Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC2 w mojej miescowosci


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

POPC2 w mojej miescowosci

Dzień dobry wszystkim.

 

Może się trochę rozpisze.. 

Na wstępie powiem, że od zawsze miałem i dalej mam problem z internetem.

Moja praca, zainteresowania czy po prostu styl bycia praktycznie codziennie jest związany z łączeniem się do sieci. Nie wiecie ile razy przekląłem, bo coś nie działa z internetem. 

W mojej miejscowości od zawsze była Neostrada, Netia, Orange po kablu miedzianym. Od powiedzmy 2 lat dopiero wszedł jakiś tam zasięg LTE, ale tylko od Play i jest bardzo niestabilny (aktualnie na nim siedze, mam również T-Mobile, który jest gorszy).

 

Jakiś dłuższy czas temu dowiedziałem się o projektach POPC / POPC2.

Pilnie szukałem faktów, czytałem co to białe plamy, czarne blablabla.. Na stronie hurt orange obserwowałem aktualności, w których zawiera się w miare konkretna data rozbudowy do światłowodu. Co miesiąc widziałem jak wszędzie dookoła mnie budują światłowody na wioskach gdzie na 100 ludzi powiedzmy 90 ma 60+ lat bez komputera w domu.. obserwowałem i dzisiaj nadszedł czas, że moja wioska jest w planach na kwiecien 2021! 

Szperałem więc, żeby się bardziej dowiedzieć czy mój konkretnie adres nie został pominięty ani nic z tych rzeczy. Patrzyłem tutaj na forum te mapki i tak dalej. 

 

Problem jest jeden. 

W mojej miejscowości jest tylko 9 adresów, które niby mają być rozbudowane.. Mój sąsiad jest na tej mapce, a mnie już nie?!?! Ciekawy jestem czy ktoś z forumowiczów będzie w stanie wskazać co tu się dzieje i czy mogę mieć obawy przed tym, że nie dostanę światłowodu jak 99% ludzi z mojej miejscowosci. 

 

Miejscowość to: Osina, Zachodniopomorskie (obok miasta Goleniów, Nowogard).

Polecam popatrzeć na wioski obok i ich planowane podłaczenie. 

W miejscowosci Kikorze wszystko przebiegło zgodnie z planem i sam doświadczyłem jak dużo to zmienia..

W excelu adresowym widnieje tylko tyle adresów - niepokojące.

destrophy_0-1610495970176.png

 

Mapki:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

https://www.hurt-orange.pl/2021/01/planowane-uruchomienie-lokalnych-petli-podpetli-abonenckich-12-01...

https://mapbook.uke.gov.pl/

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy oraz poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej

25 ODPOW. 25

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

POPC2 w mojej miescowosci

@destrophy czy na stronach jest podane, jaka firma będzie wykonywała projekt POPC? Warto się kontaktować z wykonawcą, jak i na stronach podanych s Twoim poście szukać zgłoszenia zapotrzebowania na internet.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

POPC2 w mojej miescowosci

@ketrasaArtur Chodzi Ci o ludzi, którzy będą kopać i montować światłowód czy o samego dostawce?

Dostawcą jest Orange tak jak w przypadku wszystkich innych miejscowości. 

Faktem jest, że każdy w mojej wsi ma taki sam internet z taką samą możliwością i wszyscy jesteśmy podłączeni do jednego punktu (zapomniałem nazwy dokłanie jak to się nazywa..) - rozmawiałem z samym monterem, który co jakiś czas przyjeżdżał.

 

Te 10 adresów, które jest w excelu - wiekszosc jest obok siebie, ale 2 są na drugim koncu wioski.

Przeciez to jest niemozliwe, zeby oni podlaczyli tylko te 10 adresow ze wszystkich dostepnych w tej miejscowosci? 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 w mojej miescowosci


@destrophynapisał(-a)

 


Sprawdź w zakładce czarne plamy czy twój adres tam jest. Z pliku wynika że faktycznie tylko 10 adresów będzie robionych. Reszta jest w zasięgu internetu minimum 30Mb/s, a przynajmniej teoretycznie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC2 w mojej miescowosci

cieszę się z Twego szczęścia...

niestety ja jestem znowu pominięty mimo, iż w moim mieście (Zabrze) mają być wówczas prowadzone prace to moją ulicę się omija i chyba za 100 lat się dopiero włókna doczekam...

ale cóż... walczymy dalej 😉

 

tak w ogóle to te raporty kłamią, bo moja ulica jest ujęta jako czarna plama czyli obszar gdzie jest prędkość powyżej 30Mb/s co jest totalną bzdurą, bo technicznie nie jest to osiągalne (jeśli tak, to niech ktoś przyjedzie i mi to uzasadni).Na mapie UKE mój obszar jest jako biała plama, czyli totalna czarna dziura społecznie wykluczona.

Będę się odwoływał do UKE w tej sprawie z prośbą sprostowania na piśmie lub uruchomienia przez Orange prędkości podanej w arkuszu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 w mojej miescowosci


@pablusnapisał(-a)

Dla pocieszenia mogę Ci powiedzieć że Orange w dalszym ciągu będzie rozwijał sieć w dużych miastach skupiając się bardziej na dzielnicach i osiedlach "peryferyjnych". Nic więc nie mogę jednak powiedzieć 🤗  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC2 w mojej miescowosci

ja nie jestem na osiedlu peryferyjnym 😛 chyba, że osiedle willowe jest za takie uważane przez OPL. @marder a tak +/- wiadomo czy i kiedy będzie oficjalne info w tej sprawie ?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC2 w mojej miescowosci

@pablus Nie, to są informacje nieoficjalne z moich własnych źródeł. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC2 w mojej miescowosci

@marder jednak jak czasem się okazuje informacje nieoficjalne są bardziej oficjalne niż te oficjalne 😉 czekam zatem na rozwój wydarzeń 😉

zapaliłeś we mnie iskierkę nadziei 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

POPC2 w mojej miescowosci

@destrophyMożliwe, niestety. Adresy POPC to losowanie. To powszechnie obserwowane zjawisko. Pozostaje tylko dreptać ścieżki. Wiem, że w trakcie/tuż po oddaniu inwestycji można dorejonizować kilka adresów (ale jak nie drepczesz, to skąd mają wiedzieć o zainteresowaniu?). Trzeba zgłosić akces na stronie Orange, napisać pismo do Skierniewic wyjaśniwszy w nim dokładnie w czym rzecz i podawszy wszelkie dane ze stron, które wymieniłeś.Warto wysłać maila do zespol_popc@cppc.gov.pl i zapytać...Warto robić wszystko, co do głowy przyjdzie w kwestii informowania, iż jesteś zainteresowany FTTH

Powodzenia