wi-Fi, a teraz mam tylko to, co opisałem powyżej.

expertnet.PNG

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Połączenie bezprzewodowe

@AnonimWpisz w cmd taką komendę  Netsh WLAN show profiles i zobaczysz ile masz podłączonych 

netsh wlan show networks

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Połączenie bezprzewodowe

To już chyba informatyk potrzebny...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Połączenie bezprzewodowe


burebusek napisał(-a):

Po niedawnych perypetiach z internetem, nie korzystam z połączenia przez Wi-Fi. Jednakże trapi mnie wciąż ikonka połączenia. Co prawda, w panelu sterowania jest ok, czyli FunBox-sieć domowa >Typ dostępu-internet > HomeGroup-sprzężono > Połączenia-połączenia lokalne. Po najechaniu na ikonkę mam widocznego kogoś, kto mnie dosłownie paraliżuje. Tym bardziej, że pojawił mi się w zasobie Komputer trzeci dysk:Q, do którego, jako administrator, nie mam praw dostępu. We właściwościach ma 0 bajtów. Może mi ktoś pomóc? Bo przedtem było kilku widocznych w sieci Wi-Fi, a teraz mam tylko to, co opisałem powyżej.

expertnet.PNG

 


@Anonim  z tego co widzę na załączonym obrazku połączenie WiFi jest tylko dostępne, nie zestawione... Zdradź mi tylko, czy to jest z Twojego Funboxa i czy ktokolwiek, jakiekolwiek urządzenie korzysta z tego połączenia... bo jeśli nie, to na początek wyłączyłbym ujawnianie SSID, a po drugie, niezależnie od tego włączył zabezpieczenia co najmniej WPA2 i trudnym hasłem.

 

A jeżeli ten "expertnet" nie jest Twój, to się nim nie przejmuj... to może być sąsiada 🙂 No chyba, że "dobry sąsiad" to chyba i jemu doradziłbym zabezpieczenie jakimś protokołem i hasłem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Połączenie bezprzewodowe

Ikonka przy nazwie funbox sugeruje, że jest to sieć domowa z włączoną opcją odnajdywania urządzeń. Warto sprawdź w jakim typie jest dysk Q, czy to lokalny czy sieciowy.
Ale pamiętając Twoje wcześniejsze problemy z wifi, bym samodzielnie wiele nie ruszał.
Anonim

Nie dotyczy

Połączenie bezprzewodowe

@AnonimJa znalazłem coś na temat tej sieci co ci się wyświetla http://www.expertnet.pl/

Może wystarczy wyłączyć całkowicie sieć bezprzebodową i nie będzie widoczna zadna jeśli chodzi ci o to?

Anonim

Nie dotyczy

Połączenie bezprzewodowe

Więc sprawa wygląda mniej więcej tak:
@Misiek62-mam dostępne, ale nie połączone. W każdym bądź razie, sprawdzałem w FunBoxie i prócz mego PC nie widać innego urządzenia. A miałem takową sytuację podczas tych akcji z systemem.
@Piotrekk85- ten dysk Q jest lokalny, ale nie do ruszenia. C i D też lokalne, z podglądem na zajętość i wolne miejsce.
@Anonim- wszedłem na tę stronę i rozmawiałem z gościem telefonicznie. Jedyne, jak twierdzi, zagrożenie mógłby spowodować jakiś upierdliwy sąsiad, pod warunkiem, że złapałem wirusa. Zasięg Wi-Fi jest ograniczony w metrach. Dostawca działa ze swoimi zabezpieczeniami i to by rodziło podejrzenie, że haker działa po tzw. bandzie i bez mocnych zabezpieczeń. Ja jednak do tego tłumaczenia nie jestem przekonany, bo przecież do mojej, czy kogokolwiek sieci lokalnej, czy domowej, można podpiąć więcej komputerów. Więc nie mam żadnej pewności, że ten dysk Q nie jest jakimś "przyczółkiem", ponieważ w momencie podglądu, leci zielony pasek po górnej belce i znika, gdy zamykam ten dysk. Norton też nic nie wykrywa. Wróg się czai i czyha?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Połączenie bezprzewodowe

Wg mnie ktoś nieupoważniony ma dostęp do Twojego kompa. Albo na miejscu albo zdalnie. Ew sam instalujesz podejrzane programy.
Anonim

Nie dotyczy

Połączenie bezprzewodowe

@AnonimWpisz w cmd taką komendę  Netsh WLAN show profiles i zobaczysz ile masz podłączonych 

netsh wlan show networks

Anonim

Nie dotyczy

Połączenie bezprzewodowe

@Piotrekk85, jeżeli tak twierdzisz, a stan mojej niepewności będzie trwał, to odinstaluję i wklepię system od nowa. Norton zaoferowany przez @Anonim ma funkcję agresywnej ingerencji, więc podejrzewam, że tak, jak w chorobie. Słaby punkt organizmu przekręci człowieka na drugi świat, a tutaj będzie nie lada wyzwanie.

@Anonim, dzięki za cmd. Stan jest taki, że nadal widzę tylko profile zasad grupy-brak, profil wszystkich użytkowników-tylko mój FunBox. Natomiast druga cmd-tylko widoczna sieć SSID1 expertnet.pl>infrastruktura>uwierzytelnienie-otwarte>szyfrowanie-brak. Macie jakieś podejrzenie?

Anonim

Nie dotyczy

Połączenie bezprzewodowe

@Anonim  namierzyć expertnet.pl skąd nadaje i odciąć zasilanie. Podejrzewam, że wtedy nie będzie widoczny. Swoją drogą po co rozsyłacz ma szyfrować połączenie.