Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Też się jeszcze przyglądam i widzę kilka wcześniejszych adresów pominiętych, pomiędzy szczęśliwcami. Dlaczego? Nie rozumiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@pirenej Tak to niestety działa. Losowanie. Popyt popytem, ale dostają ci, którzy po prostu mają szczęście. Zawsze jednak sieć budowana jest z pewnym zapasem i po zakończeniu inwestycji zawsze "dokłada" się klientów wedle rezerw i niewykorzystanych zapasów z inwestycji


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36177
  • 1366

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Żadne losowanie. Zrozumcie jak działa w Polsce administracja publiczna. Każdy rząd od prawa do lewa narzeka na jej nadmiar i tnie stanowiska. W Polsce mamy kilkanaście tysięcy milionów punktów adresowych. Nikt nie pojedzie w teren sprawdzić czy pod danym adresem jest stara stodoła czy budynek mieszkalny. Rolą samorządu na szczeblu gminy (rzadziej powiatu) jest prowadzenie ewidencji nieruchomości. Bywa różnie. Poza tym sporo osób w Polsce kombinuje by płacić niższy podatek od nieruchomości. Potem skutkuje to tym że nie ma na planach geodezyjnych budynków mieszkalnych. Też warto zrozumieć operatorów. Kiedyś korzystali z bazy adresów poczty polskiej, potem centralnej bazy adresowej - obecnie używany jest system Teryt. Poza tym na niektórych obszarach wykluczenia cyfrowe jest tak duże, że nie starczyło kasy by podłączyć wszystkich od razu. Gdzieś musi być linia odcięcia. Zupełnie nie rozumiem zapytań kierowanych do Orange. Ktoś na forum przedrzeźniał mnie gdy sugerowałem by kontaktować się z księdzem proboszczem. Może to nie w Orange, ale w pewnej podwrocławskiej gminie proboszcz załatwił internet całej wsi z jednej ze spółek z grupy Netia. Ludzie - macie też lokalnych posłów, radnych różnych opcji. Jak nie rozumiecie zasad prawnych, zwrócicie się o pomoc.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Może to jakiś błąd. Dziwne żeby skończyli w połowie ulicy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

numery oznaczone punktem są "w realizacji" POPC.01.01.00-14-0033/17numery oznaczone punktem są "w realizacji" POPC.01.01.00-14-0033/17


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@marko25, dziękuję za namiar na wyszukiwarkę https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/. Dwie mapki, dwa różne obrazki. I który jest prawdziwy? Planowane rozbudowy, których nie widać na mapce UKE (na którą się powołałem), na mapce CPPC są uwidocznione pod niestniejącymi adresami: gmina Warszawa, miejscowość Białołęka, a tak nazwanej lokalizacji nie ma (Białołęka to dzielnica, a formalnie to nie jest składnik adresu). Powinno być: gmina Warszawa, miejscowość Warszawa, tak jak cała reszta na pd-zach od odcięcia. Nadal nie wygląda to dobrze i ten stan wydaje się być odzwierciedlony w terenie: do końca ulicy zostały dwa stare słupki, niewymienione na nowe. Brakujących adresów nie ma również na "liście punktów adresowych planowanych do objęcia zasięgiem inwestycji światłowodowej": https://www.orange.pl/view/popc -> https://orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/hybris/inne/POPC/pdf/Wykaz_planowanych_%20POPC2_Wa...

Ktoś błędnie wpisał adresy, system "nie znalazł" i poszło do projektu bez nich?

@marder, masz rację, to właśnie ten błąd.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@pirenejnapisał(-a)

Planowane rozbudowy, których nie widać na mapce UKE (na którą się powołałem), na mapce CPPC są uwidocznione pod niestniejącymi adresami: gmina Warszawa, miejscowość Białołęka, a tak nazwanej lokalizacji nie ma (Białołęka to dzielnica, a formalnie to nie jest składnik adresu). Powinno być: gmina Warszawa, miejscowość Warszawa, tak jak cała reszta na pd-zach od odcięcia. [...] Ktoś błędnie wpisał adresy, system "nie znalazł" i poszło do projektu bez nich?


Myślałem, że dokonałem epokowego odkrycia, a ujawnienie błędu będzie kluczowym złotym argumentem. Jestem nowy na forum, więc dopiero teraz doczytałem w innych wątkach o światłowodzie w krzaki, do obory, do rudery, etc. Załamka. I do tego Matrix. Piszecie, że może załapię się do kolejnego naboru, albo żeby słać deklarację. Ale co to da, skoro ci co robią nabór są przekonani że tutaj białej plamy już nie ma, bo całą wypełnili - na dowód mapka, a ci od deklaracji - pewnie to samo. Nie biała plama, tylko czarna dziura.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

jak Cię nie ma na mapie to raczej będzie ciężko coś osiągnąć....chyba, że podepną Cię przy okazji następnego rzutu. Ogólnie to ciężka batalia jest, bo ja już walczę 8 lat....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@pirenej sprawdz czy Twojego adresu nie ma na dodatkowej liscie adresow ktore moga ale nie musza zostac uwaglednione.

https://cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/po-pc-i-os/dzialania-1-1-wyeliminowanie-terytorialnych-roznic-...

 

Punkt 6 Warszawa wschodnia i Warszawa


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@byczyn_86 dzięki ja też skorzystam i sprawdzę mój adres 🙂

jednak jestem - co to oznacza ? 😄 pierwszy raz gdziekolwiek mój adres figuruje 😛