Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Petycja o światłowód informacje

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Petycja o światłowód informacje

cześć.

Mieszkam około 25 km od Zielonej góry. W moim mieście jest już światłowód ale nie wszędzie. Dzwoniono do mnie w sprawie światłowodu w sierpniu. Pani, że chcą to zrobić dostęp i w ogóle (ale obawiam się, bo często się u mnie mylą z adresem). Powiedziałem, że chętnie przyjąłbym taki dostęp do internetu bo tu jest tylko 10mb/s i to jeszcze dopiero w środę ma przyjść technik go podłączyć. Napisałem maila do jakiegoś projektu (https://uniaswiatlowodowa.pl/zielonogorski/sulechow/instalacje) z informacją kiedy to może być, czy jest jakaś praca i w ogóle ale nie dostaje odpowiedzi. Wiecie czy mogę gdzieś napisać oficjalnie z prośbą o informację albo prośbą np podłączenie na mój adres usług gdzie tak na prawdę parę ulic dalej już mają 5x większe prędkości i stabilniejsze łącza

 

_____________

* W temacie doprecyzowano kategorię i netykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Petycja o światłowód informacje

@spikuu23 jeżeli nie pojawią się opóźnienia, to powinno tak być. Ostatnio wszystko składane jest na wirusa i mogą wystąpić opóźnienie. 

Trzymam kciuki, aby dostęp do internetu światłowodowego pojawił się jak najszybciej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Petycja o światłowód informacje

@spikuu23 sprawdź może jeszcze na stronach:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

oraz:

https://mapbook.uke.gov.pl/

Być może w ramach projektu POPC jest Twój adres ujęty. Powinna też być informacja, kto realizuje projekt.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Petycja o światłowód informacje

Dzięki!

Patrzylem najpierw na mapke z UKE i no trochę się ucieszyłem bo niby do 31.12.2020 jest realizacja. Potem wszedłem na iMapCloud i znalazłem swój adres (tzn dokładnie ja mam 11/2 a na kropce 11 nie ma nic 😞 ale no nie ma żadnego budynku za mną nic obok więc raczej to 11A jest jako mieszkanie które jest nad 11)

spikuu23_0-1605477051116.png

Czyli mam rozumieć, że będzie światłowód już w przyszłym roku ?

 

____________

* Screen poddano edycji - Wiktor


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Petycja o światłowód informacje

@spikuu23 jeżeli nie pojawią się opóźnienia, to powinno tak być. Ostatnio wszystko składane jest na wirusa i mogą wystąpić opóźnienie. 

Trzymam kciuki, aby dostęp do internetu światłowodowego pojawił się jak najszybciej.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Petycja o światłowód informacje

Witaj

Trochę czasu minęło, nawet bardzo, a tak jak światłowodu nie ma tak nie ma. Plany były do końca 2020, teraz patrzę na mapę niby do końca 2021, i ciągle w realizacji. Wiesz może, czy jest jakiś sposób zapytać Orange bezpośrednio na kiedy mają plan to zrobić? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Petycja o światłowód informacje

@spikuu23Najgorsze jest to, że tak naprawdę nie ma kogo zapytać o tego typu informacje. Na swoim przykładzie widzę, że takie odkładanie na termin bliżej nieokreślony znaczyć może jedno: "nie szybko"

Proste inwestycje wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Zdarzają się opóźnienia z różnych przyczyn, ale widać postępy prac. Np wieszane są OPP, skrzynki zapasu, kable, stawiane szafki czy słupki w rejonie. Niedaleko mojej miejscowości właśnie tego typu ruchy na sieci widziałem i obserwowałem. Wiadomo, że sam proces inwestycji nie trwa dwa dni i jeśli zabierają się za jakiś rejon można to zobaczyć...

Przed moją miejscowością już działa, za też...obok nawet (w połowie obszaru), a u mnie ni widu, ni słychu...

Spróbuj napisać do Skierniewic na adres Orange

Orange Polska S.A.. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Petycja o światłowód informacje

Śmieszna sprawa, bo dzień po napisaniu postu nagle widzę na mojej ulicy i tej na przeciwko kładli pod ziemią jakieś kable pomarańczowe, jednak nie zapytałem od czego to 😞 Ale sąsiedzi że niby światłowód. Pisałem do Orange na czacie i nic nie wiedzą 😕


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Petycja o światłowód informacje

@spikuu23  Orange niekoniecznie musi wiedzieć, gdyż Infrastruktura (inwestycja) może należeć do kogoś innego np. Tauron, Inea, itp, itd. 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Petycja o światłowód informacje

@spikuu23 Na infolinii czy w salonie niczego się nie dowiesz bo sprzedawcy nie mają wiedzy na temat prowadzonych Inwestycji. Sprzedaż a technika to są oddzielne piony w firmie. Dlatego najszybciej dowiesz się od ludzi w terenie którzy to robią ale i to byś musiał rozmawiać z szefem firmy, albo co najmniej kierownikiem budowy.  


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Petycja o światłowód informacje

Fajnie wiedzieć dzięki! Problem taki, że już ich nigdzie nie widzę, takie same kable gdzieś dalej widzieć wgląb miejscowości ale żadnych osób, może będzie okazja. Jednak jest nadzieja, że światłowód niedługo ruszy