Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC2 - baza adresowa


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

POPC2 - baza adresowa

Zaraz, zaraz.

 

Co w sytuacji, w ktorej mam kabel pociagniety obok mojego domu, ale moj adres nie jest w planach, tylko 5 adresow z calej wsi. Oczywiscie licze na to, ze Nexera mi go podepnie - dodam ze ostatnio pani zbierala podpisy, aby zezwolic na udostepnienie dzialki. Ale co jesli Nexera podepnie tylko te 5 adresow? Czy wtedy moze OA podpiac moj adres? Nawet sam bylbym gotow zaplacic za to przylacze, bo ile takie cos moze kosztowac? Czy jedna z firm wspolpracujaca z Nexera na moim obszarze - Orange, Tmobile, RFC, FORTES, moze byc potencjalnym OA? Nawet bylbym gotowy podpisac wieloletnia umowe. 

 

Wczesniej pisales, ze dopiero po 5 latach mozna wykorzystywac komercyjnie wybudowana siec POPC, takze jestem troche zdziwiony ta informacja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

OA może podpiąć w różnych modelach. Jeśli ktoś będzie chciał wynająć infrastrukturę, to nie musi czekać. Ale większość operatorów korzysta z BSA - więc tu samodzielnie przyłącza nie zrobi. W Orange raczej małe szanse na inny model. W innych firmach - w TM trwają testy, w reszcie nie wiem.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

POPC2 - baza adresowa

Czyli OA moze pociagnac kabel do danej miejscowosci uzywajac infrastruktury wybudowanej w ramach POPC, ale nie moze przylaczyc domow? W takim razie w jaki sposob adresy wybudowane przez OA sa przylaczane, przez Nexere? Ciezko mi to zrozumiec.

 

Jaka jest roznica pomiedzy OA a operatorami, ktorzy wspolpracuja z Nexera? Przeciez obie te jednostki przychodza i korzystaja nie tylko z infrastruktury Nexery, ale tez z przylacza ktore Nexera tworzy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

Ofertowa hurtowa Nexery https://www.nexera.pl/pl/operator/offer
Oferta hurtowa Orange https://www.hurt-orange.pl/

OA- to operator alternatywy korzystający z łącz innego operatora infrastrukturalnego

Mega potocznie:
- BSA - tu OA nic nie rozbudowuje, korzysta z kabli i ze wszystkich urządzeń na centralach co są, daje tylko swoje "wyjście na świat"
- LLU - tu zwykle OA daje swoje urządzenia jako DSLAM, kable u klienta jak w BSA nie są rozbudowane
- inne opcje - możliwa rozbudowy i współdzielenia istniejącej infrastruktury, wiąże się to z koniecznością poprowadzenia oddzielnego "kabla" do klienta. Ew. częściowe współdzielenie. Ten wariant jest mało opłacalny ekonomicznie (min. ok 2-3 tys na start, potem koło 150 zł w hurcie miesięcznie opłat+marża OA)

Orange jak i inni znani operatorzy oferują na dziś BSA. LLU i inne opcje jedynie testowo lub dla dużych firm.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

POPC2 - baza adresowa

Inne opcje 2-3tys na start i 150+zl miesiecznie - rozumiem ze to oplaca klient? 

 

Jezeli ktos podpisuje taka umowe, co w sytuacji gdy przez rok lub dwa tyle sie placi, a Nexera zaczyna podpinac inne adresy z wlasnego budzetu? Czy wtedy nexera przejmuje wybudowane przylacze od OA, czy trzeba do konca zycia placic 150+zl miesiecznie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

To płaci OA. Jeśli to duży klient biznesowy, to nie koniecznie płaci klient. Bywa różnie. Wątpię też by jakiś operator oferował takie usługi klientom indywidualnym póki nie zmienią się przepisy.

Nexera prędko nie będzie podłączać adresy z POPC. Ma tak duże opóźnienia i wątpię by jej się to opłacało.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

POPC2 - baza adresowa

@kryspin34 Gdzie widzisz te swoje 5 adresów XD? (https://www.nexera.pl/pl/map) Ja widzę ich więcej - @Piotrekk85 To mam do ciebie pytanie dlaczego adresy nie będące w POPC wraz z innymi adresami z POPC w tym samym dniu mają mieć oddaną inwestycję? i z tej samej miejscowości i operatorzy do nich przynoszą ulotki że są niby w POPC tak samo jak do adresów będących w POPCOpera Zrzut ekranu_2020-08-31_094432_www.nexera.pl.pngOpera Zrzut ekranu_2020-08-31_095336_www.nexera.pl.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

@livr: na to nie ma reguły. To, że dostajesz ulotki, to tylko kwestia zysku. Na Nexerze działa już wielu operatorów. Poza tym niektórzy grają nie fair i podpisują umowy z klientami dziś bez określenia daty instalacji (co jest niezgodne z PT, bo musi być podana data np. za rok, ale musi być). Też po wielu wsiach chodzą nieuczciwi akwizytorzy z różnych firm. A trzeba pamiętać, że w przypadku usług stacjonarnych po podpisaniu umowy (niezależnie czy w siedzibie firmy czy poza, czy pisemnie, czy zdalnie) przed fizyczną instalacją usług - można zrezygnować bez kary (co najwyżej płacąc poniesione koszty przez operatora przed instalacją).

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

POPC2 - baza adresowa

Ten adres co podałem przykładowo (Kopyść, 85) to adres sąsiada - mój akurat jest w POPC 2 (Okup Mały, Łaska 32) - Tylko ciekawi mnie dlaczego ten adres nie jest w POPC (przynajmniej na oficjalniej liście adresów) a ma przyłącze, jest na liście gotowych adresów wraz z tymi z POPC


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 - baza adresowa

Podwykonawcy Nexery różnymi ścieżkami chodzą.