Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC2 w mojej miescowosci


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

POPC2 w mojej miescowosci

@pablus  peryferia to według wikisłownika także, coś uważanego za mniej ważne , więc może w końcu orange weźmie się za takie peryferia internetowe pozostawione w środku miasta


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

POPC2 w mojej miescowosci

dla mnie bardziej wiążąca jest definicja SJP:

 

https://sjp.pwn.pl/slowniki/peryferia.html

def1: dzielnice miasta położone daleko od centrum - zależy co rozumieć pod pojęciem "daleko"

no jak ktoś olewa osiedla willowe by były technologicznie zacofane to tylko na tym traci 😛


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

POPC2 w mojej miescowosci

@marder mój adres nie jest w excelu, ale praktycznie 8/10 tych adresów to moi sąsiedzi, ja jestem pośrodku nich.. 

 

A jeżeli chodzi o czarne plamy.

Mój sąsiad, który jest 10 metrów od mojego domu, dzielimy ten sam kabel miedziany jest białą plamą a na mapie ja jestem czarną plamą.. 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

POPC2 w mojej miescowosci

@destrophy to nie ma żadnego znaczenia że jesteś między sąsiadami Jeżeli nie ma ciebie na liście instalacja nie zostanie wykonana


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

POPC2 w mojej miescowosci


@destrophynapisał(-a)

@marder mój adres nie jest w excelu, ale praktycznie 8/10 tych adresów to moi sąsiedzi, ja jestem pośrodku nich.. 

 

A jeżeli chodzi o czarne plamy.

Mój sąsiad, który jest 10 metrów od mojego domu, dzielimy ten sam kabel miedziany jest białą plamą a na mapie ja jestem czarną plamą.. 🙂 


@destrophy, zbierz te wszystkie informacje i napisz prośbę o dołączenie Cię do projektu, na adres korespondencyjny Orange do Skierniewic. Twój przypadek ma pewne cechy wspólne do mojego , a mnie się w ten sposób właśnie udało. Jeżeli nie ma Cię w projekcie, to rzeczywiście nie obejmie Cię jego realizacja, ale mogą Cię dołączyć wkrótce po jego ukończeniu - tylko muszą wiedzieć, że tam jesteś i czekasz. Jak ktoś wcześniej tu napisał, musisz koło tego chodzić i pilnować.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

POPC2 w mojej miescowosci

@pirenej Znalazłem siebie na tej liście https://cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/po-pc-i-os/dzialania-1-1-wyeliminowanie-terytorialnych-roznic-...

 

 

Ale nie za bardzo rozumiem co to znaczy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

POPC2 w mojej miescowosci

@destrophy jeśli znalazłeś Siebie to znaczy, że jesteś ujęty w projekcie POPC. Teraz kwestia beneficjenta jak szybko wykona projekt i czy wszystkich obejmie


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

POPC2 w mojej miescowosci


@agat13napisał(-a)

@destrophy jeśli znalazłeś Siebie to znaczy, że jesteś ujęty w projekcie POPC.


to nie do końca tak. Ja też byłem na liście CPPC, ale nie byłem na liście adresów ujętych w projekcie. Bo POPC działa tak, że CPPC przygotowuje listę adresów, z których beneficjent (czyli Orange) wybiera adresy, które "mu pasują" *), wygrywa konkurs i realizuje projekt z tymi adresami, które zgłosił i nie wolno mu zmieniać tej listy. Czyli adresu @destrophy nie ma w projekcie. Tak czy owak, sytuacja i tak jest lepsza niż gdyby adresu nie było na liście CPPC. Jest to dodatkowy argument, na który można się powołać pisząc prośbę do Orange. Czy kolega @destrophy sprawdzał swój adres na liście rezerwowej ?

 

*) Odnośnie "mu pasują" - kryteria "pasowania" mogą być dowolne, łącznie z "nie bo nie" - nie wiadomo. W moim przypadku, jestem tego na 99% pewien, lista z CPPC zawierała błędy adresowe. Sprawdziłem to odnośnie każdego pominiętego adresu na moim osiedlu - każdy z nich miał błędną nazwę miejscowości. Stąd beneficjent Orange tak jakby nie otrzymał tych adresów z CPPC, bo adresy z Excela z CPPC nie dopasowały się z tymi, które beneficjent miał w swoim Excelu. Co więcej, ta zasada zdaje się mieć potwierdzenie i uogólnienie: wszystkie warszawskie adresy z wyżej wspomnianej listy rezerwowej mają podobnie błędną nazwę miejscowości - zamiast miejscowość: "Warszawa" są tam nazwy warszawskich dzielnic.

 

__EDIT__

Właśnie zauważyłem, że @destrophy , wskazał listę rezerwową, więc niepotrzebnie go odsyłałem. Reszta mojego komentarza bez zmian


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

POPC2 w mojej miescowosci

@pirenej 

 

Czyli jedyne co mi zostało to:

- napisać (staromodnie) list do Orange,

- napisałem już maila do zespol_popc@cppc.gov.pl

- dzwonienie czy przejście się do salonu jest gwarantowane tą samą odpowiedzią? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

POPC2 w mojej miescowosci

@destrophy będę nudny z podpowiedzią, że jak nie chodzisz, nie wychodzisz....co Ci zależy? Idź do salonu jak nie będzie kolejki, w wolnym czasie, bez napinki...zbieraj info i trzymaj rękę na pulsie...szukaj również alternatywy